Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Lekcje golfa: Drastycznie popraw swoją grę w golfa (2023)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Lekcje golfa: Drastycznie popraw swoją grę w golfa (2023)

Niezależnie od tego, czy jesteś zapalonym golfistą, czy dopiero zacząłeś grać, prawdopodobnie próbujesz się poprawić i stać się lepszym. Jak dobrze byłoby wyjść na pole golfowe i nagle strzelać trzy strzały niżej niż twoi przyjaciele?

Niezależnie od wieku i poziomu doświadczenia, lekcje golfa mogą pomóc. Oczywiście, możesz również samodzielnie udzielać instrukcji golfowych, ale na koniec dnia, gdy profesjonalista golfowy przyjrzy się Twojej grze, prawie na pewno sprawi, że będziesz grać lepiej.

To powiedziawszy, lekcje golfa nie są tanie. W zależności od tego, czy bierzesz lekcję od pełnoprawnego profesjonalisty PGA, czy amatorskiego trenera golfa, wydajesz około 60–150 USD za godzinę! Jak możesz się upewnić, że wyciągasz jak najwięcej z lekcji golfa, aby naprawdę przenieść swoją grę na wyższy poziom?

O tym jest ten post. Omówimy w nim, jak najlepiej wykorzystać lekcje golfa podczas nauki gry w golfa. Gotowy, aby w pełni wykorzystać swój trening golfowy? Zanurkujmy od razu.

Jak najlepiej wykorzystać lekcje golfa

Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, a od razu zaczniesz lepiej grać w golfa!

Ustaw sobie cele golfowe

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrozumieć, jest to, dlaczego dokładnie chcesz się poprawić. Może chcesz wygrać więcej turniejów golfowych, a może chcesz przestać tracić swoje krótkie uderzenia. Cokolwiek to jest, upewnij się, że wyjaśnisz to sobie. Bycie zmotywowanym do włożenia pracy to połowa sukcesu, a znalezienie konkretnego powodu, dla którego chcesz się poprawić, pozwala to osiągnąć doskonale.

Po znalezieniu czynnika motywującego nadszedł czas, aby wyznaczyć sobie cele golfowe. Czy masz nadzieję, że zmniejszysz ilość uderzeń w swojej przeciętnej rundzie golfa? Czy masz zamiar dokonać zmiany swingu? Twoje chipowanie wymaga dużo pracy? W zależności od tego, co próbujesz osiągnąć w swojej grze, będziesz chciał szukać różnych instruktorów.

Znajdź odpowiedniego instruktora dla siebie

Kolejnym krokiem jest znalezienie instruktora, który pomoże udoskonalić Twoją grę w golfa. To kluczowy krok, ponieważ to, kogo wybierzesz, w dużej mierze zadecyduje o tym, jak pouczający będzie twój czas z nimi. Upewnij się, że Twój instruktor posiada certyfikat PGA of America. Świetnym sposobem na to jest sprawdzenie list najlepszych instruktorów w czasopiśmie golfowym, takim jak Golf Digest. Gorąco polecam zaplanowanie rozmowy z każdym potencjalnym instruktorem (osobiście lub przez telefon) w ramach procesu rozmowy kwalifikacyjnej.

Rekommenderad:  Ponowne oświetlenie pól promieniowania neuronowego z dowolną mapą środowiska

Oto kilka pytań, które mogą pomóc w prowadzeniu czatu:

 • Gdzie będziesz uczyć? (Czy masz akademię golfa/szkołę golfa, czy też będziemy odwiedzać lokalne driving ranges?)
 • Czy prowadzisz lekcje w małych grupach, czy udzielasz prywatnych lekcji?
 • Jaka jest Twoja stawka?
 • Czy masz jakieś referencje / aktualnych studentów, którzy mogą potwierdzić twoje umiejętności nauczania?
 • Jak długo uczysz golfa?
 • Jaka jest Twoja filozofia nauczania?
 • Czy używasz analizy wideo do nauczania?
 • Jeśli używasz wirtualnego golfa (symulatora golfa) do nauczania, a jeśli tak, to jakiej marki jest monitor startowy (Trackman, Foresight itp.)?
 • Jakie środowisko nauki zapewniasz swoim uczniom?
 • Jaki jest typowy poziom umiejętności przeciętnego golfisty, którego akceptujesz?
 • (Jeśli wybieram się na kurs), czy muszę płacić zielone opłaty oprócz opłat za lekcje?

Ten czat da ci poczucie osobowości instruktora i pomoże podjąć ostateczną decyzję. Idealnie byłoby, gdybyś ostatecznie wybrał instruktora golfa, który odpowiada Twoim potrzebom, pracuje w pobliżu i dogaduje się z Tobą.

Przejdź do przygotowanych lekcji golfa

Pierwsza lekcja jest zazwyczaj bardzo wyluzowana. Wtedy instruktor golfa spróbuje ocenić Twoje umiejętności i wiedzę: czy jesteś doświadczonym golfistą, czy nadal nie wiesz, ile kijów golfowych znajduje się w zestawie? Czy lubisz grać w zrelaksowanego, swobodnego golfa, czy też jesteś całkowicie włączony, do tego stopnia, że ​​znasz dokładny rozmiar piłeczki golfowej i dołka?

Chociaż pierwsza lekcja jest zazwyczaj wprowadzająca, nadal warto przyjść przygotowanym. Niektóre sugerowane wskazówki to:

 • Przynieś trochę wody, kilka przekąsek i pamiętaj o wygodnym ubraniu (pod warunkiem, że jest to odpowiedni strój do gry w golfa).
 • Przynieś mały dziennik, aby zapisywać, czego uczy cię instruktor.
 • Przygotuj kilka pytań, które chcesz zadać instruktorowi.
 • Przyjdź 15 minut wcześniej, abyś mógł się rozciągnąć i rozluźnić.
 • Wyjmij torbę golfową i udaj się na strzelnicę, aby uderzyć kilka piłek na rozgrzewkę.
Rekommenderad:  Jakie słuchawki douszne nosił Kendal Roy w sezonie sukcesji 4epizod 2?

Bądź uczciwy podczas wszystkich lekcji golfa

Ta wskazówka jest czymś, co początkujący często mylą. Celem lekcji golfa nie jest zaimponowanie golfistom. Celem jest poprawa twojej gry, więc upewnij się, że podczas lekcji będziesz szczery. Powiedz otwarcie, jak często trenujesz golfa i jak długo grasz. Podejście instruktora do golfa zawodowego, golfa dla początkujących i golfa dla juniorów będzie się znacznie różnić.

Cała ta szczerość pomoże Twojemu instruktorowi lepiej zdiagnozować Twoją grę w golfa i pomoże Ci lepiej grać w golfa.

Nagrywaj filmy i rób notatki

Niezależnie od tego, czy pracujesz nad strzałami z bunkra, pełnym rozmachem czy krótką grą, poproś swojego instruktora, aby nagrał dla Ciebie kilka filmów. Trening golfa jest bardzo subiektywny i różni się w zależności od osoby, więc najlepszym sposobem na uchwycenie tego, czego się nauczyłeś, jest nagrywanie filmów. Następnie możesz przeglądać te filmy w przyszłości, grając w golfa, i lepiej wdrażać poznane strategie.

Innym sposobem na to jest robienie notatek podczas lekcji golfa. Zapisz wszystkie wskazówki golfowe otrzymane od instruktora w poręcznym małym notatniku, abyś mógł je przejrzeć w przyszłości. Czy instruktor każe Ci pracować nad postawą? Zapisz to. Czy uważają, że powinieneś podnieść to niżej? Zapisz to. Informują cię, że potrzebujesz nowego puttera? Zapisz to! To wszystkie ważne informacje, o których prawdopodobnie zapomnisz po lekcji, chyba że zanotujesz jakieś notatki.

Zadawać pytania

Jednym z najlepszych sposobów uczenia się jest szczere proszenie o radę w sprawach, których nie rozumiesz. Dotyczy to zarówno szkoły, pracy, jak i gry w golfa. Niektóre pytania, które możesz chcieć zadać podczas lekcji to:

 • Czy muszę przymierzyć klub?
 • Jakie są dla mnie najlepsze kije golfowe (Titleist, Taylormade, Callaway Edge itp.)?
 • Nad czym muszę najbardziej popracować? Czy to jest uderzanie żelazkiem, moje uderzanie, rzucanie?
 • Jaka jest właściwa etykieta golfa?
 • Jak mogę obniżyć swój handicap w jak najkrótszym czasie?
 • Czy masz dla mnie jakieś wskazówki dotyczące zarządzania kursem?
 • Czy muszę popracować nad moją postawą golfową/chwytem golfowym?
 • Jaka jest różnica między zawodowymi golfistami a mną?
 • Jak mogę poprawić prędkość zamachu golfowego?
 • Jak dostosować strategię gry do różnych pól golfowych?
 • Czy masz jakieś ćwiczenia, które polecasz mi wykonać w czasie ćwiczeń?
Rekommenderad:  Czym jest komunikacja biznesowa i jak może pomóc Twojej firmie?

Ćwicz zaraz potem

Gdy skończysz lekcję golfa, nie tylko rezerwuj czas na tee i ruszaj w drogę (mając nadzieję, że nagle zaczniesz grać jak Jack Nicklaus). Zamiast tego poświęć trochę czasu i przećwicz to, czego się nauczyłeś.

Przejrzyj film instruktażowy nagrany przez instruktora oraz wszystkie notatki i spróbuj odtworzyć wszystkie ruchy, których nauczyłeś się podczas lekcji. Jeśli pracowałeś nad puttowaniem, wróć do putting greenu. Jeśli trenowałeś zamach golfowy, spędź trochę czasu na driving range. Najlepszym sposobem na utrwalenie nauki jest praktykowanie jej tak często, jak to możliwe, tak szybko, jak to możliwe.

Podsumowanie: Popraw swoją grę dzięki lekcjom golfa

Lekcje gry w golfa to jeden z najlepszych sposobów na radykalną poprawę umiejętności gry w golfa w krótkim czasie. Jak myślisz, dlaczego wszyscy zawodowi golfiści w trasie spędzają tyle czasu ze swoimi trenerami?

Ostatecznie jednak lekcje golfa są drogie i nie każdy zarabia sześć cyfr, więc ważne jest, aby jak najlepiej wykorzystać każdą z nich (aby Twoje pieniądze były warte). W ramach krótkiego podsumowania, oto kilka sposobów na maksymalne wykorzystanie lekcji golfa:

 • Wyznacz sobie realistyczne cele gry w golfa (do których czujesz się zmotywowany).
 • Znajdź odpowiedniego instruktora dla siebie.
 • Przejdź do wszystkich przygotowanych lekcji golfa.
 • Bądź uczciwy na wszystkich lekcjach golfa.
 • Rób notatki i poproś swojego instruktora, aby nagrywał Cię podczas lekcji golfa.
 • Nie bój się zadawać pytań.
 • Poćwicz zaraz potem.

Masz to: jak najlepiej wykorzystać lekcje golfa i znacznie poprawić swoją grę w golfa. Więc na co czekasz? Wyjdź tam i weź lekcje golfa; będziesz wdzięczny, gdy w przyszłości pokonujesz znajomych na torze.

Table of Contents