Kuo: Applepierwsze komputery Mac z procesorem ARM pojawią się pod koniec 2020 r. lub na początku 2021 r.

Kuo: Applepierwsze komputery Mac z procesorem ARM pojawią się pod koniec 2020 r. lub na początku 2021 r. 1

Zdjęcie za pośrednictwem Yanko Design

Renomowany Apple analityk Ming-Chi Kuo udostępnił dziś raport z badań, przewidując, że Apple ujawni swój plan ARM Mac na konferencji WWDC, która odbędzie się jutro, co da programistom mnóstwo okazji do przygotowania wersji ARM aplikacji macOS do czasu Apple wypuszcza pierwsze komputery Mac oparte na architekturze ARM pod koniec 2020 r. lub na początku 2021 r.

Kuo powiedział, że spodziewa się 13.3-calowy MacBook Pro i 24-calowy iMac to pierwsze modele Maca, w których zastosowano układy ARM, przy czym ten ostatni ma mieć zupełnie nowy wygląd. Tymczasem oczekuje się, że wydajność ARM Mac wzrośnie o 50–100% w porównaniu do Intel Mac

Kuo powiedział, że projekt ARM 13.3-calowy MacBook Pro jest podobny do Intela 13.3-calowy MacBook Pro. Apple przestanie jednak oferować Intel 13.3-calowy MacBook Pro po masowej produkcji ARM 13.3-calowy MacBook Pro.

Przed premierą ARM iMac, Apple wyda zaktualizowany model Intel iMac w trzecim kwartale 2020 r., mówi Kuo.

Analityk przewiduje, że od 2021 roku wszystkie nowe modele komputerów Mac będą wyposażone w procesory ARM. Oczekuje się, że w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy wszystkie modele Maca zostaną przestawione na ARM, a nowy MacBook z nowym designem zostanie wprowadzony na rynek w drugiej połowie 2021 roku.

Kuo wierzy, że integracja procesorów ARM, wyświetlaczy Mini-LED i klawiatur nożycowych sprawi, że MacBook stanie się bardzo konkurencyjny w ciągu najbliższych dwóch lat. Oczekuje tego Apple wkrótce wypuszczą modele MacBooków wyposażone w wyświetlacze Mini-LED w pierwszej połowie 2021 roku.

Jeśli chodzi o dostawy, Kuo szacuje, że dostawy MacBooków wzrosną o 30% w trzecim kwartale 2020 r., przy czym przewiduje się, że dostawy MacBooków dramatycznie wzrosną w przyszłości.