Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Maniakiem ćwiczeń? Oto najlepsze smartfony, jakie możesz kupić

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Maniakiem ćwiczeń? Oto najlepsze smartfony, jakie możesz kupić

O ile w przeszłości sprawność fizyczną definiowano jako stan zdrowia i sprawności, obecnie tym samym terminem określa się aktywność fizyczną, która pomaga nam utrzymać tę formę. Sposobów na utrzymanie ciała w dobrej kondycji jest wiele – zaczynając od tańca i biegania, ale także jeżdżąc na rowerze, pływając i podnosząc ciężary. A ponieważ technologia odgrywa ważną rolę w naszym społeczeństwie, byłoby szokujące, gdyby nie wprowadziła nowych metod, które pomogą nam osiągnąć nasze cele fitness.

Wszyscy wiecie, co mówią w sporcie – musisz wykorzystać to, co aktualnie masz, aby osiągnąć to, co chcesz mieć. Słuchając więc tej rady, proponuję skorzystać z smartphones posiadamy do celów fitness. Wybór odpowiedniego to jednak połowa trudnego słowa, dlatego przedstawimy Ci naszą ofertę urządzeń mobilnych dostosowanych do fitnessu.

iphone 5s

Pomijając fakt, że iPhone 5s powszechnie uważany jest za najlepszą ofertę pod względem smartphones, jest również bardzo odpowiedni do ćwiczeń. Tylko przyglądając się różnorodności aplikacji dostępnych w Internecie, można zauważyć, że największy wybór aplikacji fitness działa wyłącznie na urządzeniach z systemem iOS. Co więcej, wymagają zaawansowanej technologii, z której korzysta najnowszy model – iPhone 5s.

Ten telefon jest także pierwszym telefonem wyposażonym w koprocesor M7, który pozwala zamienić go w monitor fitness. Wydany we wrześniu 2013 roku, ma to, co zwykle Apple Układ A7, ale też dodatkowy procesor – ten, który zbiera dane z czujników ze wszystkich zintegrowanych żyroskopów, akcelerometrów i kompasów. Dzięki temu nie ma potrzeby kupowania osobnego trackera do celów fitness – gdy masz tego iPhone’a, masz w nim wszystko, czego potrzebujesz.

Oprócz czasu i kilometrów pokonanych podczas spaceru, wędrówki lub biegania iPhone 5s może również liczyć liczbę kroków. Seria porównań zwykłych trackerów fitness z tym zintegrowanym z tym smartfonem udowodniła, że ​​ten drugi dokładniej liczy liczbę wykonanych kroków.

Do najbardziej wydajnych aplikacji, jakie odkryliśmy, należą Nike+ Move, Run Keeper, FitBit i TouchFit – wszystkie działają tylko na systemie iOS. Aby zwiększyć możliwości iPhone’a w działaniu jako tracker, potrzebujesz także dobrych aplikacji. Nike+ Move pozwala sprawdzić swoje wyniki, pokazując, kiedy i gdzie oraz w jaki sposób się poruszałeś; the RunKeeper to jedna z niewielu bezpłatnych aplikacji, która pozwala śledzić swój trening i porównywać go z poprzednimi; FitBit jest również bezpłatny i pozwala śledzić liczbę kroków, które wykonałeś każdego dnia, a także spalone kalorie; TouchFit GSP jest podobny do pozostałych, ale bardziej kompletny – śledzi Twoje postępy i wydajność, a także pozwala dzielić się nimi z przyjaciółmi.

SAMSUNG Galaxy S5

Samsunga Galaxy S5 działa na systemie operacyjnym Android v4.4.2, znany również jako KitKat – to jedna z najpotężniejszych wersji tego systemu operacyjnego. Dzięki temu smartfon może być w pełni wykorzystany, a wiele aplikacji fitness na Androida można łatwo zainstalować i jednocześnie używać w celu uzyskania najlepszych efektów.

Ale ten telefon jest również wyposażony w zintegrowaną aplikację fitness o nazwie Zdrowie S który poprowadzi Cię przez wszystkie codzienne czynności i pomoże Ci wyznaczyć cele. Posiadając zintegrowany krokomierz, pozwala określić liczbę zrobionych kroków, ilość spalonych kalorii i ile jeszcze pozostało do osiągnięcia celu.

Nieważne, czy planujesz używać go do ćwiczeń cardio czy podnoszenia ciężarów, ta podstawowa aplikacja umożliwi użytkownikom ciągłe śledzenie przebytego dystansu, podniesionego ciężaru, spalonych kalorii, a także ogólnego stanu.

Chociaż wiele aplikacji jest odpowiednich dla urządzeń z systemem iOS i Android, do prawidłowego działania mogą one również wymagać jednej z najnowszych wersji systemu operacyjnego. Biorąc pod uwagę, że smartfon ten obsługuje KitKat, bez problemu można korzystać z takich aplikacji jak Gymrat, RunKeeper GPS, Kardiograf i Ruchy. Pierwsza to najbardziej zaawansowana aplikacja do ćwiczeń, pokazująca układy i ćwiczenia; RunKeeper to jedna z najpopularniejszych aplikacji dla biegaczy, pozwalająca na tworzenie planów treningowych pozwalających osiągnąć założone cele; Cardiograph to kolejna bezpłatna aplikacja, która mierzy tętno, śledzi wyniki i wiele więcej; W aplikacji Move zliczane są Twoje kroki i wyniki, ale także prezentowane są trasy, które możesz pokonać.

Jeśli bardzo poważnie podchodzisz do swoich planów fitness, a krokomierz w Twoim smartfonie tego nie sprawdza, z przyjemnością dowiesz się, że Samsung Galaxy S5 integruje się z dedykowanym trackerem fitness, np Galaxy Pasować być dla Ciebie idealnym towarzyszem ćwiczeń.

HTC One M8

Kolejnym telefonem z Androidem, który został zaprojektowany, aby pomóc Ci osiągnąć cele fitness, jest HTC One M8. Ten działa na tym samym systemie operacyjnym, co wcześniej Samsung – KitKat lub wersja 4.4.2 systemu operacyjnego Android. Wyposażony w ogromną liczbę funkcji, ten smartfon nie potrzebuje dużo czasu, aby nas zadziwić, a aby uczynić go jeszcze bardziej imponującym, jest również wyposażony w kilka specjalnych czujników.

Początkowo miał wykrywać ludzkie gesty i włączać wyświetlacz lub uzyskiwać dostęp do innych funkcji za pomocą tych ruchów, wkrótce stał się wydajnym narzędziem do monitorowania kondycji. Dzięki czujnikowi ruchu z łatwością sprawdzi liczbę wykonanych kroków, przebyty dystans i spalone kalorie.

Aby w pełni wykorzystać jego możliwości, zaleca się zainstalowanie programu Aplikacja FitBit które można pobrać bezpłatnie z Google Play. Po otwarciu aplikacji możesz utworzyć konto, a następnie wybrać moduł śledzący – ponieważ Twój telefon może być używany do śledzenia Twojego wysiłku, można go do tego wybrać. Zostaniesz również poproszony o wprowadzenie różnych informacji w celu obliczenia tempa metabolizmu, które pomogą Ci liczyć kalorie.

Oprócz tej aplikacji instalujesz oczywiście wiele innych – tych samych, o których mowa w przypadku Samsunga Galaxy S5 nadają się również do telefonu HTC. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak używać tego urządzenia do ćwiczeń, obejrzyj powyższe filmy.

Nokii Lumii 1520

Jeśli zdarzy ci się posiadać Windows Phone, powinieneś wiedzieć, że na tego typu system operacyjny dostępna jest również duża liczba aplikacji fitness. Jednak Nokia Lumia 1520 jest jedną z najlepszych opcji do ćwiczeń ze względu na cztery czujniki: akcelerometr, żyroskop, kompas i czujnik zbliżeniowy. Jednocześnie dostępnych jest więcej aplikacji Windows 8 niż w poprzednich wersjach.

Telefon został wydany w listopadzie 2013 roku i ma niesamowite funkcje. Jednym z nich jest wytrzymała bateria o pojemności 3400 mAh, która pozwala zabrać Nokię na trening bez konieczności jej ładowania. W ten sposób możesz używać go do śledzenia dystansu, spalonych kalorii, czasu i tak dalej.

Czujniki pomagają śledzić ruch i orientację urządzenia i początkowo były zintegrowane z Lumią na potrzeby grania. Te same funkcje są obecnie wykorzystywane przez twórców oprogramowania do projektowania aplikacji fitness. Oto kilka przykładów Tracker FitBitale również Stoper, Monitor sportowy Endomondo I Aktywna sprawność fizyczna. Odkryj więcej dostępnych aplikacji Tutaj.

Akcelerometr może określić kierunek, w którym poruszasz telefonem, kompas oblicza kąt obrotu, a żyroskop mierzy prędkość obrotową. Te specjalne możliwości są wykorzystywane przez Active Fitness do projektowania scenariuszy treningowych, a FitBit Tracker do sprawdzania liczby kroków podczas osiągania celów związanych z utratą wagi.

Kolejną ważną cechą jest tzw Nokia SensorCore wbudowany w smartfon, który jest specjalnie zaprojektowanym rozwiązaniem sprzętowo-programowym do śledzenia aktywności. Dzięki temu Twoja Lumia 1520 będzie wiedzieć, kiedy zrobisz krok, czy idziesz, biegasz czy cokolwiek innego, co wiąże się z Twoją lokalizacją. Użytkownik będzie mógł przekazywać dane dotyczące kondycji do aplikacji takich jak Bing Health & Fitness i ewentualnie można go zaprogramować do wykonywania określonych zadań w stylu IFTTT.