Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Linux Mint jest potrzebny?

Linux Mint jest potrzebny?

x-86 x-64 może być używany w systemie Ubuntu w Debianie, aby uzyskać dostęp do systemu operacyjnego (OS). Linux Mint, Microsoft’un Windows i Apple’in Mac OS mają dostęp do popularnej aplikacji i sistemidir systemu.

Linux Mint, masa multimediów przeznaczona dla olmak üzere kullanım kolaylığı rahat bir deneyim için tasarlanmıştır. Bu işletim sisteminin kurulumu çoğu Linux dağıtımından daha kolaydır. Linux Mint, który umożliwia kullanıcının kendi dosyalarından w fiziksel ortamından multimedya içeriği deteğinin Yanı sıra e-posta ve çevrimiçi işlevsellik için gereken yazılımı içerir.

Çoğu Linux dağıtımından farklı olarak Mint, yaygın olarak kabul edilen standartları desteklemek için özel üçüncü taraf tarayıcı eklentileri, Java, multimedya desteği ve diğer bileşenleri içerir. Buduj, DVD i BluRay oynatmanın yanı sıra medya oynatma için flaş sağlar. İşletim sisteminin bir güvenlik duvarı olmasına rağmen, Linux Mint bunun kötü amaçlı yazılımdan koruma gerektirmediğini iddia ediyor. Mint, mevcut 30.000’den fazla ücretsiz ve açık kaynaklı yazılıma erişim sağlayan Ubuntu yükleyicisi ile uyumludur.

Inhaltsverzeichnis

Farklı donanımları en iyi şekilde desteklemek için Linux Mint’in Cinnamon, GNOME, XFCE i KDE dahil olmak üzere birkaç farklı masaüstü sürümü vardır. Bu isistemi system, Linux’a daha aşina olanlar in Debian Mint Linux alternatifinde de sunulmaktadır. Bu sürümün daha az sezgisel ve kullanıcı dostu olduğu, ancak daha hızlı ve daha duyarlı olduğu söyleniyor.

mini

Linux Mint jest potrzebny?

Linux Mint’w Özellikleri

Oynatma MP3, Adobe Flash i DVD zapewniają eklentiler do kodowania dahil olmak üzere az sayıda tescilli yazılım dışında, çoğunlukla ücretsiz ve açık kaynaklı yazılım kullanır.

Linux Mint’e özel yazılım eklemek yaygın bir uygulamadır. Çünkü Linux dağıtımlarının ortak amacı özgür ve açık kaynaklı yazılım modeline bağlı kalmaktır

İşletim sistemi yazılımını aktif olarak geliştirir ve geliştirmenin çoğu Python’da yapılır ve kaynak kodu GitHub’da bulunabilir.

Varsayılan Cinnamon masaüstü, KDE, MATE i Xfce gibi aralarından seçim yapabileceğiniz bazı masaüstü ortamlarıyla birlikte gelir. Diğer masaüstü ortamları Synaptic, APT veya özel bir Mint yazılım yöneticisi aracılığıyla kurulabilir.

Genellikle Firefox, Transmission, LibreOffice, XChat, Pidgin, Thunderbird i GIMP mogą być używane do tworzenia aplikacji. Varsayılan olarak yüklenmeyen diğer yazılımlar, Linux Mint’in paket yöneticisi kullanılarak kolayca indirilebilir.

Linux Mint ayrıca ağ bağlantı noktalarının bir güvenlik duvarı kullanılarak kapatılmasına izin verir ve özel bağlantı noktası seçimi mevcuttur.

Varsayılan Linux Mint zawiera MATE i Cinnamon, gotowe do spożycia.

Linux Mint, Linux i Wine Windows obsługuje VirtualBox i VMware Workstation, aby uzyskać dostęp do systemu Microsoft Windows .

M

Linux Mint jest potrzebny?

Sürümleri ve farklılıkları

En iyi ve en ünlü Linux Mint sürümlerinden ikisi:

  • Ubuntu’ya dayalı
    Debian jest gotowy

Jej birini iyi tanıyacağız ve Linux Mint sürümleri arasındaki farkı kontrol edeceğiz.

Linux Mint’w Ubuntu można używać w dowolnym miejscu

Linux Mint 13’ten itibaren, çekirdek geliştirme ekibi tarafından geliştirilen ve kod tabanı olarak Ubuntu kullanan Linuksa Mint’in 2 ana sürümü bulunmaktadır. Biri masaüstü ortamı olarak Linux Mint’in kendi Tarçınını içerirken, diğeri MATE kullanır.

Ayrıca varsayılan olarak KDE ve Xfce masaüstü ortamlarını içeren sürümler geliştirir. Bunların ikincil bir önceliği vardır ve genellikle iki ana sürümden sonra yayınlanır.

Artık kullanımdan kaldırılan eski sürümler, Varsayılan olarak LXDE, GNOME i Fluxbox masaüstü lubtamlarınını içeren sürümleri içeriyordu.

Linux Mint’w wersji Debiana

Linux Mint’in Debian może być używany w Ubuntu, gdy Debian jest testowany codziennie, a następnie można go uruchomić w Ubuntu, aby ponownie zainstalować etmek w bakmak için tasarlandı.

Debian 2015 na Linux Mint Debian Edition 2’nin yayınlanmasından sonra, Debian Stable’a dayanıyordu, ancak a Linux’a yayınlanmadan once MintTools’un en syn sürümlerine ve Masaüstü Ortamının en son sürümüne güncellemeler aldı. serbest birakmak. Debian Linux Mint Debian Edition zawiera Linux Mint, MATE i Cinnamon masaüstü ortamlarında mevcuttur.

Linux Mint Debian Edition umożliwia wykonanie testu birümü geliştirme modeline sahipti. Debian Testing, sürekli güncelleme alan gerçek bir sürümdür, Linux Mint Debian Edition’ın eski sürümü ise periyodik olarak „güncelleme paketleri” dediğimiz şeyi sunar.

Linux Mint’w Özellikleri

Linux Mint’teki yazılımların çoğu Açık Kaynak i Ücretsiz Yazılımdır ve yalnızca bazıları Tescilli veya ticaridir. Bazı ticari yazılımların varlığı şaşırtıcıdır çünkü çoğu Linux dağıtımı, işletim sistemlerinde bu tür yazılımları varsayılan olarak kullanmaz. Linux Mint, LibreOffice, Firefox, Thunderbird, XChat, Pidgin, Transmission, GIMP i Cheese dahil olmak mogą być potrzebne do uzyskania dostępu do zestawu ustawień. Kuruluştaki ek yazılımlar bu işletim sisteminde varsayılan olarak kurulu değildir ve bunları Paket Yöneticisi üzerinden indirip kurabilirsiniz.

Varsayılan olarak bulunan güvenlik duvarını kullanarak ağ üzerinde istediğiniz portları yönetebilirsiniz. Linux Mint używa kurulu varsayılan masaüstleri, birçok dili destekleyen MATE i Cinnamon’dur. Linux Mint’te daha önce bahsettiğimiz diğer masaüstlerini kullanmak istiyorsanız, bunları APT kullanarak kolayca indirip kurabilirsiniz, Linux Mint’in ilginç özelliklerinden biri of Microsoft Windows’ta çalışan birçok programı çalıştırabilmesidir. Örneğin, Microsoft Office’i Linux Mint’te kullanabilirsiniz, bu, Windows i Linux arasında bir Uyumluluk Katmanı oluşturan Wine aracı kullanılarak sağlanır.

Elbette jest w stanie wykorzystać VMware Workstation w VirtualBox w zakresie technologii, która pozwala określić rozmiar, który można określić. Tabii ki, Linux Mint sürüm 16 ile ilgili sorunlar z Wine i Multi-Monitor desteği hakkında do uyumluluğu biraz soorgulayan raporlar var, może być z böyle bir özellik sorunlu olsa z Linux Mint dağıtımında tasarlandı.

Güvenilir bir paket yöneticisi olan APT’ye ek olarak, kendi yazılım pakietlerinizi kurmak w Synaptic w Linux Mint’in Linux Mint’teki özel Yazılım Yöneticisini kullanabilirsiniz. Linux Mint pozwala na użycie prostego programu, który umożliwia topluluğu aktif olarak, który pozwala na użycie systemu w Pythonie Ilmıştır ve Açık Kaynaklıdır.GitHub’da mevcuttur. GitHub, Linux Mint jest dostępny do przechowywania danych.

Pobierz zerowe motywy WordPressPobierz motywy WordPress za darmoPobieranie premium motywów WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumkurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie SamsungaPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmopobierz płatny kurs Udemy za darmo