MacOS: dodaj / usuń czcionki

MacOS: dodaj / usuń czcionki 1

Możesz pobierać czcionki z witryn takich jak Czcionki Google. Co robisz z nimi po pobraniu? Jeśli chcesz używać nowych czcionek w aplikacjach MacOS, możesz je zainstalować i włączyć, wykonując te czynności.

Opcja 1 – Otwórz plik czcionek

Pliki czcionek zwykle mają rozszerzenie „ttf”, „otf” lub „ps”. Możesz zainstalować czcionki, po prostu otwierając plik. Po otwarciu pojawi się okno, w którym możesz wybrać „Zainstaluj czcionkę„.
MacOS: dodaj / usuń czcionki 2

Wybieranie „Zainstaluj czcionkę”Umieści go w folderze ~ / Library / Fonts, gdzie będzie dostępny dla jednego użytkownika.

Opcja 2 – Przeciągnij i upuść do folderu

Możesz bezpośrednio przeciągać i upuszczać pliki czcionek w zależności od sytuacji, w której zamierzasz używać czcionek.

Przeciągnij pliki czcionek do jednej z następujących lokalizacji:

~ / Biblioteka / Czcionki = Czcionki, których może używać określony użytkownik. / Library / Fonts = Czcionki dostępne dla każdego użytkownika w systemie. / Sieć / Biblioteka / Czcionki = Czcionki udostępnione użytkownikom w sieci. / System / Library / Fonts = Czcionki używane przez system MacOS. Nie zadzieraj z nimi za dużo, chyba że wiesz, co robisz. / Folder systemowy / Czcionki = Starsza lokalizacja czcionek dla aplikacji zbudowanych dla starszych wersji MacOS.