Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Kupujesz komputer dla swojego dziecka? Pomyśl o iPadzie!

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Kupujesz komputer dla swojego dziecka? Pomyśl o iPadzie!

„”

To pytanie, które słyszymy dość często, gdy szkoły powoli zaczynają się ponownie otwierać – większość z nich wirtualnie. Mniej więcej rok temu większość ludzi polecałaby konwencjonalne notebooki, a może nawet próbowałaby nakłonić ich do korzystania z Chromebooków (nadal uważamy, że Googleowi brakuje tutaj jakiegoś triku). Przejdźmy szybko do bieżącego dnia, a my odpowiadamy na ich zapytanie jednym z naszych:

„”

Zdjęcie: govtech

Wyjście poza „trzeci ekran”

I mamy na myśli iPada. Nie iPad Pro. Podstawowy iPad zaczyna się od mniej niż 30 000 rupii. Wiemy, że to nadal brzmi dziwnie. Z prostego powodu, kiedy iPad zaczynał swoją działalność, nie miał być zamiennikiem notebooka – był komputerowym odpowiednikiem Starbucksa. Tak jak Starbucks miał być Twoim „trzecim miejscem” pomiędzy pracą a domem, tak iPad miał być Twoim „trzecim ekranem”, tym pomiędzy komputerem a telefonem komórkowym. Tak, iPad Pro miał pewne pretensje do bycia komputerem, ale wariant podstawowy, „podstawowy iPad”, miał raczej służyć do oglądania i przeglądania, a nie do pracy. Lub, jak mówią, „do konsumpcji treści, a nie do tworzenia treści”.

Mniej więcej przez ostatni rok sytuacja została całkowicie wywrócona do góry nogami.

Osobiście uważamy, że iPad trafił do strefy „użytkowania w szkole” dzięki wsparciu dla Apple Ołówek z prostego powodu: stał się świetnym narzędziem do pisania i rysowania. Jednak wraz z pojawieniem się systemu operacyjnego iPad i obsługą myszy i klawiatur, szczerze mówiąc, podstawowy iPad stał się, naszym zdaniem, właściwym kandydatem na pierwszy komputer Twojego dziecka.

Dostarczanie sporo…

Jednym z najważniejszych powodów, dla których polecamy iPada jako pierwszy komputer, jest fakt, że być może radzi sobie on z podstawami lepiej niż jakikolwiek inny notebook w tej cenie. Ceny iPada zaczynają się dziś od 29 900 rupii (iPad starszej generacji można kupić za około 26 900 rupii, co, szczerze mówiąc, znowu nie jest takie złe). Dodaj do niego klawiaturę i mysz Bluetooth (nie sądzimy, że musisz to robić Applenaprawdę droga nakładka na klawiaturę), a całkowity koszt sięga około 35 000 rupii. To jest cena, jaką zapłacisz za podstawowy, działający notebook z procesorem Core i3 Windows.

To nie wszystko. Masz możliwość dodania Apple Jeśli chcesz, możesz to zrobić rysikiem ołówkowym na późniejszym etapie (nie ma to miejsca w przypadku większości notatników). A jeśli chcesz zainwestować w niektóre adaptery, masz również możliwość podłączenia do niego innych urządzeń. Jednak szczerze mówiąc, w dobie przechowywania w chmurze i szybszej łączności nie jest to już taka wada, jak kiedyś. Można oczywiście złożyć komputer za znacznie niższą cenę, ale wówczas zrezygnowałbyś z przenośności, a posiadanie komputera, który Twoje dziecko może wszędzie ze sobą zabrać, jest ogromnym plusem.

…i jest bardzo łatwy w użyciu

Nie ma wątpliwości, że notebook ma swoje zalety – dwie największe to liczba portów i pojemna pamięć. Z drugiej jednak strony iPad jest znacznie bardziej przenośny (i nie zawsze trzeba nosić ze sobą klawiaturę). I – to jest dla nas zabójca – znacznie łatwiejszy w użyciu, dzięki całkowicie dotykowemu interfejsowi. Z nimi możemy prowadzić niekończące się dyskusje Windows Fani. Mimo to niepodważalnym faktem jest to, że pod względem prostoty podnoszenia i używania iPad z łatwością pokonuje większość notebooków, a my uwzględniamy Applewłasnej linii MacBook Air i Pro w tej liczbie.

W rzeczywistości iPad jest tak łatwy w obsłudze, że widzieliśmy nawet ludzi, którzy na nim piszą, zamiast inwestować w klawiaturę. Na jego korzyść działa fakt, że pod wieloma względami przypomina interfejs użytkownika telefonu i dlatego jest bardziej znajomy większości ludzi. Nawet użytkownikom Androida łatwiej będzie korzystać z iPada niż z komputera Windows maszyna. Tak po prostu zaprojektowano interfejs. W rzeczywistości Twoje dziecko może edytować filmy znacznie szybciej na iPadzie niż na komputerze PC lub Mac. Widzieliśmy wielu profesjonalistów, którzy wolą edytować na iPadzie po prostu dlatego, że interfejs dotykowy jest o wiele łatwiejszy w użyciu.

Solidne wykonywanie podstaw i posiadanie tej przewagi w aplikacji

Podstawy są bardzo mocne również w przypadku iPada. Otrzymujesz wysokiej jakości wyświetlacz Retina i czas pracy baterii (wygodnie dziesięć godzin), którego większość notebooków nie będzie w stanie dorównać w tej cenie. Jest też bardzo dobre zabezpieczenie (Touch ID), tak dobre, że właściwie nie potrzeba żadnego antywirusa, a także łatwy w obsłudze system kontroli rodzicielskiej, żeby nie było za bardzo szaleństw. Oczywiście jest to iPad, więc nie ma końca aplikacjom do niemal wszystkiego, od wirtualnych wycieczek po muzeach i krajach po wirtualne sekcje żab. A jego przenośność oznacza, że ​​możesz go używać w dowolnym miejscu i czasie. Nawet jakość dźwięku jest bardzo dobra dla jednej osoby i na szczęście iPad nadal ma gniazdo audio na pokładzie!

Największą przeszkodą w przypadku iPadów w porównaniu do Windowsbył fakt, że wiele aplikacji działało Windows nie były dostępne dla iPada. Cóż, MS Office działa teraz dobrze z iPadem, podobnie jak Chrome, najczęściej wybierana przeglądarka na świecie, i coś w rodzaju Zoom, którego używa się do większości połączeń konferencyjnych i sesji nauczania online, faktycznie działa lepiej na iPadzie iPad niż nawet notebook. Nie, nie powiemy, że KAŻDA aplikacja jest dostępna Windows jest dostępna na iPadzie, ale istnieją alternatywy – i to bardzo dobre. Wreszcie szanse, że iPad będzie działał płynnie przez dłuższy czas niż notebook w tej samej cenie, są dzięki temu bardzo duże Appleniesamowity rekord aktualizacji (i nieco bardziej niekonsekwentny Microsoft).

Nie jest idealnie, ale czy są to notebooki?

Nie oznacza to, że iPad całkowicie przewyższa notebooka. Nie, notebooki mają swoje zalety, a największą z nich jest liczba portów i duża ilość pamięci. Zaobserwowaliśmy również, że problemy z wydajnością występują znacznie rzadziej w notebookach klasy podstawowej, a nawet niższej i średniej półki cenowej w porównaniu z iPadami. Również podczas Windows znacznie się poprawiła pod względem łatwości obsługi, problemy z aktualizacją sterowników i błędy nadal występują w alarmującym stopniu, zwłaszcza gdy zbliżasz się do poziomu podstawowego. No i oczywiście, jeśli chodzi o posiadanie komputera dla dziecka, ekran dotykowy zawsze zapewnia odrobinę większą wszechstronność – a w cenie iPada nie ma zbyt wielu dobrych notebooków z ekranami dotykowymi, no i cóż, Windows i dotyk, nie utrzymujmy kontaktu zbyt dobrze.

Niektórym może to zabrzmieć dziwnie, ale iPad jest teraz znacznie bliżej bycia komputerem niż kiedykolwiek wcześniej. No chyba, że ​​jest coś bardzo konkretnego Windows czy nawet aplikację na Androida, która jest absolutnie niezbędna szkole Twojego dziecka (a w Delhi nie spotkaliśmy żadnej – większość szkół zadowala się MS Office, Zoomem i Chrome), nie widzimy uzasadnionego powodu do wykluczenia iPada z dyskusji na temat „który notebook kupić”.

Zastanawiasz się nad zakupem komputera dla swojego dziecka? Weź pod uwagę iPada.