Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: MacOS Sierra pobiera aktualizację rozwiązującą problemy z baterią i grafiką w MacBooku Pro
Apple wprowadziła dzisiaj aktualizację systemu macOS Sierra i ma na celu rozwiązanie kilku problemów nękających MacBooka Pro, w tym problemów z baterią w najnowszym MacBooku Pro. Aktualizacja rozwiąże również problemy graficzne i specyficzne problemy związane z synchronizacją iCloud. Sprawy zaczęły się robić nieciekawe, gdy użytkownicy narzekali na słabą żywotność baterii w nowym MacBooku Pro i z tych samych powodów Apple zdecydował się usunąć wyświetlanie „pozostałego czasu” z menu rozwijanego na komputerze Mac. Aktualizacja miała numer 10.12.2 będzie wdrażany od dzisiaj.
Applespołeczności wsparcia i fora, takie jak Reddit zostały zalane raportami od użytkowników, którzy twierdzili, że MacBook Pro zapewnia jedynie czas pracy baterii 3-6 godzin zamiast nominalnych 13 godzin. Później było wiadomo, że osoby zgłaszające opierały się na szacunkowych danych dotyczących żywotności baterii wyświetlanych po kliknięciu ikony baterii, co najwyraźniej wyświetlało niedokładne szacunki. Usunięcie szacunkowej cechy jest jedynie rozwiązaniem tymczasowym mającym na celu stłumienie reklamacji, ale w rzeczywistości tak to wygląda Apple będzie wymagało dodatkowego czasu na pracę nad paskiem szacunkowym baterii.
Rozbieżności w szacowanej żywotności baterii i rzeczywistej żywotności baterii mogą być bezpośrednią konsekwencją nowych procesorów Intel, które mają charakter dynamiczny i zaspokajają potrzeby procesora głównie na żądanie. To z kolei oznacza, że przejście z niskiej wydajności na wysoką wydajność odbywa się w czasie rzeczywistym i najprawdopodobniej zakłóca możliwość dokładnego oszacowania żywotności baterii. Na przykład, jeśli klikniesz szacunkową żywotność baterii, liczby będą oparte na tym, co robisz w danym momencie. Apple sprawdził żywotność baterii za pomocą narzędzia systemowego i twierdzi, że jest ona zgodna z oczekiwaniami.
Kolejnym rażącym problemem w nowym MacBooku Pro był problem z grafiką. Niektórzy użytkownicy doświadczyli losowego migotania, rozrywania ekranu, wzorów szachownicy i innych wizualnych dźwięków. Chociaż początkowo spekulowano, że przyczyną problemów są problemy sprzętowe, później okazało się, że był to problem z oprogramowaniem i obecnie został on naprawiony.
Ponadto przepisano wprowadzające w błąd oznakowanie na iCloud. Na przykład system macOS Sierra tworzył nową lokalizację dla plików pulpitu i dokumentów, ale całkowicie przenosił pliki z pulpitu do tej lokalizacji. Prowadzi to użytkowników do przekonania, że pliki zostały trwale usunięte.