Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Malware Joker: ta plaga Androida wciąż atakuje Sklep Play

Android zawsze był sistema kto był narażony na problemy z bezpieczeństwem, zwłaszcza te, które pochodzą ze Sklepu Play. Wygląda na to, że ten sklep Google nie jest w stanie ograniczyć dostępu złośliwego oprogramowania i innych wirusów, co oznacza, że smartphones narażony.

Jednym z najbardziej znanych i najczęściej atakowanych na tej platformie jest Joke. To złośliwe oprogramowanie pojawia się regularnie i tym razem zostało ponownie znalezione w 13 aplikacjach na Androida, które użytkownicy powinni natychmiast usunąć.

Joker złośliwego oprogramowania na Androida Google Play Store

Joker, stała obecność w Sklepie Play

W ciągu ostatnich kilku lat Joker był prawie stale obecny w Sklepie Play. To złośliwe oprogramowanie okresowo zyskuje trochę miejsca, pojawiają się nowe aplikacje, które są przeznaczone do kradzieży danych użytkowników.

Po kilku miesiącach pozornego spokoju Joker pojawia się ponownie w Sklepie Play, tym razem w 13 odkrytych aplikacjach, z których jedna ma 50 000 pobrań. Maskują się one prostymi funkcjami i ulepszeniami dla użytkowników, jednak są złośliwe i mają bardzo jasne cele.

Aktywne pobieranie aplikacji w Sklepie Play?

Wzmocnienie słyszenia głośności 10+ Nie
Animacja ładowania baterii Efekty bąbelków 10+ Nie
Latarka Flash Alert podczas połączenia 1+ Nie
Łatwy skaner PDF 10+ Nie
Inteligentny pilot do telewizora 1000+ Nie
Halloweenowa kolorowanka 1+ Nie
Klasyczna klawiatura emoji 5.000+ Nie
Wzmacniacz głośności Głośniejszy korektor dźwięku 100+ Nie
Efekt superbohatera 5.000+ Nie
Animacje ładowania baterii Tapeta baterii 1.000+ Nie
Olśniewająca klawiatura 10+ Nie
Klawiatura EmojiOne 50 000+ Nie
Skanowanie nowego kodu QR 10 000+ Nie

Android musi być chroniony przed złośliwym oprogramowaniem

Powyższa lista zawiera 13 ostatnich aplikacji, które zostały wykryte przez badaczkę bezpieczeństwa Tatianę Shishkovą. Na twoje konto Twitter poinformowała o swoich analizach i ostrzeżeniach o napotkanych problemach. Oczywiście są one również zgłaszane do Google.

Dzięki tym informacjom właściciel Androida utrzymał Sklep Play w czystości, mimo że użytkownicy proszeni są o ich usunięcie. Również lista ostatnich obecności została już przetworzona i nie jest dostępna dla użytkowników do zainstalowania.

Google stara się zakończyć tę plagę

Joker ma dobrze znany schemat działania i atakuje na kilku frontach. Najpierw kopiuje wiadomości SMS użytkowników ze smartfona z Androidem. Następnie próbuje ukraść pieniądze użytkownika, który ma dostęp do usług homebanking. Wreszcie, zasubskrybuj usługi premium, które będą Cię kosztować.

Google bardzo aktywnie próbuje wyeliminować złośliwe oprogramowanie i inne zagrożenia bezpieczeństwa z Androida. Mimo to, nawet przy znacznie większej kontroli, nadal można znaleźć wiele złośliwych aplikacji, które próbują ukraść dane i pieniądze użytkowników.