Maluch udowodnij swój telefon, zanim będzie za późno

Ach, dzieciaki. Są to małe pakiety radości, dopóki nie zaczną błagać o użycie telefonu do grania. Oddajesz telefon z niepokojem o to, co otrzymasz, gdy skończą grać. Zanim oddasz telefon temu dziecku, skorzystaj z tych wskazówek, aby zabezpieczyć swój telefon. Niezależnie od tego, czy używasz telefonu z Androidem, czy iPhone'a, znajdziesz przydatne wskazówki, aby chronić ten cenny kawałek technologii w tych drobnych rękach.

Dowód telefonu dla dzieci

Futerał ochronny

Korzystanie z futerału nie tylko chroni telefon przed dziećmi, ale także przed przypadkowym upuszczeniem. Możesz znaleźć drogie, twarde etui, które gwarantują przetrwanie w wysokich upadkach, lub możesz zadowolić się tanią gumową obudową, która pozwoli odskoczyć telefonowi, gdy spadnie, aby nie spadł tak mocno.

Ochrona ekranu

Nawet w etui ochronnym ekran Twojego telefonu może wymagać nieco dodatkowej ochrony. Małe palce są często lepkie, a bałagan rozleje się po całym ekranie. Ochraniacz ekranu zakrywa ekran i zapobiega jego zmiażdżeniu i lepkości. Istnieją tanie ochraniacze i fantazyjne, które gwarantują, że telefon przetrwa nawet młotek.

Blokada ekranu

Pamiętaj, aby ustawić początkową blokadę ekranu głównego. Jest to coś, co prawdopodobnie już masz na swoim urządzeniu, ale tak naprawdę musi to być coś więcej niż tylko przesunięcie jednego kierunku, aby otworzyć ekran główny, ponieważ dziecko to zrozumie. Użyj hasła lub kodu projektu. Wybierz coś, czego maluch nie może zrozumieć, przesuwając palcem po ekranie. Blokada ekranu oznacza, że ​​Twoje dziecko nie może najpierw dostać się do telefonu bez Twojej zgody.

Ustaw hasło lub wyłącz zakupy w aplikacji

Prawdopodobnie najstraszniejszą rzeczą dla rodziców jest to, że dziecko zaczyna wydawać pieniądze na zakupy na urządzeniu bez Twojej wiedzy. Wiele aplikacji obejmuje zakupy w aplikacji, a dziecko może z łatwością nacisnąć kilka przycisków, aby kupić coś, czego potrzebują w grze, nawet nie wiedząc, że wydają prawdziwe pieniądze. Maluch może łatwo naciskać guziki i zacząć kupować aplikacje chcąc nie chcąc.

Masz dwie opcje, aby zapobiec niechcianym wydatkom. Możesz całkowicie wyłączyć zakupy w aplikacji lub ustawić hasło dla każdego zakupu. Wyłączenie zakupów w aplikacji oznacza, że ​​dziecko nie może kupić dodatkowego życia ani czegoś, czego potrzebuje w grze. Aplikacja po prostu im na to nie pozwala. Problem polega na tym, że to ustawienie uniemożliwia nawet robienie zakupów. Musisz go wyłączyć przed dokonaniem zakupu.

Jeśli nie robisz zakupów w aplikacji, ta opcja jest idealna. Jeśli chcesz mieć możliwość robienia zakupów, ale nie pozwalasz dziecku na robienie zakupów, możesz ustawić hasło. Zostaniesz poproszony o podanie hasła dla każdego zakupu, niezależnie od tego, czy jest to zakup aplikacji czy zakup w aplikacji. Twoje dziecko będzie musiało poprosić o pozwolenie na zakup, a małe dzieci nie będą w stanie poznać Twojego hasła, wpisując losowe przyciski.

Pamiętaj, że iPhone'y mają możliwość zezwalania na zakupy bez hasła przez 15 minut po dokonaniu pierwszego zakupu. Jeśli pozwolisz dziecku dokonać zakupu, może on kontynuować zakupy przez 15 minut bez Twojej wiedzy. Możesz łatwo wyłączyć tę funkcję.

Skonfiguruj filtrowanie treści, ograniczenia i kontrolę rodzicielską

Zarówno urządzenia z Androidem, jak i iOS mają wbudowane opcje chroniące dzieci przed użyciem nieodpowiednich materiałów. Te opcje pozwalają ustawić to, co Twoje dzieci mogą wyszukiwać w sklepach z aplikacjami. Ogranicza także to, jakie aplikacje pojawiają się podczas wyszukiwania na podstawie wyszukiwanych haseł lub ocen. Dzięki temu dzieci nie będą widzieć nisko ocenianych aplikacji, które mogą być spamem.

W telefonach z Androidem filtrowanie treści i kontrola rodzicielska znajdują się w Google Play Store ustawienia konta. Kontrola rodzicielska znajduje się bezpośrednio w ustawieniach, a filtrowanie treści znajduje się w części Użyj kontroli.
W urządzeniach iOS ograniczenia znajdują się w ustawieniach bezpośrednio na urządzeniu. Działa dla wszystkich aplikacji, a nie tylko sklepów z aplikacjami.

App Locker App

Jeśli chodzi o malucha, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będzie on chodził do sklepów z aplikacjami i szukał rzeczy do pobrania. Chcą tylko trafić na ekran i sprawić, by coś się wydarzyło. Jeśli tak jest w twoim przypadku, możesz rozważyć aplikację do blokowania aplikacji. Te aplikacje umożliwiają blokowanie określonych aplikacji, aby otwierały się tylko przy użyciu hasła lub hasła. Możesz zablokować każdą aplikację, której maluch nie chce otwierać, na przykład sklepy z aplikacjami, e-maile, niektóre gry, SMS-y, wybieranie numeru telefonu, a nawet ustawienia urządzenia. Oddaj telefon, a maluch będzie się dobrze bawić, dotykając ekranu lub korzystając z aplikacji, z którymi bawisz się z dzieckiem, i nie bojąc się konsekwencji.

Użytkownicy systemu Android z ograniczeniami

Jest to zdecydowanie najlepsza opcja, ale nie każde urządzenie ją ma. Niektóre urządzenia z Androidem umożliwiają tworzenie oddzielnych użytkowników. Gdy oddasz komuś swój telefon, możesz go zmienić na specjalne ustawienia użytkownika, aby się zabezpieczyć. Możesz nawet utworzyć użytkownika z ograniczeniami. Użytkownicy z ograniczonym dostępem nie mogą otwierać niektórych aplikacji (samodzielnie ustawionych) ani korzystać z niektórych części telefonu. Utwórz ograniczonego użytkownika dla swojego malucha i zezwalaj na otwieranie przyjaznych aplikacji tylko małymi palcami. Gdy dziecko chce korzystać z urządzenia, wystarczy przełączyć się na jego profil użytkownika.

Niestety nie wszystkie telefony z Androidem mają tę opcję. Aby sprawdzić, czy działa, przejdź do Ustawień, a następnie przewiń i dotknij opcji otwórz urządzenia. Zobaczysz opcję Użytkownicy, a po jej dotknięciu pojawi się opcja dodania nowego użytkownika. Jeśli nie widzisz tych opcji, Twoje urządzenie ich nie ma.

Może wydawać się, że trzeba podjąć wiele kroków, aby chronić swój telefon przed palcami małego dziecka, ale na szczęście większość z nich wymaga ustawienia tylko raz, aby zapewnić pełną ochronę. Kroki te zabezpieczają telefon przed uszkodzeniem urządzenia i dokonywaniem niechcianych zakupów.