macOS Big Sur: wszystkie nowe zmiany w najnowszej wersji macOS

macOS Big Sur: wszystkie nowe zmiany w najnowszej wersji macOS 1

Dzisiaj, na WWDC 2020, otrzymaliśmy jedną z największych aktualizacji oferty oprogramowania Mac w ciągu ostatnich kilku lat, macOS Big Sur. W tym artykule opiszemy wszystkie zmiany nadchodzące w systemie macOS 11.

macOS Big Sur będzie jednym z największych przeprojektowań od czasu wprowadzenia Mac OS X. Pchając w nowym kierunku, Apple postanowił przeprojektować paletę kolorów, ikony i różne wersje windows pokazane na pulpicie. Ponadto, aby poprawić sposób interakcji użytkowników z urządzeniami, nadchodzi nowe centrum sterowania wraz z przeprojektowanym Centrum powiadomień.macOS Big Sur: wszystkie nowe zmiany w najnowszej wersji macOS 2

Jedną z największych zmian, które nadejdą tej jesieni, jest najnowsza wersja Safari. Dzięki ogromnemu naciskowi na prywatność i wydajność, jest to najlepsza przeglądarka internetowa dostępna dla użytkowników. Wprowadzone zostaną nowe funkcje dostosowywania, dzięki którym możesz dostosować Safari, aby jak najlepiej z niego korzystać podczas surfowania po Internecie. Ponadto nowa wersja rozszerzeń sprawia, że ​​są one bezpieczniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

macOS Big Sur: wszystkie nowe zmiany w najnowszej wersji macOS 3

Dwie najstarsze wersje w systemie macOS, Wiadomości i Mapy, przechodzą ogromne zmiany. Pierwsza z nich doda lepsze opcje organizacji, takie jak przypięte rozmowy, Memoji i inne efekty tekstowe, które zbliżą tę wersję do tego, co było na innych Apple platformy na chwilę. Z drugiej strony Mapy będą zawierać różne funkcje, które są już dostępne w wersji aplikacji na iPada, takie jak Look Around i inne informacje związane z dojazdami, ze szczegółami, takimi jak trasy rowerowe i wycieczki EV.macOS Big Sur: wszystkie nowe zmiany w najnowszej wersji macOS 4

Z technicznego punktu widzenia wydaje się, że jest to jedna z najbardziej złożonych wersji macOS, w tym różne wersje aplikacji Catalyst i dodawanie kolejnych aplikacji napisanych w kodzie SwiftUI, takich jak ta używana w nowych widżetach iOS. Ponadto wprowadzenie Xcode 12 na nowo wymyśli aplikacje, które obecnie dostajemy na nasze urządzenia, napisane przez najbardziej utalentowanych programistów na świecie.

Mimo że nie widzieliśmy ogromnej zmiany funkcji, macOS Big Sur jest jednym z najbardziej rewolucyjnych programów, które Apple kiedykolwiek wyszedł, dając gamie komputerów Mac jeden z bardziej niezawodnych interfejsów użytkownika i wydajności w branży.

Co myślisz o tej aktualizacji? Podziel się z nami swoją opinią poniżej.