Lenovo Moto Z Play z mechaniczną optyką Hasselblad

Lenovo Moto Z Play to nowy smartfon chińskiego producenta, który wspiera poprzednią wersję Lenovo Moto Z, dodając całkowicie osobliwe cechy.id528893 1

Moto Z Play, zaprezentowany na targach IFA w Berlinie, wyróżnia się akumulatorem 3510 mAh, który powinien gwarantować do 50 godzin autonomii. Smartfon proponuje również możliwość zamontowania Moto Mods, dodatkowych modułów do zaczepienia z tyłu, wprowadzając nowy i bardzo prestiżowy, dedykowany miłośnikom fotografii: Hasselblad True Zoom.

Zanim jednak porozmawiamy o module szwedzkiego producenta, spójrzmy na specyfikacje Moto Z Play. Często 7 mm, Moto Z Play wciąż zawiera dużą baterię, o której już wspominaliśmy i oferuje 5,5-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości Full HD oraz konfigurację sprzętu klasy średniej z Qualcomm SoC Snapdragon 625, 3 GB pamięci RAM i 32 GB rozszerzalnej pamięci wewnętrznej przez microSD.

id528907 1

Do uzupełnienia wyposażenia znajdziemy również czytnik linii papilarnych, moduł NFC, przedni aparat 5 Mpixel i tylny aparat 16 Mpixel. System operacyjny to Android 6.0.1 Marshmallow w praktycznie standardowej wersji. Co do wersji 7.0 Nugat zamiast tego firma już obiecała szybkie aktualizacje.

Lenovo Moto Z Play będzie dostępny w Europie w tym miesiącu w cenie 499 euro. Jak wspomniano, jednak jedną z najciekawszych funkcji jest nowy Moto Mod Hasselblad True Zoom, które będą sprzedawane kosztem studni 299 euro.

Rozszerzony obiektyw Hasselblad True Zoom

Wykonany przez prestiżową firmę specjalizującą się w aparatach, najpierw integruje jeden 10-krotny zoom optyczny i lampa ksenonowa i jest wyposażony w elementy sterujące fotografowaniem, a sam element sterujący powiększeniem umożliwia także zapisywanie zdjęć w formacie RAW. Pakiet zapewnia także nieograniczoną przestrzeń na dwa lata w Zdjęciach Google