Linux Mint Tricia jest teraz dostępna ze wszystkimi swoimi dystrybucjami

Linux Mint Tricia, nowa wersja sistema operativo Linux Mint oparty na Ubuntu 18.04, jest już wśród nas i oferuje środowiska graficzne na każdy gust, a także nowe funkcje. Należy zauważyć, że uruchomienie było zaawansowane tydzień po oczekiwanej dacie.

Tricia, trzecia wersja serii Linux Mint 19, zawiera nowości na poziomie podstawowym, zaktualizowane komponenty i nowe aplikacje. Clement Levfebre, lider projektu, zaskoczył użytkowników wprowadzeniem nowej części gry sistema operativo przed świętami Bożego Narodzenia

Linux Mint Tricia jest teraz dostępna ze wszystkimi swoimi dystrybucjami 1

Linux Mint 19.3 Cynamon, MATE i Xfce

Środowisko pulpitu Cinnamon 4.4 jest dostępny i pojawia się wraz z poprawą poziomu konfiguracji, Xfce przybywa z przyjaznym i znacznie lżejszym środowiskiem, zgodnie z oficjalną stroną.

On sistema operativo Tricia jest dostępna w wersjach 32-bitowych i 64-bitowych, a także w nowym Linux Mint 19.3 pojawia się z odnowionym interfejsem uruchamiania dla GRUB i Playmouth, nowego gracza o nazwie Celluloid 0.17, który zastępuje VLC i XPlayer.

Linux Mint Tricia jest teraz dostępna ze wszystkimi swoimi dystrybucjami 2

Inne aplikacje również zostały odnowione lub zostały zastąpione, takie jak Drawing Simple, który zastąpi GIMP, Drawing pozwoli na edycję obrazów, takich jak kadrowanie, zmiana rozmiaru oraz dodawanie tekstu i innych adnotacji. Podczas gdy Gnote przybywa jako zamiennik Tomboy.

Linux Mint Tricia jest teraz dostępna ze wszystkimi swoimi dystrybucjami 3Zdjęcie: Softpedia

Ulepszenia kompatybilności Bluetooth i oprogramowania

On sistema Linux Bluetooth Mint Tricia pojawia się z ulepszeniami, które pozwalają na większą kompatybilność z większą liczbą urządzeń, podobnie HDT, narzędzie do wykrywania sprzętu jest dostępne w menu Start systemu, a także obsługuje HiDPI.

Linux Mint Tricia jest teraz dostępna ze wszystkimi swoimi dystrybucjami 4Softpedia

Nowe narzędzie w systemie Linux 19.3 spróbuj wykryć problemy ze swoim sistema i oferują porady, jak je rozwiązać. Na przykład, jeśli brakuje kodeków multimedialnych lub dostępny jest nowy sterownik sprzętowy.

Jeśli chcesz pobrać dowolną wersję Linux Mint Tricia, w jej środowisku Cinnamon, Xfce i Mate, możesz kliknąć link Zostawiamy cię tutaj.