Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Manjaro Nedir?

Manjaro Linux’un özelliklerini tanımak

Manjaro Linux jest dostępny dla Manjaro, dla Linuxa dla Arch Linux (Arch Linux) można używać, kullanıcı dostu, można uzyskać dostęp do systemu.

manjaro

Arch Linux może używać, kullanıcı dostu, masaüstü odaklı bir Linux dağıtım ve işletim sistemidir.

Bu dağıtımın ana özellikleri arasında sezgisel bir kurulum süreci, otomatik donanım algılama, kararlı bir yuvarlanan sürüm modele, birden fazla çekirdek yükleme olasılığı, grafik sürücülerini yönetmek için Bash komut dosyaları ve yapılandırma yetenekleri yer alıyor.Geniş masaüstü sivri uçlu.

Manjaro Linux, ana masowe seçenekleri olarak Xfce masaüstünü przez daha ileri düzey kullanıcılar w KDE, GNOME i minimalistycznym bir Net sunar.

Ana işletim sistemi olarak kullanabileceğiniz kadar basit ve profesyonelce yazılmış, aslında diğer işletim sistemlerinin kullanması için uygun bir alternatiftir.

Bilgilerinizin güvenliğini önemsiyorsanız, bu Linux dağıtımı çok uygundur ve nedeni de belirtildiği gibi açık kaynak kodlu olması ve tamamen kontrol edip kendiniz geliştirebilmenizdir.

Debiana Ve Ubuntu Linux dağıtımlarında sorun yaşıyorsanız Manjaro sizin için en iyi Linux dağıtımı olacaktır.

Hatta bir kez sanal makineye kurmanızı ve işinizi yapmanızı öneririz.Manjaro’nun ne kadar pratik ve kullanıcı dostu olduğunu anlayacaksınız.

Linux’ta PostgreSQL jest w naszym języku

Bu dağıtımın hem yeni başlayan kullanıcıları hem de profesyonel GNU/Linux tworzy system kullanıcılarını hedeflediği belirtilmelidir.
Dünyanın en popüler ikinci Linux dağıtımı

Witryny Distrowatch w 2021 r. publikują statystyki dotyczące Manjaro Linux i popularne açısından w popüler ikinci Linux dağıtımı olarak biliniyor.

Manjaro Avusturya, Fransa i Almanya’da geliştirilmiştir w wersji 32-bitowej i 64-bitowej sürümleri mevcuttur.

Özellikleri aşağıdakileri içerir:

 • – Önceden yüklenmiş masaüstü ortamı
  – Önceden yüklenmiş uygulamalar
  – Multimedya dosyalarını görüntülemek için önceden yüklenmiş kodekler
  – Hız, güç ve verimlilik
  – Arch AUR deposuna erişim
  – Donanımın otomatik olarak tanınması
  – Gerekli yazılımların (bazı sürücüler gibi) otomatik kurulumu
  – Özel bir depoya sahip olmak

manjaro2

Manjaro, yeni kullanıcılar için çok iyi seçeneklerden biri olabilecek dağıtımlardan biridir. Aynı zamanda Manjaro, Arch’ı ve özelliklerini siedem, ancak Arch’ı kurmak ve yapılandırmak için sabrı ve zamanı olmayan kullanıcıların imdadına yetişti. Manjaro’yu kurarak Arch dünyasına en kısa sürede girebilir ve her şeye en basit şekilde sahip olabilirsiniz.

Basit ve verimli bir dağıtım arıyorsanız veya Linux dağıtımları hakkında bilgi edinmek istiyorsanız Manjaro dağıtımına göz atacağımız bu videoyu kaçırmamanızı ve bu dağıtım ı inceleyerek beni takip etmenizi öneririm.

Arch gibi, Manjaro da yuvarlanan bir sürüm dağıtımıdır; bu, yazılımın, sürücülerin ve çekirdeklerin yeni sürümlerinin, sürümden kısa bir mesafede herkesin kullanımına açık olduğu anlamına gelir. Ancak Arch’tan farklı olarak Manjaro, güncellemeleri biraz sonra ve daha dikkatli bir şekilde sunar; Bu nedenle Arch’tan biraz daha kararlıdır.

Manjaro, üçü XFCE, GNOME i KDE olmak üzere üç popüler çalışma ortamına sahip dört resmisürümde gelir ve dördüncü surüm Architect Edition’dır. Arch’ın aksine, Manjaro’nun kurulumu çok daha kolaydır w Ubuntu gibi dağıtımlar gibi iyi bir grafik yükleyiciye sahiptir.

Kararlı daldaki yazılım güncellemeleri haftalık olarak yayınlanır, ancak daha fazla kararlılık sağlamak için yeni sürümler Arch’tan biraz sonra yayınlanır. Manjaro depoları, Arch depoları gibi çok zengindir ve genellikle gerekli yazılımların çoğu bu depolarda bulunur. Bir başka ilginç nokta ise AUR’ye erişim. Repozytorium użytkowników AUR veya Arch, yazılımların (yapı dosyalarının) kullanıcılar tarafından yüklendiği bir yerdir. Resmi depolarda olmayan yazılımlar genellikle bu şekilde bulunur. Manjaro’nun pamac adlı paket yöneticisi aracılığıyla AUR ve Snap ve Flatpaks aracılığıyla yazılım yüklemek de mümkündür.

Çekirdekler arasında çok kolay geçiş ve tek tıklamayla yükleme, sürücülerin kolay kurulumu, yeni donanımlar için hızlı destek ve geniş bir kullanıcı topluluğu Manjaro’nun diğer avantajlarıdır. Tabii ki Manjaro’nun oyun alanında diğer dağıtımların biraz önünde olduğunu ve çeşitli oyunlarda daha yüksek performans sunduğunu söylemeye gerek yok.

Manjaro’nun birkaç sorunu arasında, pamac’ın grafik kullanıcı arayüzünün tasarımındaki eksiklikleri ve birkaç sorunlu güncellemesini belirtebiliriz.

Manjaro, işletim sisteminin genel kararlılığı ile birlikte yazılımın en son sürümünü kullanmak isteyenler için ideal bir seçimdir ve diğer masaüstü kullanıcıları için de uygun bir seçimdir.

Bezpłatne pobieranie motywów WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmopobierz płatny kurs Udemy za darmopobierz oprogramowanie CoolpadaPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumkurs Lyndy do pobrania za darmo