Mapy Google, podróż środkami transportu publicznego: oto integracja z rowerami i samochodami w udostępnianiu

Wyobraź sobie podróż środkami transportu publicznego, który jednak zatrzymuje podróż w miejscu bardzo odległym od miejsca docelowego. Idealny przykład wykorzystania rowerów i samochodów w udostępnianiuMając to na uwadze, Google Maps przygotowuje się do zintegrowania tych usług, jak zapowiedziała firma Mountain View na swoim oficjalnym blogu.

Planując podróż w Mapach Google przy użyciu transportu publicznego, możliwe będzie również przeglądanie wszystkich sekcji objętych usługami udostępniania. Poza tym Big G zapewnił również możliwość rezerwacji w Uber, Lift i różnych tego rodzaju usługach bezpośrednio z aplikacji nawigacji satelitarnej.

Mapy Google, podróż środkami transportu publicznego: oto integracja z rowerami i samochodami w udostępnianiu 1

Ten nowy tryb dotrze zarówno na Androida, jak i iOS w ciągu najbliższych kilku tygodni w 30 krajach. Na razie Google nie określił, które te kraje będą, ale istnieje inne prawdopodobieństwo włączenia terytoriów europejskich, w tym Włoch. Po udostępnieniu tej funkcji po prostu zapoznaj się ze szczegółami na trasie, aby uzyskać do niej dostęp.

Krótko mówiąc, kolejny krok w kierunku coraz większej mobilności, które w jakiś sposób mogą w dłuższej perspektywie wysłać własny samochód na strych. Zobaczymy, czy funkcjonalność pojawi się we Włoszech, czy nie.