Mapy Google są czyste i już wkrótce będą dostępne dla wszystkich użytkowników Androida

Zmiany w interfejsie Google Maps były stałe. Google uważa je za niezbędne zmiany w celu utrzymania wysokiego poziomu usług oraz uproszczenia i wydajności.

Po tym wszystkim, co widzieliśmy w tej usłudze map, nastąpiła nowa zmiana. Koncentruje się to na menu Map Google i całkowicie zmienia sposób korzystania z tej usługi. Dowiedz się teraz, co się zmieni w Mapach Google.

Interfejs Map Google dla użytkowników Androida

Radykalna zmiana interfejsu Google Maps

Jedna z największych zmian w stosunku do Androida 10 może być powodem, dla którego Google zmienia Mapy. Może to być początek wielu kolejnych zmian mających na celu sprawniejsze reagowanie interfejsów sistema od giganta badawczego. Wszystko koncentruje się na gestach, teraz używanych do sterowania Androidem.

Ponieważ gesty otwierają menu w niewłaściwy sposób, Google chce zmienić swoje aplikacje. To, co widzimy teraz w Mapach, to głównie zmiana interfejsu, aby dać dolnym paskowi więcej opcji. Te były bardziej ukryte i teraz wydają się znacznie bardziej widoczne.

Interfejs Map Google dla użytkowników Androida Interfejs Map Google dla użytkowników Androida

Nowa funkcja, która dotrze teraz do użytkowników Androida

W tym samym czasie menu boczne znika z pozycji i pojawia się powiązane ze strefą konta użytkownika. Oprócz umożliwienia zmiany konta mamy również wszystkie opcje, które były wcześniej dostępne i dostępne dla wszystkich.

Oczywiście łatwiej jest korzystać z tej aplikacji, zwłaszcza w najnowszej wersji Androida. Gesty w końcu słuchają użytkowników bez otwierania menu lub opcji, których nie oczekiwano. W ten sposób użytkownik zyskuje na zmianie.

Wydaje się, że jest to zmiana wprowadzona po stronie Google. Nawet z najnowsza wersja map jest to udostępniane użytkownikom stopniowo. Oczekuje się, że w nadchodzących tygodniach stanie się on powszechny i ​​dostępny dla wszystkich osób korzystających z tej usługi na Androidzie.