Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

LLC jako spółka partnerska: co warto wiedzieć przed złożeniem wniosku

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: LLC jako spółka partnerska: co warto wiedzieć przed złożeniem wniosku

Uruchomienie nowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC) jest nie lada wyzwaniem. W pewnym momencie możesz nawet zapragnąć mieć partnera, który podzieli się pracą, udzieli wsparcia i zidentyfikuje skuteczne rozwiązania najbardziej wymagających problemów. Jednak znalezienie wiarygodnego partnera jest kolejnym wyzwaniem samym w sobie.

Zajmijmy się podstawami, abyś wiedział, czy utworzenie spółki LLC jest dobrym pomysłem ze względu na Twoje unikalne potrzeby.

Co to jest partnerstwo LLC?

Spółka partnerska LLC odnosi się do dwóch odrębnych typów przedsiębiorstw: spółki LLC, która jest podmiotem gospodarczym składającym się z jednego lub więcej członków, oraz spółki osobowej, która ma miejsce, gdy rozpoczynasz działalność gospodarczą z inną osobą, ale nie zakładasz osoby prawnej.

Czy spółka LLC z dwoma właścicielami to to samo co spółka partnerska?

Chociaż spółka LLC z dwoma właścicielami jest podobna do spółki osobowej, nie jest to dokładnie to samo.

Spółka LLC może składać się z jednego lub więcej członków i ma określony zestaw zasad i przepisów, których należy przestrzegać, aby uzyskać status oficjalnego podmiotu gospodarczego. Status ten wiąże się również z korzyściami, takimi jak ochrona przed odpowiedzialnością.

Jeśli samodzielnie założyłeś spółkę LLC, ale chcesz później dodać partnera, również możesz to zrobić.

Jednakże partnerstwo tworzy się automatycznie, gdy dwie lub więcej osób wspólnie rozpoczyna działalność gospodarczą. Ponieważ nie jest to osoba prawna, nie ma ochrony przed odpowiedzialnością zaangażowanych osób (ale masz opcje, jeśli chcesz ochrony i nie chcesz zakładać spółki LLC – więcej o tym później).

Różnice między spółkami z oo i spółkami partnerskimi

Jak wspomniano powyżej, główną różnicą między spółką LLC a spółką osobową jest poziom odpowiedzialności. W przeciwieństwie do LLC, spółka osobowa nie jest formalną osobą prawną, co oznacza, że ​​Twój majątek osobisty byłby zagrożony, gdyby Twoja firma stanęła w obliczu sporu sądowego.

Ponadto spółki LLC i spółki osobowe różnią się pod względem podatków. Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z jednym właścicielem będą opodatkowane jako właściciele jednoosobowi i muszą złożyć formularz Załącznika C oprócz tradycyjnych zeznań podatkowych. Spółki z oo mają również możliwość opodatkowania jako spółka typu S, aby uniknąć podwójnego opodatkowania, w przeciwieństwie do spółek osobowych.

Inne opcje partnerstwa

Jeśli uważasz, że spółka partnerska może lepiej odpowiadać Twoim potrzebom niż spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, wiedz, że masz kilka opcji, które zapewnią Tobie i Twojemu partnerowi nieco większą ochronę.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Spółka partnerska z ograniczoną odpowiedzialnością (LLP) jest podobna do spółki LLC pod tym względem, że następuje oficjalne oddzielenie majątku osobistego i zawodowego. Ale w przeciwieństwie do LLC, LLP może składać się tylko z dwóch osób, a obowiązki zarządcze Twojej firmy zostaną równo podzielone pomiędzy każdego partnera.

Programy LLP nie są dostępne we wszystkich stanach, dlatego przed złożeniem wniosku upewnij się, że przeprowadziłeś badania.

Spółka komandytowa

Spółka komandytowa opisuje działalność prowadzoną przez jednego lub więcej partnerów, którzy zachowują pełną odpowiedzialność za spółkę, oraz innych partnerów, którzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności w spółce. Ci komandytariusze zazwyczaj wnoszą fundusze do działalności przedsiębiorstwa, ale nie mają wpływu na codzienne decyzje.

Korzyści z utworzenia spółki LLC

Ponieważ opierają się na prawie stanowym, spółki LLC są znacznie łatwiejsze do utworzenia niż większość innych rodzajów podmiotów gospodarczych. Nie tylko zapewniają elastyczną strukturę zarządzania, ale także zapewniają ochronę prawną każdemu prawnemu właścicielowi (lub wspólnikowi) spółki, chroniąc go przed zobowiązaniami i długami samej spółki.

W ten sposób wielu profesjonalistów postrzega założenie spółki LLC z partnerem jako idealną strukturę odpowiadającą ich potrzebom partnerstwa. Pomyśl o tym jako o tym, co najlepsze z obu światów. Podobnie jak w spółce osobowej, nadal zachowujesz możliwość zmiany stylu zarządzania i podziału zysków, ale z dodatkowymi korzyściami w postaci niemal uniwersalnej ochrony przed odpowiedzialnością osobistą.

Co to jest spółka zarządzana przez członków?

Jeśli chcesz złożyć wniosek o założenie spółki LLC i chcesz, aby każdy członek miał wpływ na sposób zarządzania i obsługi Twojej firmy, nazywa się to strukturą zarządzaną przez członków. Wszyscy członkowie otrzymują część zysków i mają głos w decydowaniu o kierunku rozwoju firmy. O ile nie określono inaczej w umowie operacyjnej, jest to domyślna struktura Twojej LLC.

Jeśli więc będziesz mieć członków posiadających udziały w firmie, pamiętaj o zaznaczeniu tego w swoich dokumentach i wcześniej wyjaśnij role wszystkich osób. Opowiedziałbyś się wówczas za strukturą zarządzaną przez menedżerów, w której tylko wyznaczone osoby zajmują stanowisko kierownicze w świetle prawa.

Spraw, aby to działało z partnerem

Nawiązanie potencjalnej współpracy biznesowej to duży krok, ale miejmy nadzieję, że powyższa dyskusja przynajmniej pomoże Ci ustalić, czy jest to właściwe posunięcie dla Ciebie i Twojej firmy. Współpraca z partnerem może równie dobrze być decyzją, która pomoże w wyniesieniu Twojej firmy na wyższy poziom wydajności i sukcesu.

Od obszernych zasobów, które oferujemy, po wskazówki, jak postępować w przypadku śmierci Twojego partnera – jesteśmy gotowi zapewnić naszą fachową pomoc i odpowiedzieć na wszelkie pytania. Nasze $0 + opłata stanowa LLC to doskonały sposób na założenie spółki jako osoby prawnej.

Table of Contents