Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Małe firmy dodają 91 000 miejsc pracy do amerykańskiej gospodarki

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Małe firmy dodają 91 000 miejsc pracy do amerykańskiej gospodarki

W lipcu 2021 r. miejsca pracy w sektorze prywatnym wzrosły o 330 000, a małe firmy przyczyniły się do powstania 91 000 nowych miejsc pracy.

W małych firmach zatrudniających mniej niż 50 pracowników miejsca pracy wzrosły o 54 tys. w firmach zatrudniających 20-49 pracowników io 37 tys. 1-19 pracowników.Raport ADP dla małych firm – lipiec 2021 r

Małe przedsiębiorstwa produkujące towary spadły 5000 pracowników.

Wzrost zatrudnienia w sektorze prywatnym o 330 tys. nowych miejsc pracy to wyraźne spowolnienie w porównaniu z poprzednimi miesiącami (wzrost w czerwcu o 680 tys. iw maju o 882 tys.). Jednak główna ekonomistka ADP, Nela Richardson, powiedziała, że ​​spowolnienie wzrostu jest lepsze niż jego brak.

„Ożywienie na rynku pracy nadal wykazuje nierównomierny postęp, ale mimo to postęp” – powiedział Richardson. „Już piąty miesiąc z rzędu sektor rekreacyjny i hotelarski jest najszybciej rozwijającą się branżą, choć zyski osłabły”.

Krajowy raport franczyzowy ADP – lipiec 2021 r

Liczba miejsc pracy we franczyzach wzrosła o 105 400, przy czym największy wzrost nastąpił w restauracjach – 85 000. Inni współtwórcy franczyzy to części samochodowe i dealerzy (6,000), zakwaterowanie (14 700), handel detaliczny żywnością (200) i nieruchomości (100).

Liczba miejsc pracy franczyzowych w usługach biznesowych spadła o ok 1600.

Przyczyny spowolnienia wzrostu zatrudnienia

Richardson powiedział, że kilka zmiennych związanych z pandemią wpływa na wzrost gospodarki dla firm każdej wielkości:

  • wariant delty
  • Braki w łańcuchu dostaw
  • Zmiana statusu bezrobocia tymczasowego na długoterminowy
  • Ograniczona dostępność usług opieki nad dziećmi
  • Wysoki stopień rotacji w obszarach zatrudnienia

Wyjaśnienie zmiany statusu bezrobocia

Z definicji status bezrobocia „długoterminowego” przyznawany jest pracownikom, którzy są bez pracy przez ponad 27 tygodni, wyjaśnił Richardson.

Rekommenderad:  Nowe funkcje reklam w wyszukiwarce Google oparte na sztucznej inteligencji: przyszłość płatnych mediów?

„Chociaż wiele firm było w stanie odwołać pracowników, ale pandemia się przeciągnęła” – powiedziała. „W czerwcu ponad 40% pracowników było długoterminowych”.

Richardson powiedział, że istnieją wąskie gardła w zatrudnianiu, które nadal powstrzymują większe zyski. Wąskie gardła obejmują problemy w łańcuchu dostaw, takie jak półprzewodniki, które wpływają na przemysł wytwórczy. Z 330 000 nowych miejsc pracy tylko 12 000 było w branżach produkujących towary.

Prognozy na nadchodzące miesiące

Richardson, że bariery w zatrudnianiu powinny „opaść w nadchodzących miesiącach, w wyniku czego nastąpią silniejsze miesięczne zyski”.

„Spodziewamy się, że przyrost miejsc pracy będzie kontynuowany, ale nie możemy oczekiwać, że wzrost zatrudnienia będzie kontynuowany, tak jak miało to miejsce w przypadku każdego innego ożywienia” – powiedziała. „Ścieżka jest czymś, czego nigdy wcześniej nie widzieliśmy”.

„Wzrost gospodarczy wciąż ma nogi, ale jest to nierówny krok do przodu” – dodała. „W grze występują progi zwalniające i zmienne”.


Table of Contents