Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Mam zegarek Redmi 3 Aktywny? Skorzystaj z tych 10 przydatnych funkcji już teraz!

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Mam zegarek Redmi 3 Aktywny? Skorzystaj z tych 10 przydatnych funkcji już teraz!

Najnowszy smartwatch Xiaomi, Redmi Watch 3 Aktywny, wyposażony w wiele funkcji, z których wiele jest rzadko spotykanych w urządzeniach w tej cenie Rs.2,999. Chociaż wiele z tych funkcji jest wyraźnie widocznych z góry, niektóre są ukryte w ustawieniach i menu. Niektóre inne, które są reklamowane, w rzeczywistości nie są domyślnie aktywowane.

Jeśli więc masz zegarek Redmi 3 Aktywny (gratulacje, to świetny stosunek jakości do ceny), oto 10 funkcji, z których powinieneś korzystać:

Podnieś rękę, obudź swój zegarek

Zegarek Redmi 3 Active nie ma wyświetlacza AMOLED. Oznacza to, że nie może mieć zawsze włączonego wyświetlacza. Jednak nadal możesz zobaczyć godzinę, gdy spojrzysz na zegarek, aktywując opcję „Podnieś, aby obudzić”. Spowoduje to włączenie wyświetlacza za każdym razem, gdy poruszysz nadgarstkiem, aby zobaczyć zegarek.

Aktywacja jest łatwa. Przesuń palcem w górę od podstawy zegarka i wybierz ikonę w prawym górnym rogu, która wygląda jak nadgarstek z zegarkiem. Jeśli chcesz bardziej szczegółowo opisać zegarek, naciśnij przycisk po prawej stronie zegarka, przejdź do Ustawień, wybierz Wyświetlacz i włącz opcję „Podnieś, aby obudzić”. Możesz także wybrać, jak długo funkcja ma być aktywna i jeśli chcesz, możesz ją zachować przez cały dzień. Ta funkcja faktycznie działa bardzo dobrze na zegarku, ale z jakiegoś dziwnego powodu jest domyślnie wyłączona.

Aby wybudzić wyświetlacz, dotknij dwa razy!

Zegarek Redmi 3 Wyświetlacz Active wyłącza się („uśpiony”) i po chwili blokuje – ustawienie domyślne to pięć sekund, chociaż można to zwiększyć do pięciu minut. W takich sytuacjach nie pozostaje Ci nic innego, jak poruszyć nadgarstkiem, aby obudzić wyświetlacz (jeśli masz włączoną funkcję „podnieś, aby obudzić”) lub nacisnąć przycisk z boku. Prostszym rozwiązaniem jest dwukrotne dotknięcie wyświetlacza, aby go wybudzić. Po prostu przejdź do Ustawień na zegarku, wybierz Wyświetlacz, przewiń w dół i włącz opcję „Dotknij dwukrotnie, aby obudzić”. Będąc na miejscu, możesz także włączyć funkcję „Przykryj do snu”, która wyłącza wyświetlacz za każdym razem, gdy go zakryjesz.

Załóż swoją najlepszą tarczę zegarka

Jedną z przyjemności posiadania smartwatcha jest fakt, że możesz zmienić jego wygląd, po prostu zmieniając jego tarczę. Dla zegarka Redmi Watch dostępne są dziesiątki tarcz zegarka 3 Również aktywni, od eleganckich, przez egzotyczne, po ekscentryczne. Zdobycie ich jest łatwe. Wystarczy otworzyć aplikację Mi Fitness na swoim telefonie, przejść do zakładki Urządzenie u dołu ekranu i wybrać opcję „Zarządzaj tarczami zegarka”. Tam wybierz żądaną tarczę zegarka i dotknij Zastosuj, aby wysłać ją na zegarek.

Aby odblokować telefon, użyj zegarka

Możesz użyć zegarka Redmi 3 Aktywny, aby odblokować telefon. Nie ma potrzeby umieszczania palca na skanerze linii papilarnych; wystarczy, że zbliżysz telefon do zegarka. Aby aktywować tę funkcję, otwórz aplikację Mi Fitness na swoim telefonie, a następnie wybierz zakładkę Urządzenie. Przewiń w dół, aż znajdziesz sekcję Bezpieczeństwo, pod którą zobaczysz opcję „Odblokuj telefon”. Będziesz musiał wprowadzić kod odblokowujący telefon i określić zasięg, w jakim zegarek może odblokować telefon – radzimy wybrać opcję „Bardzo blisko”, ponieważ nie chcesz, aby zegarek odblokowywał telefon, gdy będziesz od niego kilka metrów!

Zdobądź żądane widżety

Dla zegarka Redmi Watch nie ma aplikacji innych firm 3 Aktywny, ale otrzymujesz wiele widżetów, które pobierają informacje z różnych źródeł i wyświetlają je na Twoim zegarku. Chociaż zegarek ma fabrycznie załadowane niektóre widżety, możesz kontrolować rodzaj widżetów i ich rozmieszczenie na zegarku. Przejdź do telefonu, otwórz aplikację Mi Fitness i wybierz kartę Urządzenie. Następnie przewiń w dół do sekcji System, wybierz Widżety i wybierz układ oraz rodzaj widżetów, które chcesz.

Umieść hasło na zegarku

Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie będzie korzystał z Twojego zegarka Redmi 3 Aktywny? Wystarczy umieścić na nim hasło, a zegarek zostanie zablokowany za każdym razem, gdy zdejmiesz go z nadgarstka i będą mogli z niego korzystać tylko osoby znające hasło. Co więcej, nie będzie wymagało hasła, gdy będzie noszone na nadgarstku, chyba że założysz je po raz pierwszy. Aktywacja tej funkcji wymaga otwarcia aplikacji Mi Fitness, wybrania karty Urządzenie, a następnie przejścia do sekcji bezpieczeństwa. Tam wybierz opcję „Ustaw hasło”. Ustaw kod PIN dla swojego zegarka, a Twój zegarek będzie teraz miał dodatkowy poziom bezpieczeństwa!

Aktywuj całodobowe monitorowanie i alerty dotyczące poziomu tlenu we krwi (Sp02).

Zegarek Redmi 3 Active jest wyposażony w funkcję monitorowania poziomu tlenu we krwi, ale nie jest włączany w celu śledzenia poziomu tlenu we krwi w ciągu dnia. Co więcej, nawet opcja powiadamiania o spadku poziomu tlenu we krwi nie jest domyślnie włączona. Zalecamy włączenie obu opcji. Aby to zrobić, przejdź do aplikacji Mi Fitness i wybierz kartę Urządzenie. Przejdź do sekcji Monitorowanie stanu zdrowia i wybierz opcję „Tlen we krwi”. Tam wybierz „Śledzenie przez cały dzień” i włącz „Powiadomienie o poziomie tlenu we krwi” (możesz wybrać otrzymywanie alertów, gdy poziom osiągnie 80, 85 lub 90 procent).

Tętno za wysokie? Za nisko? Niech zegarek Ci powie!

Na budżetowych smartwatchach rzadko pojawiają się alerty o wysokim i niskim tętnie. Zegarek Redmi 3 Active je ma, ale domyślnie są wyłączone. Aby włączyć te alerty, przejdź do aplikacji Mi Fitness na telefonie i wybierz kartę Urządzenie. Po zakończeniu przejdź do sekcji Monitorowanie stanu zdrowia i wybierz opcję „Tętno”. Będziesz teraz mieć możliwość wyboru poziomu tętna, przy którym zegarek będzie Cię ostrzegał.

Umieść swoje kontakty na zegarku (i określ kontakt alarmowy)

Zegarek Redmi 3 Active obsługuje również połączenia telefoniczne. Aby ułatwić sobie dzwonienie, możesz nawet przechowywać na zegarku 10 ulubionych kontaktów, dzięki czemu dzwonienie do nich będzie tak proste, jak stukanie ich nazw, zamiast konieczności wybierania numeru na maleńkiej klawiaturze numerycznej zegarka. Aby umieścić swoje ulubione kontakty na zegarku, najpierw otwórz aplikację Mi Fitness na telefonie i wybierz zakładkę Urządzenie. Następnie przejdź do sekcji Aplikacje i wybierz „Ulubione kontakty”. Wpisz nazwy i numery kontaktów, a pojawią się one na Twoim zegarku (zostaną zsynchronizowane automatycznie). Możesz także określić kontakt jako kontakt alarmowy, który będzie dzwonił po każdym trzykrotnym naciśnięciu przycisku zegarka. Wykonaj te same kroki, ale zamiast przechodzić do sekcji Aplikacje, przejdź do Bezpieczeństwo i wybierz Alarmowe SOS.

Przejdź do trybu zaawansowanego monitorowania snu i uzyskaj ocenę oddechu

Zegarek Redmi 3 Active wyposażony jest w funkcję monitorowania snu, ale możesz ją przenieść na inny poziom, włączając zaawansowane śledzenie snu, które monitoruje tętno i fazę snu REM. Możesz także śledzić swój oddech w nocy i uzyskać wynik oddychania, chociaż ta funkcja jest obecnie w fazie beta. Jeśli jesteś typem osoby, która lubi dużo danych dotyczących kondycji i zdrowia, zalecamy przejście na tę funkcję, co ponownie można zrobić za pośrednictwem aplikacji Mi Fitness na telefonie. Jeszcze raz przejdź do karty Urządzenie i przewiń do opcji Monitorowanie stanu zdrowia. Wybierz opcję Sen, a otrzymasz opcje zarówno zaawansowanego monitorowania, jak i wyniku oddychania!

Note:

Aktywacja tych funkcji lub modyfikacja tych ustawień może spowodować wyświetlenie ostrzeżenia, że ​​wpłynie to na żywotność baterii. Szczerze uważamy, że warto, tak jak Redmi Watch 3 Aktywność pomoże Ci przetrwać 5-6 dni przy pełnym naładowaniu w każdym przypadku. Wszystkie te wskazówki podano w odniesieniu do telefonu z systemem Android. Większość z nich będzie dobrze działać również z iPhonem.