Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Który jest odpowiedni dla Twojej strategii marketingu treści?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Który jest odpowiedni dla Twojej strategii marketingu treści?

Jaki rodzaj treści generuje więcej leadów? Wideo czy tekst?

Niemal każdy wie, że marketing treści jest tu na stałe i rozumie, jak bardzo treści mogą wpływać na potencjalnych klientów, możliwości sprzedaży, a nawet klientów. Im więcej masz treści, tym więcej masz możliwości edukowania, doradzania i prowadzenia potencjalnych klientów i klientów, aby mieli niesamowite wrażenia z Twojej firmy przed, w trakcie i po procesie sprzedaży.

Ale jedno z najczęściej zadawanych nam pytań podczas tworzenia strategii content marketingowej klienta brzmi: „Jakich treści powinniśmy używać?” Najpopularniejsze są oficjalne dokumenty i e-booki, ale przy tak wielu rodzajach treści w dzisiejszych czasach wybór typu może być prawie tak skomplikowany, jak tworzenie rzeczywistej treści. Jednym z największych i najgorętszych trendów jest wideo.

Skąd wiesz, czy marketing wideo jest odpowiedni dla Twoich potencjalnych klientów? Skąd wiesz, jakie treści wideo wyprodukować? Skąd wiesz, ile zainwestować w wideo? I na koniec, jak zacząć?

Sprawdź persony potencjalnych klientów

Pierwszym krokiem w tym procesie jest zrozumienie, czy Twoje postacie są dostrojone do wideo, czy nie. Jeśli sprzedajesz inżynierom, księgowym lub naukowcom, możesz argumentować, dlaczego treść pisemna jest dla nich lepsza. Niektórzy ludzie lubią czytać gazetę każdego ranka, a ci ludzie muszą czytać treść.

Ale badania pokazują, że 65% populacji składa się z uczniów wizualnych, więc to świetny powód, aby upewnić się, że przynajmniej część Twoich treści to filmy. Takie urządzenia dobrze nadają się do wyświetlania treści wideo i używania materiałów wizualnych do dostarczania wiadomości.

Jednak największym argumentem przemawiającym za treściami wideo w porównaniu z treściami pisanymi jest skuteczność związana z dostarczaniem historii i wiadomości. Łatwiej jest opowiedzieć komuś historię i zaangażować go emocjonalnie, niż napisać tę samą historię. Pokaż kontra powiedz, jeśli wolisz.

Użyj wideo dla koncepcji wizualnych

Wideo sprawdza się również niezwykle dobrze w przypadku koncepcji wizualnych. To może wydawać się oczywiste, ale byłbyś zaskoczony. Demo, produkt, który możesz pokazać, klienci, którzy chcą porozmawiać o Twojej firmie, aplikacje, które należy pokazać, koncepcje, które należy przedstawić wizualnie i diagramy, które można narysować — wszystko to ma sens w przypadku wideo.

Rekommenderad:  Recenzja Timex IQ+ Move: monitor aktywności z analogową peleryną!

Nie oznacza to jednak, że nie możesz zastosować wideo do prawie każdego rodzaju tworzonych treści. Filmy z gadającymi głowami (które wszyscy widzimy wszędzie) mogą być bardzo pomocne dla potencjalnych klientów. Upewnij się tylko, że jasno określasz cele stojące za tworzeniem tych filmów.

Jeśli celem jest promowanie Twojej osobistej marki, jestem mniej pomocny. Dostarczanie treści, które pomogą Twoim potencjalnym lub klientom być mądrzejszymi, wydajniejszymi lub skuteczniejszymi — to jest rodzaj wideo, który moim zdaniem sprawdza się we wszystkich czynnikach napędzających Twoją działalność.

Nie myśl o pojedynczych filmach

Jeśli chcesz, aby Twoje treści wideo wyróżniały się w miejscu, które szybko staje się zatłoczone, zastanów się nad kontrariańskim podejściem do wideo.

Zamiast tworzyć krótkie, jednorazowe filmy, jak robią to prawie wszyscy inni, zacznij myśleć o wideo tak, jak Netflix myśli o swojej strategii dotyczącej treści.

Treści warte obejrzenia oznaczają, że masz filmy na cały sezon, wszystkie dostępne w tym samym czasie, wszystkie połączone razem jako część serii i wszystkie na tyle atrakcyjne, że skłonią ludzi do obejrzenia całego sezonu za jednym razem.

Opracowanie wielkiej historii, podzielenie historii na odcinki, zaplanowanie odcinków tak, aby się połączyły, zajmie więcej czasu, a następnie zbudowanie całego sezonu treści wideo. Masz jednak świetną okazję do przyciągnięcia nowych ludzi, wykorzystania treści do przekształcenia odwiedzających w potencjalnych klientów, przekształcenia tych potencjalnych klientów w możliwości sprzedaży, a następnie sprawienia, by szybko stali się klientami.

Zamiast ciągle promować pojedyncze odcinki, możesz promować sezon i sprawić, by treść przyciągała ludzi przez wszystkie odcinki.

Pochyl się do dźwięku

Wiele osób pyta o aspekt produkcyjny wideo, więc warto o tym porozmawiać. Po pierwsze, produkcja wideo znacznie różni się od poprzedniej. Nie potrzebujesz już profesjonalnego kamerzysty ani profesjonalnej firmy produkcyjnej do tworzenia biznesowych treści wideo.

Ale to, czego potrzebujesz, to wysokiej jakości dźwięk. Jeśli ludzie nie słyszą treści wideo, wideo jest bezwartościowe. Upewnij się, że zainwestujesz (i nie mówimy o dużych pieniądzach) w odpowiedni sprzęt audio.

Rekommenderad:  Plusy i minusy firm outsourcingowych

Następnie upewnij się, że oświetlenie jest dobre. Obecnie większość narzędzi wideo ma regulację oświetlenia, ale jeśli stoisz przed źródłem światła, niezależnie od sprzętu będziesz wyglądać, jakbyś był objęty programem ochrony świadków. Unikaj dużych cieni i upewnij się, że widzowie widzą Ciebie i wszelkie inne elementy, które chcesz, aby były widoczne wyraźnie i bez przeszkód.

Proszę nie kręcić filmu w samochodzie lub w barze. Nie noś czapki z daszkiem. Myślę, że wszyscy moglibyśmy zrobić z dawką ulepszonego profesjonalizmu, jeśli chodzi o wideo. Pamiętaj o swojej osobie. O ile nie kierujesz swojego filmu do dzieci w wieku gimnazjalnym, rozważ swojego dyrektora generalnego, wiceprezesa lub inną grupę docelową firmy i zadaj sobie pytanie: „Czy uznaliby to za profesjonalne i odpowiednie?” Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, możesz zaczynać.

Śledź, testuj i wyznaczaj cele ilościowe

Podobnie jak w przypadku wszystkich treści, nie tworzymy ich dla zabawy i własnej przyjemności. Tworzymy go, aby przynosić rezultaty. Wyświetlenia, polubienia, udostępnienia i konwersje są świetne, ale powinieneś także szukać odwiedzających swoją witrynę, potencjalnych klientów dla swoich zespołów sprzedaży, nowych klientów i nowych możliwości sprzedaży dodatkowej lub sprzedaży krzyżowej od obecnych klientów.

Ustal z wyprzedzeniem cele i zadania dla filmów. Co tydzień śledź wydajność swoich zasobów wideo i podejmuj decyzje dotyczące etapów w oparciu o wydajność. Tak jak sieci telewizyjne decydują, które programy mają być emitowane w które wieczory, tak Ty musisz zdecydować, które treści umieścić gdzie, które treści udostępnić, kiedy i które treści wdrożyć, gdy potrzebujesz wielkiej wygranej z tą wielką nową perspektywą.

Rozważ zamknięcie filmu, który nie przynosi oczekiwanych rezultatów, i zastąpienie go nowymi pomysłami na filmy. Jeśli regularnie sprawdzasz wydajność swojego filmu, aktualizujesz zawartość i przeglądasz statystyki, zauważysz dobrą zmianę wszystkich kluczowych wskaźników wydajności, które omówiliśmy powyżej.

Nie sugerujemy, abyś tworzył więcej treści. Sugerujemy, że jeśli Twoi potencjalni klienci i potencjalni klienci chcą przetrawić swoje treści za pomocą wideo, powinieneś uzupełnić wysiłki związane z tworzeniem treści marketingowych, lepiej równoważąc wysiłki związane z treściami wizualnymi i pisemnymi. Zamiast tworzyć 12 obszernych treści rocznie (jeden dokument, e-book lub arkusz wskazówek na miesiąc), zastanów się nad sześcioma materiałami pisemnymi i sześcioma materiałami wideo.

Rekommenderad:  Jak otwierać zdjęcia na Snapchacie: obszerny przewodnik

Daje to odbiorcom bardziej zrównoważony i zróżnicowany zestaw ofert treści, sprawia, że ​​Twoi potencjalni klienci nie nudzą się Twoim przywództwem i pozwala wypróbować innowacyjne formaty treści. Pamiętaj, że wideo jest przeznaczone nie tylko dla potencjalnych klientów poszukujących rozwiązań; wideo jest również przeznaczone dla wykwalifikowanych potencjalnych klientów i szans sprzedaży, którzy są głęboko zaangażowani w proces sprzedaży.

Treści wideo, które odpowiadają na pytania dotyczące sprzedaży, zapewniają kontekst dla rozmów handlowych, a nawet wspierają kroki w procesie sprzedaży, to aplikacje wideo, które mogą zwiększyć współczynniki zamknięcia i skrócić cykle sprzedaży.

Na przykład referencje nadal stanowią punkt sporny dla prawie wszystkich osób zajmujących się sprzedażą. Zamiast niepokoić klientów prośbami o referencje, tworzymy dla nich rolki referencyjne i zalecamy, aby wysyłali je regularnie w ramach standardowego procesu sprzedaży, tuż przed otrzymaniem tradycyjnej prośby o sprawdzenie referencji. To działa pięknie i chroni klientów przed zmęczeniem udzielaniem referencji.

Zacznij już dziś Porada – Gotowy do rozpoczęcia produkcji treści wideo? Pierwszym krokiem jest ukończenie strategii dotyczącej treści. Na jakie słowa kluczowe chcesz być znaleziony? Wideo świetnie nadaje się do wyszukiwania. YouTube jest drugą co do wielkości wyszukiwarką, a Google uwielbia oceniać treści wideo. Następnie, jakie pytania wciąż zadają potencjalni klienci i klienci? Zacznij odpowiadać na te pytania za pomocą treści wideo, a będziesz w doskonałej pozycji, aby poprawić potencjalnego klienta i jego zadowolenie, skrócić cykl sprzedaży i pomóc potencjalnym klientom oglądać zamiast czytać. Pamiętaj, że ludzie podejmują większość decyzji zakupowych pod wpływem emocji, a jeśli cię zobaczą, usłyszą, poznają, polubią i zaufają, będziesz bliżej tej emocjonalnej decyzji zakupowej.

Kwadrat 2 Marketing – przychody są uzyskiwane dzięki doświadczeniu, metodologii i spostrzeżeniom!

Table of Contents