Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Linki w stopce do wielu witryn są w porządku, o ile witryny znacznie się od siebie różnią

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Linki w stopce do wielu witryn są w porządku, o ile witryny znacznie się od siebie różnią

Podczas niedawnego spotkania z Johnem Muellerem specjalista ds. SEO zapytał o linki w stopce w wielu witrynach.

Mają kilka witryn tego samego właściciela. Witryny te omawiają różne tematy, ale wszystkie mieszczą się pod tym samym hasłem gier.

Zasadniczo wszystkie te witryny mówią o różnych aspektach gier, a specjalista ds. SEO chce umieścić w stopce linki między tymi witrynami.

Obawiali się także, czy ta taktyka narusza Wskazówki Google dla webmasterów.

John Mueller wyjaśnił, że dopóki nie masz 500 witryn, z którymi to robisz, wszystko powinno być w porządku.

Zaleca, aby liczba witryn była rozsądna, powiedzmy pomiędzy 5 i 10.

Powiedział także, że możliwe jest, że jeśli zmieścisz kilka witryn i zmniejszysz je do jednej, możesz stać się bardzo silnym konkurentem w tej branży.

Ta metoda jest ogólnie lepsza niż tworzenie wielu witryn zawierających linki do siebie, ponieważ maksymalizujesz siłę jednej witryny.

Dzieje się to mniej więcej w 41:40 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jana (zadane pytanie) 41:40

Mam kilka witryn tego samego właściciela, które omawiają różne aspekty tego samego tematu, powiedzmy na przykład o grach, oraz różne witryny skupiające się na różnych aspektach gier lub różnych grach. Czy byłoby to niezgodne z wytycznymi, gdyby stopka każdej witryny zawierała linki do pozostałych?

Jana (odpowiedź) 42:01
Zatem z naszego punktu widzenia, jeśli są to znacząco różne witryny, nie ma w tym nic złego. Jeśli masz rozsądną liczbę witryn, nie widzę z tym problemu. Mówiąc o rozsądnej liczbie witryn, mówię, nie wiem, może jedna lub dwie kilka witryn, do których można zalinkować w ten sposób.

Jeśli masz setki witryn, do których linkujesz w ten sposób, dla mnie zaczyna to wyglądać jak strony przejściowe, witryny przejściowe. A to byłoby coś, czego bym unikał.

Ale z technicznego punktu widzenia możesz zrobić coś takiego, na przykład utworzyć łącze między różnymi wersjami lub różnymi witrynami, które posiadasz, jeśli jest to coś, czego nie wiem, na przykład 5 lub 10 witryn, może maksymalnie. Z praktycznego punktu widzenia SEO nie wiem, czy faktycznie odniesiesz korzyść z podziału rzeczy na osobne witryny, takie jak ta.

Czasami posiadanie jednej naprawdę mocnej witryny internetowej ma o wiele większą wartość niż posiadanie wielu witryn o mniejszej wartości.

W szczególności, jeśli działasz w bardzo konkurencyjnym obszarze, weźmiesz swoją dość konkurencyjną witrynę i podzielisz ją na 10 różnych wersji, może się zdarzyć, że te 10 różnych wersji będzie indywidualnie postrzeganych jako słabsze .

A potem w tym bardzo konkurencyjnym obszarze, w którym jesteś aktywny, i nagle masz 10 witryn, które są postrzegane jako nieco słabsze i w ogóle nie mogą konkurować z wynikami wyszukiwania na pierwszej stronie. Warto o tym pamiętać, na przykład dlatego, że można podzielić rzeczy na osobne witryny, ale czasami nie ma to większego sensu.

Jestem też wielkim fanem posiadania mniejszej liczby witryn zamiast posiadania ich większej liczby.

Z jednej strony łatwiejszy w utrzymaniu. Ale z drugiej strony możesz też znacznie wzmocnić te witryny.

Table of Contents