Luki w zabezpieczeniach mogą spowodować, że Samsung upuści czujniki biometryczne Qualcomm

Technologie uwierzytelniania biometrycznego bardzo ewoluowały w ostatnich latach. Ultradźwiękowy czujnik linii papilarnych Qualcomm – który można umieścić pod szkłem lub metalem – okazał się przełomowy, ale wady bezpieczeństwa osłabiły jego reputację.

Ta rzeczywistość może być kluczowa dla zmiany smartphones od Samsunga, w tym w następnym Galaxy S11 Południowokoreański producent rozważa pozostawienie czujników Qualcomm i wybranie czegoś bardziej konwencjonalnego.

Luki w zabezpieczeniach mogą spowodować, że Samsung upuści czujniki biometryczne Qualcomm

W 2017 roku Qualcomm ogłosił swój zaawansowany czujnik odcisków palców. Był to jeden z pierwszych kroków w kierunku demokratyzacji czujników biometrycznych pod ekranem. Nawet dziś propozycja giganta chipowego wyróżnia się na tle konkurencji dzięki zastosowanej technologii.

Podczas gdy większość ekranowych odcisków palców wykorzystuje odczyt optyczny wbudowany w ekran smartfona, czujnik Qualcomm 3D Sonic wykorzystuje fale ultradźwiękowe.

ultradźwiękowy czujnik odcisków palców

Chociaż obie technologie działają, fale ultradźwiękowe okazały się kilka razy niepewne. Najbardziej charakterystyczną obudową była silikonowa obudowa 3 euro, które złamały bezpieczeństwo tej metody uwierzytelniania.

W związku z tym południowokoreańska prasa donosi, że Samsung zamierza zmienić czujnik biometryczny, w którym używa smartphones. Celem jest zaprzestanie korzystania z niezabezpieczonych i ultra bezpiecznych czujników Qualcomm.

Takiej zmiany można dokonać już wkrótce, dzięki Galaxy S11 zostanie zaprezentowany światu w lutym.

Jeśli Samsung Electronics zastąpi omawiane czujniki odcisków palców tradycyjnymi skanerami optycznymi, byłoby to korzystne dla firm domowych oferujących czujniki optyczne.

| Lee Jong-wook, analityk papierów wartościowych Samsung

Luki w zabezpieczeniach mogą spowodować, że Samsung upuści czujniki biometryczne Qualcomm 1

Wydaje się, że Qualcomm straci jednego ze swoich najlepszych klientów w tym segmencie czujników biometrycznych. Twoja oferta nie jest wystarczająco bezpieczna, a firma Samsung, która ma dobrą reputację, powinna wybrać prostsze rozwiązanie o wyższym poziomie bezpieczeństwa.

Czy twój smartfon Samsung otrzyma system Android 10? Wiesz kiedy!