Logitech przedstawia mini kompaktową klawiaturę Bluetooth MX Keys

Logitech przedstawia mini kompaktową klawiaturę Bluetooth MX Keys 1

Firma Logitech wprowadziła kompaktową wersję swojej popularnej klawiatury MX Keys. Nowość nazywa się MX Keys Mini i jest pozbawiona bloku cyfrowego po prawej stronie.

Nowość otrzymała automatyczne podświetlenie, które włącza się po zbliżeniu dłoni lub w zależności od oświetlenia otoczenia. Te ustawienia są konfigurowane za pomocą aplikacji Logitech Options. Istnieje również ustawienie dodatkowych przycisków. Klawisze są zagłębione pośrodku, co ułatwia pisanie. Istnieje również przycisk Fn i symbole dla Windows i macOS.

Udział transmisji jest wykorzystywany przez Bluetooth lub dołączony adapter Logitech Bolt. Klawiatura jest kompatybilna z macOS, Windows, Linux, iOS, iPadOS, Android i Chrome OS.

Jak wspomniano, wbudowana bateria wystarczy na 10 dni przy aktywnym podświetleniu. Bez niej – wcześniej 5 miesiące. Do ładowania służy złącze USB typu C.

Klawiatura pojawi się w kolorze srebrnym, grafitowym i różowym. Jego wymiary to 25,6 × 13,2 × 2,1 cm, waga – 506 gramów. W Rosji MX Keys Mini pojawi się w październiku za 9990 rubli.