Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Mapy Google zyskują „lekki” tryb nawigacji dla rowerzystów… ale to nie wszystko

Google wprowadza unikalne funkcje do swojej głównej usługi map, a dziś ogłosił trzy główne nowe funkcje. Na tej liście nowych funkcji, które wkrótce będą dostępne dla użytkowników, celem jest zapewnienie bardziej zrównoważonej podróży z punktu widzenia ochrony środowiska.

Oprócz trybu nawigacji lite dla rowerzystów istnieją inne propozycje, które pomogą Ci w podróżach.

Mapy Google zyskują tryb nawigacji

Istnieje wiele czynników już szeroko dyskutowanych na temat wpływu mobilności na środowisko. Istnieje wiele zachęt do zamiany samochodu spalinowego na alternatywę elektryczną, czy to samochodu, roweru czy nawet skutera, oprócz oczywistego korzystania ze środków transportu zbiorowego.

Według Międzynarodowej Agencji Energetycznej pojazdy na drogach odpowiadają za ponad 75% emisji CO2 z transportu i są jednym z największych współtwórców gazów cieplarnianych na świecie. Dziś wydarzenie się odbywa Zrównoważony rozwój z Google, gdzie firma ogłoszony trzy nowe aktualizacje Map Google, które pomogą zmniejszyć te emisje i dać ludziom bardziej ekologiczne opcje w podróży.

trasy ekologiczne

Nowość była już znana i wreszcie jest dostępna dla użytkowników Google Maps. To prawda, że ​​nadal ogranicza się do Stanów Zjednoczonych, ale wkrótce będziemy mogli zobaczyć go w innych częściach świata, biorąc pod uwagę jego znaczenie. W 2022 r. powinien dotrzeć do Europy.

Teraz, oprócz pokazania najszybszej trasy, Mapy Google pokażą również tę, która będzie najbardziej oszczędna, jeśli nie najszybsza. Wystarczy kilka dotknięć, aby zobaczyć względną oszczędność paliwa i różnicę w przebiegu między obiema trasami i wybrać tę, która najlepiej odpowiada kierowcy.

Lite nawigacja dla rowerzystów

Już wkrótce Mapy Google otrzymają również nowość z myślą o rowerzystach. Ta wiadomość pojawia się po tym, jak wzrost wykorzystania tras rowerowych wzrósł o 98% w miastach na całym świecie w ciągu ostatniego roku.

Aby ułatwić użytkownikom, którzy chcą bardziej usprawnionej usługi, Google dostosowuje swoją usługę. Dzięki lekkiej nawigacji rowerzyści mogą szybko zobaczyć ważne szczegóły dotyczące swojej trasy bez konieczności włączania ekranu lub wprowadzania nawigacji krok po kroku.

Rekommenderad:  Core Web Vitals: Google wymienia czynniki, które powinny być priorytetem w 2023 roku

W mgnieniu oka możesz śledzić postępy w podróży, aktualizować trasę w czasie rzeczywistym, a nawet znać wysokość trasy, aby skupić się na tym, gdzie trzeba – na drodze. W nadchodzących miesiącach nawigacja Lite zacznie być dostępna wszędzie tam, gdzie nawigacja rowerowa jest dostępna na Androida i iOS.

Obszerne informacje na temat udostępniania motocykli i rowerów

Jeśli chodzi o ekologiczne alternatywy dla jazdy, Google chce dać użytkownikom możliwość dzielenia się informacjami. Dlatego udostępnianie dostępnych do użytku informacji o rowerach i motocyklach zostało rozszerzone na ponad 300 miast na całym świecie na urządzeniach z Androidem i iOS.

W ten sposób łatwiej jest znaleźć wolny transport i stację do opuszczenia pojazdu, aby ktoś inny mógł korzystać z tej samej usługi.


Table of Contents