macOS Catalina: użyj Apple Watch zastąpić hasło na komputerze Mac

Jedną z wielkich zalet Apple to mieć kompletny ekosystem i wyjątkowo niezawodne produkty. W taki sposób, że firma polega na swoich urządzeniach, by służyć jako „lojalny depozytariusz” najważniejszych systemów bezpieczeństwa. Wiedzieliśmy już, że możemy odblokować komputer Mac za pomocą Apple Watch i Apple Watch z iPhone Face ID / Touch ID, ale teraz możemy nawet użyć zegara, aby zastąpić hasła w macOS Catalina.

Idea firmy Cupertino w coraz większym stopniu upraszcza zadania sprawdzania poprawności użytkowników sistema. Zobaczmy, jak to działa.

Zdjęcie Apple Watch Odblokowanie MacBooka Pro

Interakcja MacOS z watchOS i iOS

Każdy, kto korzysta z systemów operacyjnych Apple (i używa ich urządzeń) wie, że bardzo łatwo jest skonfigurować nowego iPhone'a z wcześniejszego iPhone'a. Po prostu umieść każdy z nich obok siebie. Udostępnianie zdjęć, muzyki i danych to też żart, korzystając z AirDrop. Tak, wystarczy dotknąć iPhone'a HomePod, aby przenieść listę odtwarzania odtwarzaną z jednego urządzenia na drugie.

Tak proste, jak kopiowanie na MacBooku i wklejanie na iPadzie. Nawiasem mówiąc, możemy nawet używać iPada jako rozszerzenia naszego ekranu Mac, wystarczy użyć opcji Sidecar dostępnej na macOS Catalina.

Istnieje jednak wiele mniejszych „sztuczek”, które znacznie ułatwiają codzienne operacje. W tym sensie firma Tim Cook chcesz iść dalej, nawet jeśli nie zawsze musisz podawać hasło lub palec na czytniku biometrycznym na swoich maszynach.

Więc dzisiaj porozmawiamy o zakładzie od Apple: Trwałe uwierzytelnienie użytkownika końcowego przy bieżącym użyciu ich systemów.

Funkcja odblokowania obrazu MacOS Catalina przez Apple Watch

Nowe funkcje macOS Catalina

W macOS Catalina możesz więc użyć zegarka do zastąpienia haseł Maca, oczywiście nie musisz nawet używać Touch ID (jeśli go masz). Tym razem teraz zegar Apple można odblokować:

    Preferencje sistema zmienić Ustawienia Maca Notatki zablokowane w aplikacji Notatki Hasła zapisane w Preferencjach Google Play Safari

Jednak nowa funkcja macOS Catalina działa inaczej niż odblokowywanie komputera Mac za pomocą Apple Watch. Zaloguj się za pomocą Apple Watch dzieje się automatycznie, więc doświadczenie jest natychmiastowe.

Zamiana hasła komputera Mac na Apple Watch wymaga danych wejściowych od użytkownika, aby upewnić się, że to on naprawdę chce potwierdzić hasło. To jest proste. The Apple Watch powiadomi Cię tonem lub stuknięciem w nadgarstek. Następnie ekran zegarka wyświetli monit o dwukrotne kliknięcie bocznego przycisku poniżej cyfrowej korony. Jest to wysoki owalny guzik z boku.

Ale z jaką maszyną można korzystać z tej wskazówki Apple Watch?

Ta nowa funkcja automatycznego odblokowywania dla użytkowników komputerów Mac z Apple Watch działa na wszystkich Apple Watch. Urządzenia te wymagają jednak wersji oprogramowania watchOS. 3 lub nowszy i kompatybilny komputer Mac z systemem macOS Sierra (lub nowszym):

    MacBook wydany w 2015 roku lub później; MacBook Pro wydany pod koniec 2013 roku lub później; Mac mini wydany w 2014 roku lub później; MacBook Air wydany w 2013 roku lub później; iMac wprowadzony w 2013 roku lub później; iMac Pro (wszystkie modele); Mac Pro wydany w 2013 roku lub później.

Nie wymaga czujnika dotykowego Touch ID. Upewnij się jednak, że komputer Mac ma włączoną funkcję Bluetooth i Wi-Fi, która używa tego samego identyfikatora. Apple iCloud na zegarku i komputerze Mac, Twój identyfikator Apple używa uwierzytelniania dwuskładnikowego dla dodatkowego bezpieczeństwa i kodu dostępu do twojego Apple Watch.

Jak widać na powyższych obrazkach, w tych scenariuszach pojawi się monit o wprowadzenie tej nowej funkcji.

Nie mam Apple Watch związany z macOS? Oto jak to zrobić:

Jeśli masz Apple Watch i odpowiedni komputer Mac z odpowiednim oprogramowaniem, umożliwiający funkcję zastępowania hasła na komputerach Mac (i bez użycia Touch ID) w systemie macOS Catalina to szybki i wyjątkowy proces.

    Kliknij symbol jabłka macOS Catalina: użyj Apple Watch zastąpić hasło na komputerze Mac 1 i idź do Preferencje sistema. Przejdź do sekcji Bezpieczeństwo i prywatność Kliknij macOS Catalina: użyj Apple Watch zastąpić hasło na komputerze Mac 2 ikona blokady w lewym dolnym rogu karty „Ogólne” Wpisz hasło do komputera Mac i kliknij „Odblokuj” Zaznacz pole obok Apple Watch w Użyj Apple Watch aby odblokować aplikacje i komputer Mac.

Obraz dostępu macPS Catalina do odblokowania

Tak to się skończyło! Teraz możesz nawet spróbować tutaj, zamknąć zamek ponownie i kliknąć, aby go ponownie otworzyć. Otrzymasz powiadomienie na swój temat Apple Watch aby uruchomić takie nowe odblokowanie.