Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Lenovo Joga 6 z Ryzenem 7 Recenzja: Efektowny, elastyczny, niezawodny

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Lenovo Joga 6 z Ryzenem 7 Recenzja: Efektowny, elastyczny, niezawodny

Rynek laptopów w Indiach stał się dość konkurencyjny, zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku miesięcy, biorąc pod uwagę całą sytuację związaną z pracą z domu. Marki znacznie poprawiły swoją ofertę w różnych przedziałach cenowych, a większość producentów oferuje najnowszą generację procesorów Intel lub AMD wraz z pewnymi funkcjami/cechami charakterystycznymi, które są unikalne dla marki. Na przykład Lenovo zdecydowało się okleić górną obudowę swojej nowej Yoga 6 Laptop 13ARE05 z materiałem przypominającym dżins, który wyróżnia się z tłumu zwykłych plastikowych/metalowych obudów większości laptopów.

Chociaż tkanina nie zapewnia żadnych praktycznych korzyści funkcjonalnych, z pewnością wygląda niepowtarzalnie, a po zamknięciu można ją pomylić z notatnikiem lub pamiętnikiem w twardej oprawie. Czy chodzi tylko o to, aby górna część laptopa pasowała do spodni na cały dzień, czy też chodzi o coś więcej niż Lenovo Yoga 6 13ARE05, więc jest to godna opcja, jeśli chcesz kupić laptopa za około Rs. 80 000? Korzystaliśmy z jogi 6 przez ostatnie dwa tygodnie wykonywał różne zadania, od pisania dokumentów w programie Word po lekką edycję wideo, a oto nasze doświadczenia z maszyną.

Lenovo Joga 6 Recenzja: Joga w dżinsach?

Brzmi niewygodnie, prawda? Jednak nie dla tej maszyny Lenovo. Joga 6 pięknie to podkreśla, zakrywając całą górną pokrywę laptopa materiałem o fakturze przypominającej parę dżinsów Levi’s. Lenovo twierdzi, że ten materiał jest odporny na plamy, ale jest to twierdzenie, którego nie chciałbyś testować, chyba że możesz żyć z laptopem z keczupem na pokrywie, na wypadek gdyby się nie wytarł.

Metalowa plakietka zawiera logo Lenovo w lewym dolnym rogu, a logo Yoga jest wytłoczone w materiale. Materiał jest przyjemny w dotyku, a w świecie laptopów o typowym wyglądzie, które mają na całej powierzchni zwykłe aluminium lub dyskotekowe RGB, dżinsowy top to coś, co byśmy ze sobą nosili każdego dnia, ponieważ zarówno dobrze się czuje, jak i dodaje ogólnego uroku urządzenia. Jak wspomniano wcześniej, Lenovo Yoga 6 przypomina notatnik w twardej oprawie, co oznacza, że ​​dobrze pasuje do środowiska szkolnego, jeśli jesteś uczniem.

Sposób, w jaki Lenovo zdołało zintegrować tkaninę z ramą laptopa, aż do krawędzi wyświetlacza, jest imponujący. Na górnej pokrywie i po bokach nie ma luźnych nitek ani niedoskonałości. Pozostała część korpusu laptopa jest wykonana z tworzywa sztucznego o matowej fakturze i miękkiego w dotyku. Joga 6 rzeczywiście wydaje się być całkiem dobry w jodze, ponieważ zachowuje smukły i lekki profil.

Marka Yoga zasadniczo oznacza, że ​​można całkowicie złożyć wyświetlacz laptopa o 360 stopni, aby przekształcić go w tablet. Tryb namiotu możesz także włączyć, jeśli oglądasz dużo treści lub prowadzisz prezentację. Zawias jest solidny i nie powoduje żadnego uginania się podczas poruszania wyświetlaczem. Kompromisem, jaki trzeba pójść w przypadku tak ciasnego zawiasu, który umożliwia obrót o 360 stopni, jest to, że nie da się otworzyć laptopa jedną ręką.

Klawiatura i gładzik

Zacznijmy od gładzika, począwszy od tego w Lenovo Yoga 6 jest zaskakująco dobry w porównaniu do niektórych innych laptopów z tej serii Windows przestrzeń. Chociaż nie jesteśmy pewni, czy gładzik jest wykonany z plastiku, czy ze szkła, przewijanie jest płynne, a wszystkie gesty działają tak, jak powinny. Mechanizm klikania zapewnia doskonałe sprzężenie zwrotne i jest przyjemny w dotyku. Rozmiar wydaje się odpowiedni również dla 13-calowego komputera i ogólnie gładzika w Lenovo Yoga 6 jest jedną z lepszych w tym segmencie cenowym i z pewnością można na niej polegać w przypadku większości zadań, zamiast podłączać zewnętrzną mysz.

Rekommenderad:  Recenzja SolidGigs – czy to legalne, czy oszustwo?

Klawiatura również w Jodze 6 radzi sobie całkiem nieźle w tym sensie, że rozmiar klawiszy zapewnia wygodę pisania. Jednak skok klawiszy jest nieco niższy, więc jeśli dużo piszesz, a głównym zastosowaniem laptopa będzie pisanie długich dokumentów, będziesz musiał się do tego przyzwyczaić. Klawiatura jest podświetlana, co naszym zdaniem jest koniecznością, a klawiatura ma niewielką elastyczność lub nie ma jej wcale, nawet podczas pisania z dużą szybkością. W podpórce pod nadgarstki znajduje się skaner linii papilarnych, który jest szybki i działa 9 na 10 razy, aby włączyć Windows Cześć.

Porty i wejścia/wyjścia

Po obu stronach klawiatury znajdują się skierowane do góry głośniki z technologią Dolby Atmos, co doceniamy, biorąc pod uwagę rozmiar i cenę laptopa. Głośnik staje się dość głośny, biorąc pod uwagę, że emituje dźwięk w górę, w przeciwieństwie do większości konwencjonalnych laptopów wyposażonych w głośniki skierowane w dół. Zaobserwowaliśmy jednak niewielkie zniekształcenia dźwięku przy głośności 100%, więc jeśli zamierzasz oglądać filmy lub programy na głośniku, sugerujemy ustawienie głośności na około 80%, aby uzyskać najlepsze wrażenia.

Jeśli zdecydujesz się oprzeć laptopa na klawiaturze podczas przeglądania treści, co z pewnością ma miejsce, biorąc pod uwagę, że jest to laptop do jogi, głośniki mogą łatwo zostać zablokowane. W takim przypadku zalecamy użycie pary słuchawek, które są albo bezprzewodowe, albo łączą się za pośrednictwem 3Gniazdo audio 0,5 mm.

Skoro mówimy o gnieździe combo, przyjrzyjmy się portom obecnym w Lenovo Yoga 6 i powiedzą Ci, czy wystarczą do codziennego użytku, czy nie. W czasach, gdy laptopy rezygnują z większości konwencjonalnych portów na rzecz USB-C na rzecz smukłej obudowy, Yoga 6 zachowuje dwa porty USB-A wraz z dwoma portami USB-C, po jednym z każdej strony dla dodatkowej wygody. Dziwne jest jednak to, że tylko port USB-C po lewej stronie obsługuje ładowanie, a ten po prawej służy do przesyłania danych. Dwa porty USB-A umożliwiają podłączenie istniejących pendrive’ów i akcesoriów.

Lenovo zyskało tutaj kilka dodatkowych punktów, decydując się na port USB-C do ładowania laptopa zamiast zastrzeżonego lub ogólnego złącza lufowego DC-in. Mamy nadzieję, że więcej producentów zastosuje to podejście, dzięki czemu będziemy mieli jedno uniwersalne złącze we wszystkich urządzeniach, co będzie miało o wiele większy sens w ogólnym ujęciu. Przycisk zasilania jogi 6 znajduje się po prawej stronie, co jest nieco niekonwencjonalne, ale jego umiejscowienie jest trafne, biorąc pod uwagę, że przycisk jest łatwo dostępny, gdy laptop jest w trybie tabletu.

Lenovo Joga 6 ma kamerę internetową na górnej ramce, a wyjście wideo jest zadowalające do spotkań i zajęć online. Lenovo poświęciło uwagę prywatności i podobnie jak niektóre z jego laptopów z wyższej półki, Lenovo Yoga 6 posiada również przesłonę prywatności, którą można aktywować za pomocą mechanicznego suwaka, aby całkowicie zakryć kamerę internetową, gdy nie jest używana.

Wyświetlacz, który ogląda się i używa z przyjemnością

Lenovo Joga 6 to mały i kompaktowy notebook mieszczący 13.3-calowy wyświetlacz Full HD, który pokrywa 72% gamy kolorów NTSC i może osiągnąć jasność do 300 nitów. Pomijając liczby, wrażenia z korzystania z wyświetlacza w Lenovo Yoga 6 było doskonałe. Treści wideo wyglądają świetnie na tym wyświetlaczu, podobnie jak zdjęcia. Jeśli jednak zamierzasz edytować zdjęcia lub filmy, nie jest to panel zapewniający najwierniejsze odwzorowanie kolorów, więc miej to na uwadze.

Rekommenderad:  5 Przykłady map witryn prezentujące najlepsze praktyki w działaniu

Wyświetlacz jest również wyjątkowo odblaskowy, więc jeśli zamierzasz dużo pracować na zewnątrz, możesz preferować laptopa z wyświetlaczem przeciwodblaskowym. Biorąc pod uwagę, że jest to laptop, który może również pełnić funkcję tabletu, wyświetlacz ma funkcję dotykową i obsługuje także wprowadzanie za pomocą pióra. Jeśli chcesz robić notatki podczas zajęć lub spotkań, długopis się przyda. Można go również używać do dokonywania precyzyjnych selekcji i edycji podczas edycji zdjęć. Zauważyliśmy niewielkie opóźnienie lub opóźnienie wejściowe podczas korzystania z pióra, ale nie będzie to miało dla Ciebie znaczenia, chyba że robisz coś poważnego, na przykład profesjonalną grafikę, ale wtedy nie kupujesz tej maszyny, jeśli naprawdę chcesz tego rodzaju pracę Do. iPad z Apple W takim przypadku prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem będzie ołówek.

Kolory na wyświetlaczu wydają się odpowiednio nasycone, a jak na ten rozmiar, panel 1920 x 1080 rozłożony na 16:9 współczynnik proporcji jest wystarczająco ostry. Ramki wokół wyświetlacza są również dość cienkie, co zapewnia wciągające wrażenia, szczególnie podczas korzystania z jogi 6 w trybie tabletu. Większość ludzi będzie zadowolona z wyświetlacza Lenovo Yoga 6 i z pewnością możemy go polecić każdemu, kto szuka laptopa przede wszystkim do konsumpcji multimediów.

Dobra wydajność zawiedziona przez średnią termikę

Lenovo Joga 6 jest dostępny w wielu konfiguracjach procesora, a ta przesłana do nas do recenzji ma AMD Ryzen 7 4700U w połączeniu ze zintegrowaną kartą graficzną Radeon. Ryzen 4700U to doskonały układ mobilny, który w większości przekłada się na niezawodną wydajność w świecie rzeczywistym. Widzieliśmy laptopy z tym samym procesorem, które osiągały świetną wydajność w niektórych innych laptopach, ale sytuacja nie jest dokładnie taka sama w przypadku Lenovo Yoga 6.

Powodem, dla którego tak uważamy, jest słabe zarządzanie temperaturą w tym laptopie, spowodowane albo nieefektywną inżynierią, albo po prostu dlatego, że jest to mały laptop i skuteczne schłodzenie gorącego procesora w tej obudowie może być dość trudne. Nie zrozumcie nas źle, do normalnego, codziennego użytku, obejmującego przeglądanie stron internetowych, korzystanie z multimediów, korzystanie z pakietu MS Office, prostą edycję zdjęć i spotkania online, działa bez żadnych czkawek i zacięć. Dopiero gdy odpalisz coś wymagającego, na przykład grę lub program Adobe Premiere Pro, aby edytować filmy, fani wpadają w szał, próbując utrzymać niską temperaturę procesora, ale niezbyt dobrze im to wychodzi.

Stała wydajność przy dużym obciążeniu jest dobra przez krótki czas, ale gdy tylko procesor osiągnie temperaturę progową, zaczyna dławić, co powoduje spadek liczby klatek na sekundę lub opóźnienia we wszystkim, co robisz. Biorąc pod uwagę, że joga 6 nie ma być potęgą, można to uznać za akceptowalne, zwłaszcza że wydajność jest w większości dobra. Nawet wtedy wentylatory laptopa pozostają włączone dłużej, niż bym tego chciał, również podczas mniejszych obciążeń. Lenovo mogło lepiej zarządzać termiką w Yoga 6 co uczyniłoby go zwycięzcą również pod względem wydajności. Nasze urządzenie ma 16 GB pamięci RAM, która pomaga w szybkiej wydajności, wraz z 512 GB pamięci SSD.

Rekommenderad:  21 elastycznych sposobów zarabiania pieniędzy za pomocą samochodu

Jeśli nadal zamierzasz grać w konkurencyjne tytuły, takie jak CS:GO, możesz spodziewać się liczby klatek na sekundę na poziomie około 50 klatek na sekundę przy wysokich ustawieniach, co wcale nie jest złe. Możesz obniżyć ustawienia graficzne, aby uzyskać większą liczbę klatek na sekundę i lepsze ogólne wrażenia. Podczas edycji filmów w rozdzielczości 1080p oś czasu w Premiere Pro jest płynna, a czas renderowania przyzwoity. Jednak edycja materiału 4K jest nieco obciążająca dla procesora, a oś czasu zaczyna być nieco nierówna w przypadku większej liczby warstw. Z pewnością istnieją laptopy o lepszych parametrach w tej kategorii i segmencie cenowym, ale mogą nie zapewniać takiego samego poziomu przenośności i/lub elastyczności (dosłownie) jak Lenovo Yoga 6.

Lenovo Joga 6: Żywotność baterii

Lenovo Joga 6 trwało około 7-8 godziny umiarkowanego użytkowania, które obejmowało głównie przeglądanie stron internetowych, pisanie dokumentów w programie MS Word, godzinne rozmowy wideo i oglądanie filmów YouTube. Uważamy, że jest to dobry czas pracy baterii i jeśli zamierzasz na jakiś czas oddalić się od ładowarki, nie będziesz się martwić o baterię w tym urządzeniu. Również od czasu jogi 6 ładuje się przez port USB-C, możesz nawet użyć ładowarki do smartfona, aby go doładować lub po prostu pozostawić włączony przez kilka minut w sytuacji awaryjnej. Bardzo smartphones obecnie są dostępne szybkie ładowarki korzystające z USB-C, które powinny wystarczyć, aby laptop był włączony, dopóki nie zdobędziesz ładowarki do laptopa.

Lenovo Joga 6 Recenzja: Czy warto kupić Lenovo Yoga 6?

Za cenę około Rs. 80 000, Lenovo Yoga 6 osiąga wysokie wyniki pod względem estetyki, jakości wykonania, wyświetlacza, gładzika, czasu pracy baterii i faktu, że jest to model A 2-W-1 oznacza, że ​​otrzymujesz laptopa, który może wykonać poważną pracę, a w razie potrzeby można go po prostu złożyć w tablet, aby oglądać ulubiony program w serwisie Netflix lub po prostu bazgrać za pomocą dołączonego pióra. Wszystko to w przenośnej i lekkiej obudowie, która z łatwością mieści się w większości plecaków i łączy się z notebookami.

Oprócz nowości w postaci blatu pokrytego tkaniną, Lenovo Yoga 6 to wszechstronna maszyna do wykonywania zadań w ruchu i może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, jeśli surowa moc nie jest tym, czego szukasz. Wszystkim miłośnikom krykieta polecamy Lenovo Yoga 6 jest trochę jak Rajat Bhatia – bez ekspresowego tempa, bez zuchwałego trudu, ale wciąż potrafi zdobyć bramkę lub dwie i w razie potrzeby trafić zwycięskie serie.

Kup Lenovo Yoga 6

Plusy

  • Funkcjonalny projekt
  • Lekki
  • Dobry wyświetlacz
  • Wejście piórem
  • Niezawodna żywotność baterii

Cons

  • Przeciętna termika,
  • Trwała wydajność nie jest świetna,
  • Do ładowania można używać tylko jednego portu USB-C