Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Licytacja nagłówków wideo dla wydawców w 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Licytacja nagłówków wideo dla wydawców w 2023 r

Ten post został ostatnio zaktualizowany 18 stycznia 2023 r

Przed określaniem stawek nagłówków wideo preferowaną techniką aukcyjną służącą do optymalizacji zasobów reklamowych była metoda kaskadowa. Wydawcy stosowali metodę kaskadową, aby zarządzać obsługującymi ich partnerami wymiany w kolejności od najwyższego do najniższego priorytetu. Ponadto sprawia, że ​​wydawca współpracuje z partnerami, aby zarobić więcej pieniędzy.

Niestety ta strategia nie jest skuteczna, jeśli chodzi o zwiększenie przychodów z reklam. Będzie istniało ryzyko zysku, ponieważ zarobki wydawcy opierają się na założeniu, ile było warte wyświetlenie, a nie na rzeczywistej wartości, jaką mogło być warte. Oznacza to, że nie można uzyskać wartości ustalania stawek na poziomie wyświetleń, jeśli serwer reklam uważa, że ​​każde wyświetlenie nie działa tak samo. Kolejną rzeczą jest ryzyko wypełnienia. Zadzwonienie do partnera, który nie może wypełnić wyświetlenia, jest poważnym problemem, więc wymaga dużego nakładu pracy ręcznej, rzekomo zautomatyzowanego rynku. Tak więc wszystkie te problemy wywołały efekt domina dla wydawców, ponieważ doświadczyli trudności operacyjnych z powodu ryzyka wypełnienia, a przyczyną tego było ryzyko związane z zyskiem.

By rozwiązać ten problem, licytacja nagłówka wchodzi w grę. Określanie stawek w nagłówku to inteligentniejszy sposób zarabiania na zasobach reklamowych. Umożliwiając wydawcom jednoczesną integrację z różnymi sieciami. Umożliwiając im jednoczesne licytowanie bez preferencyjnego traktowania, każde wyświetlenie reklamy jest licytowane po najwyższej możliwej stawce w czasie rzeczywistym. Zwiększenie przychodów nawet o 50%.

Czy wiesz, że istnieje nowy sposób licytowania powierzchni reklamowej w Twojej witrynie? Nazywa się to określaniem stawek za nagłówek wideo i może oznaczać dla Ciebie więcej pieniędzy. Ale co to jest i jak to działa? Czytaj dalej aby się dowiedzieć.

Rekommenderad:  Fundacja: dobra wiadomość dla fanów serialuApple Telewizja+

Dowiedz się więcej o określaniu stawek nagłówkowych tutaj:

https://www.monetizemore.com/blog/what-is-header-bidding-guide/

Czym różni się określanie stawek za nagłówek wideo od reklamy w sieci reklamowej?

Określanie stawek za nagłówek wideo to wyjątkowa technika opracowana specjalnie z myślą o skuteczniejszej pracy z zasobami wideo. Wcześniej wydawcy polegali na konfiguracjach kaskadowych lub awaryjnych, więc wyświetlali wiele szablonów reklam VAST lub reklam wideo. Może to być błędna koncepcja, ponieważ w świecie VAST te opakowania nieprawidłowo zwracają wyświetlaną reklamę, a wtedy reklama faktycznie zwróciłaby aukcję działającą w reklamie. Akcja w zasadzie zakończy się niepowodzeniem, w wyniku czego reklama wideo nie będzie wyświetlana.

W przypadku określania stawek w nagłówkach wideo koncepcja jest taka sama jak w przypadku określania stawek w nagłówkach w sieci reklamowej, ale implementacja jest inna, ponieważ jest to inny kod JS. Ta technologia działa zarówno z formatami In-Stream, jak i Out-Stream, a także z formatami In-Feed i natywnymi. Ta strategia otwiera zasoby wideo wydawców na wiele źródeł popytu jednocześnie, a aukcja odbywa się w przeglądarce w czasie rzeczywistym. Dlatego zachęcamy wszystkich tych różnych reklamodawców do składania ofert i uzyskiwania najlepszych ofert. Aukcja odbywa się w opakowaniu strony internetowej. Po sfinalizowaniu przechodzi do adresu URL VAST ze zwycięskiej oferty do odtwarzacza wideo.

Jak działa określanie stawek za nagłówek wideo

Podobnie jak reklamy displayowe, reklamy wideo mają kody określające stawki w nagłówku, zanim wyświetlenia zostaną przesłane do serwera reklam.

Otoka określania stawek w nagłówku:

-Wywołaj wszystkich skonfigurowanych licytantów

– czeka na nadejście ofert aż do osiągnięcia maksymalnego czasu oczekiwania

– wybiera najwyższą ofertę.

Jeśli chodzi o serwer reklam wydawcy, podawana jest najwyższa stawka wraz z kluczami kierowania, które spowodują utworzenie opakowującego elementu zamówienia na serwerze reklam. Serwer reklam sprawdza wszystkie odpowiednie elementy zamówienia przed dokonaniem ostatecznego wyboru. Wybór dokonywany jest w zależności od skonfigurowanej ceny i priorytetu wśród pozycji.

Rekommenderad:  Przyciąganie kupujących z pokolenia Z nie musi być trudne: 7 Wskazówki, które powinieneś znać

Po wybraniu elementu zamówienia opakowania zostanie użyta kreacja powiązana ze stawką opakowania.

Korzyści z określania stawek za nagłówek wideo

  1. Maksymalizacja wydajności– Ze względu na wielu partnerów w zakresie popytu wydawca może uzyskać uczciwą cenę za każdą jednostkę reklamową, a także monitorować wyniki partnerów w zakresie popytu. Ponieważ ceny CPM wideo są wyższe w porównaniu z reklamami displayowymi, udowodniono, że reklamy wideo generują wyższe CPM, co może prowadzić do wysokich przychodów dla wydawców.
  2. Zwiększony współczynnik wypełnienia reklam – Technologia jest rozwiązaniem elastycznym i pozwala wydawcom dostosować aukcję. Po prostu dodając i usuwając niedziałających partnerów w zakresie popytu. Zasadniczo jest to najlepsze narzędzie do zapewnienia najlepszych współczynników wypełnienia poprzez optymalizację popytu.
  3. Poprawia wrażenia użytkownika – Problemy z opóźnieniami spowodują złe wrażenia użytkownika. W rzeczywistości określanie stawek za nagłówek wideo zwiększa „szybkość renderowania” reklamy wideo, ponieważ może prowadzić aukcję równolegle, gdy odtwarzacz wideo jest załadowany. Oznacza to, że skraca czas renderowania i poprawia wrażenia użytkownika.

Przyjmowanie i wdrażanie licytacji nagłówków wideo

Określanie stawek w reklamach displayowych i w nagłówkach wideo różni się przede wszystkim sposobem integracji. Wyświetlanie jest stosunkowo łatwiejsze, gdy przyjrzysz się mechanice opakowania wysyłającego ofertę do serwera reklam i wyświetlającego tę reklamę. Jeśli chodzi o wideo, staje się to trochę skomplikowane, gdy używasz opakowania po stronie klienta i Javascript do połączenia opakowania licytacji nagłówka z odtwarzaczem wideo

Istnieją dwa sposoby realizacji:

Strona klienta – Po wywołaniu SSP/AdExchange przez opakowanie z określaniem stawek nagłówka wielu partnerów żądań reklamy inicjuje licytację reklam wideo. Gdy opakowanie oceni oferty, wybierze i przekaże najwyższą zwycięską ofertę do serwera reklam. Następnie wyślij reklamę wideo do odtwarzacza wideo. Dzięki integracjom Prebid po stronie klienta (CS) widzimy wysokie CPM i współczynniki wypełnienia, w szczególności dla nowych wdrożeń.

Rekommenderad:  EQ Bank Void Cheque: Jak skonfigurować bezpośrednie wpłaty w 2023 r

Po stronie serwera – Wszystkie połączenia reklam wideo odbywają się w ramach jednoczesnej aukcji, która wysyła żądanie reklamy do wielu źródeł popytu. technicznie, TKoncepcja server-to-server przyjmuje oferty i przeprowadza aukcję. Głównym celem jest znalezienie najwyższych ofert, a serwer wysyła reklamę wideo do odtwarzacza. Ta metoda poprawia wrażenia użytkownika, ponieważ skraca czas ładowania strony i problemy z opóźnieniami.

Integracje po stronie klienta i po stronie serwera mają swój własny zestaw zalet i wyzwań. Obie metody są prawie takie same, jedyną różnicą jest sposób zarządzania żądaniami reklamy.

Co dalej

Licytacja nagłówków wideo ma duży potencjał, który może zapewnić wyższe przychody wydawcom, którzy chcą skorzystać z tej kopalni złota. Obecnie większość wydawców wykorzystuje reklamy wideo i uważa określanie stawek za nagłówek wideo za niezbędny element zarabiania na swoich treściach za pomocą różnych rozwiązań, ponieważ od 2020 r. konsumpcja reklam wideo i wskaźniki zaangażowania gwałtownie wzrosły.

Włączenie wielu integracji licytacji nagłówka zapewnia większą kontrolę i płynną obsługę. Rezultatem jest większa konkurencja podczas licytacji w czasie rzeczywistym i większe przychody z reklam dla wydawców.

Mówiąc najprościej, możesz osiągnąć stopniowy wzrost przychodów z reklam dzięki określaniu stawek za nagłówek wideo.

Nasi specjaliści AdOps mogą pomóc Ci wdrożyć określanie stawek za nagłówek wideo, jeśli zarejestrujesz się w programie MonetizeMore już dziś, aby rozpocząć!

Table of Contents