Mapy Google pozwolą Ci teraz korzystać z incognito na iPhonie – w ten sposób

Mapy Google pozwolą Ci teraz korzystać z incognito na iPhonie - w ten sposób 1

Google wprowadza teraz tryb incognito do Map Google na iOS, umożliwiając użytkownikom odzyskanie odrobiny prywatności podczas korzystania z systemu nawigacji.

Tryb incognito jest dostępny w Mapach Google na Androida od października. Nowa funkcja aplikacji na iOS działa prawie w ten sam sposób. W skrócie: żadna z lokalizacji, do których szukasz lub do których nawigujesz, nie zostanie zapisana na Twoim koncie Google.

Aplikacja nie zaktualizuje Twojej Historii lokalizacji ani udostępnionej lokalizacji. Podobnie nie użyje żadnych danych o aktywności do personalizacji aplikacji Mapy Google. Z tego powodu funkcje takie jak Dla Ciebie, Twoje miejsca lub Dojazdy nie są dostępne w nowym trybie prywatności.

Jak korzystać z trybu incognito w Mapach Google na iPhonie

    Aby włączyć tryb incognito, po prostu stuknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu aplikacji Mapy Google. Wybierz Włącz tryb incognito.

Warto zauważyć, że Google twierdzi, że tryb map incognito nie powstrzyma Twojej lokalizacji ani aktywności przed rejestrowaniem przez „dostawców usług internetowych, inne aplikacje, wyszukiwanie głosowe i inne usługi Google”.

Jeśli chodzi o to, przed czym się chronisz, Google twierdzi, że wykorzystuje niektóre dane lokalizacji z Historii lokalizacji do wyświetlania reklam na podstawie odwiedzanych miejsc.

Mimo to, mimo że tryb incognito nie zapisuje danych na koncie Google, nadal istnieje szansa, że ​​anonimowe fragmenty danych użytkownika zostaną przesłane na serwery Google w celu poprawy działania aplikacji i nawigacji.

Wraz z aktualizacją aplikacji na iOS Google wprowadza także możliwość zbiorczego usuwania danych osi czasu na telefonach z systemem Android. Nie jest jasne, czy Google wprowadzi podobną funkcjonalność do urządzeń z iOS, ale wersja na Androida uruchomi się w przyszłym miesiącu.

Przeniesienie jest prawdopodobnie kontynuacją wysiłków Google na rzecz zmiany reputacja prywatności. Podczas Apple jest nadal prawdopodobnie najbardziej technologiczną firmą zajmującą się ochroną prywatności, jej konkurentami, takimi jak Google i Facebook zaczęły podążać jego śladami.

Chociaż tryb incognito będzie dobrodziejstwem dla użytkowników Map Google, osoby dbające o prywatność mogą chcieć szukać gdzie indziej aplikacji do nawigacji.

Apple Na przykład Mapy nigdy nie używają danych do wyświetlania reklam. (Tylko Apple Wiadomości i App Store wyświetlają reklamy i możesz dla nich wyłączyć dostęp do lokalizacji.) Jest to nawet domyślna aplikacja do nawigacji dla wyszukiwarki DuckDuckGo.