Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Leasing a zakup samochodu – wady i zalety

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Leasing a zakup samochodu – wady i zalety

Leasing samochodu jest obecnie coraz bardziej popularny. Daje ci nowy samochód za stosunkowo niską miesięczną opłatę. Czy podejmujesz decyzję o leasingu czy kupnie? Oto zalety i wady leasingu vs. kupna samochodu.

Każdego dnia dokonuje się wielu wyborów. Łatwe decyzje, takie jak co zjeść na śniadanie i jaką trasę jedziemy do pracy. Inne wybory mogą być trudniejsze, zwłaszcza decyzje finansowe.

Podejmowanie decyzji finansowych w dużej mierze zależy od cele pieniężne ustaliliśmy dla siebie. Jeśli chcesz zaoszczędzić X% swoich dochodów rocznie, musisz podejmować decyzje, które są z tym zgodne.

Są chwile, kiedy chcesz czegoś innego w oparciu o preferencje. Chcesz fantazyjnego samochodu, który wydaje ten fajny dźwięk podczas jazdy. Jest to nie tylko decyzja finansowa, ale także oparta na twoich preferencjach.

Będę z tobą szczery: w dyskusji na temat leasingu i kupna wielu chce wynająć samochód. Jednak zakup samochodu to najlepsza decyzja finansowa dla .

Zagłębimy się w ten artykuł, aby dowiedzieć się, czy tak jest

Co jest lepsze: leasing czy zakup samochodu?

Powiem krótko: leasing jest wtedy, gdy dostajesz nowy samochód za stosunkowo niską miesięczną opłatę. Miło jest mieć nowy samochód, czujesz, że płacisz mniej, ale pod koniec dnia nie jesteś właścicielem samochodu.

Kupując płacisz za samochód, który ostatecznie będziesz posiadał. Najlepiej jest z drugiej ręki, ponieważ w ten sposób będzie mniej amortyzowany.

W książce Bogaty ojciec, biedny ojciec nauczyliśmy się czegoś ważnego: wszystko, co zabiera pieniądze z twojej kieszeni, jest zobowiązaniem, a nie aktywem.

Warrena Buffetta nadal mieszka w tym samym domu, który kupili 30 lat temu i nie wydaje też dużo pieniędzy na samochody. Wartość samochodu będzie spadać z czasem, więc po co postrzegać go jako atut?

Rekommenderad:  10 pomysłów marketingowych w mediach społecznościowych dla Twojej firmy e-commerce

To znaczy możemy stwierdzić, że samochód to zobowiązanie. Jest to coś, czego używasz, a kiedy go używasz, wartość będzie się zmniejszać.

Plusy leasingu

Niższa miesięczna płatność

Leasing kusi wiele osób, głównie ze względu na niższą ratę miesięczną.

Kiedy mówię o niższej miesięcznej płatności, mam na myśli niższą miesięczną opłatę w porównaniu z zakupem tego samego samochodu jako nowego.

Fakt jest taki samochody bardzo tracą na wartości przez kilka pierwszych lat ich używania. W pierwszym roku tracą na ogół 20-30% swojej wartości. Po pierwszych pięciu latach praktyczna zasada mówi, że tracą 60% lub więcej swojej pierwotnej wartości.

To dużo!

Jeśli wynajmujesz, oznacza to, że możesz nimi jeździć przez okres najmu (3-5 lat) i otrzymać nowy samochód po zakończeniu leasingu.

Kiedy kupujesz nowy samochód, jego wartość znacznie spada w ciągu pierwszych kilku lat.

Prowadź Nowy Samochód

Możesz Miłość jeździć nowym samochodem. Leasing może być dla Ciebie dużą korzyścią, ponieważ zawsze możesz jeździć nowymi samochodami.

To bardziej stan emocjonalny, który dla niektórych jest bardzo ważny. Jeśli naprawdę kochasz samochody, może to być duża zaleta i zaleta leasingu samochodu.

Prowadź ładniejszy samochód

Nie jeździsz nowym samochodem, możesz jeździć ładniejszym samochodem. Obecnie wiele osób jeździ Teslami i Range Roverami, z czego około 75% to samochody w leasingu.

To ma sens.

Większość ludzi nie może sobie pozwolić na koszty tego ładniejszego samochodu, co oznacza, że ​​będą musieli wziąć leasing. Opłata miesięczna jest niższa niż w przypadku zakupu nowego samochodu, jedyną rzeczą jest konieczność oddania go po zakończeniu leasingu (3-5 lat).

Brak kosztów z góry

Kiedy bierzesz samochód w leasing, koszty początkowe są niewielkie lub żadne.

Większość umów najmu nie ma zaliczki, jeśli tak, kwota jest bardzo niska.

Rekommenderad:  Głosy mniejszości „odfiltrowane” z modeli przetwarzania języka naturalnego Google

Mniej konserwacji

Po prostu dlatego, że cały czas jeździsz nowym samochodem, musisz zajmować się mniej czynnościami konserwacyjnymi.

Pojazd się nie starzeje, więc nie musisz się zbytnio martwić o tego typu rzeczy.

Wady leasingu samochodu

Oprócz zalet leasingu samochodu, są też wady. Przejdźmy do nich teraz.

To nie jest twoje

Chociaż możesz nim jeździć, technicznie nie jest to twój samochód. Płacisz miesięczny czynsz i utrzymanie samochodu, to wszystko.

Odpowiedzialny za naprawy

Kiedy bierzesz samochód w leasing, nie jest on twój. Pewnie już to wiesz.

Jednak gdy są naprawy, które nie wchodzą w zakres umowy, musisz je sfinansować. Chociaż może to być logiczne, może stać się wadą, gdy będziesz musiał płacić za miesięczną dzierżawę oraz wszelkie naprawy dokonywane w samochodzie.

Kiedy samochód jest zwracany, nie są wypłacane dodatkowe pieniądze, jeśli samochód jest wart więcej z powodu naprawy lub innych zmian wprowadzonych w samochodzie.

Znasz sytuację, kiedy masz samochód i na drzwiach pojawia się mała rysa? Możesz sam zdecydować, czy chcesz to naprawić, czy nie.

Kiedy bierzesz samochód w leasing i są uszkodzenia samochodu, musisz za nie zapłacić. Nie ma znaczenia, czy uszkodzenie jest wewnątrz samochodu, czy na zewnątrz.

Ograniczony przebieg

Moim zdaniem jest to duży przekręt. Zwłaszcza jeśli dużo jeździsz do pracy lub mieszkasz daleko od biura.

Umowy leasingu zawsze zawierają umowę, że możesz jeździć samochodem przez X lat lub X kilometrów. Na przykład możesz prowadzić samochód 5 lat lub 60 000 mil (96 000 kilometrów).

Jeśli przekroczysz ten przebieg, musisz zapłacić za każdy kilometr powyżej uzgodnionego przebiegu. Może to być ogromny ból, ponieważ musisz wcześniej pomyśleć o tym, czego zamierzasz użyć. Jeśli tego nie zrobisz, będziesz musiał dużo zapłacić.

Rekommenderad:  Gry na Chromebooku mogą stać się poważne dzięki plotkom na temat procesorów graficznych Nvidia

Jeśli Twoja sytuacja się zmieni i nagle zbliżysz się do pracy, nie oznacza to, że możesz otrzymać jakiś zwrot za niewykorzystane mile. To tak nie działa, niestety.

Odpowiedzialność za płatności

Kiedy masz do czynienia z poważnym wydarzeniem życiowym i nie jesteś już w stanie zapłacić za samochód, umowa leasingu nadal obowiązuje.

Firma leasingowa odzyska samochód i go sprzeda. Gdy kwota, którą otrzymają, jest mniejsza niż kwota pozostająca do spłaty w umowie, którą zawarłeś, nadal musisz zapłacić różnicę.

Wniosek – Leasing vs. Kupowanie samochodu

Bogaci ludzie inwestują swoje pieniądze w aktywa, które z czasem zyskują na wartości, takie jak akcje i nieruchomości.

Samochody nie są aktywami, a miliarderzy tacy jak Warren Buffett czy Alice Walton raczej jeżdżą samochodami, dopóki naprawdę nie będą potrzebować wymiany.

To nie znaczy, że nie możesz prowadzić ładnego samochodu, jeśli jest to coś, co cenisz.

Leasing samochodu jest dla Ciebie, jeśli lubisz siedzieć w nowym samochodzie co kilka lat i jest to dla Ciebie tego warte. Po prostu wiedz, że prawdopodobnie wydasz więcej niż to konieczne.

Jak wszystko w finansach osobistych, są plusy i minusy. Zanim podejmiesz decyzję, zastanów się, co cenisz i jaka jest Twoja obecna sytuacja finansowa.