MariaDB: Definicja, funkcja, mocne i słabe strony

Definicja MariaDB

Dla tych, którzy są w świecie baz danych, możesz już znać MariaDB. MariaDB to niezależny rozwój MySQL, w którym ta aplikacja była obecna, ponieważ MySQL został pomyślnie przejęty przez Oracle około września 2010 roku. MariaDB to implementacja RDMS lub racjonalnego systemu zarządzania bazą danych, z którego można korzystać za darmo.

Ale chociaż MariaDB może być używane bezpłatnie, musisz zrozumieć, że ten program lub system objęty jest licencją GPL lub General Public Licence. Tak więc każdy ma takie samo prawo do korzystania z tej aplikacji bez ponoszenia żadnych kosztów. Jednak osoba nie może złożyć wniosku jako aplikacji komercyjnej do użytku osobistego lub grupowego.

Funkcja MariaDB

Zrozumienie MariaDB i jego funkcji

Jaka jest funkcja MariaDB, która sprawia, że ​​ta aplikacja jest jedną z zalecanych aplikacji bazodanowych? Poniżej wyjaśnimy funkcje MariaDB, co jest ważną informacją, którą powinieneś znać.

  MariaDB to aplikacja, która może być używana do jednoczesnego przetwarzania danych SQL. MariaDB może być również używana jako aplikacja bazy danych dla większej domeny, w której liczba rekordów może osiągnąć około 50 milionów. Ponadto okazuje się, że ta aplikacja może pomieścić około 60 tysięcy tabel, a także 5 miliard linii. W każdej tabeli okazuje się, że jest w stanie pomieścić indeksy do 32 indeksów. Funkcje MariaDB do łączenia klientów za pomocą protokołu TCP / IP, nazwanych potoków lub NT, a także UNIX Socket. Ta aplikacja działa również w celu wykrywania komunikatów o błędach otrzymywanych przez klientów korzystających z co najmniej 20 różnych języków. Chociaż prawdą jest, że indonezyjski nie jest uwzględniony w tych 20 językach. MariaDB oferuje różnorodne dane, które z pewnością ułatwią użytkownikom korzystanie z aplikacji bazodanowej, która nie tylko jest w stanie obsłużyć dużą skalę, ale także zapewnia duży wybór danych. MariaDB ma funkcje dla wielu użytkowników. Oznacza to, że z tej aplikacji może korzystać wielu użytkowników jednocześnie. Właśnie dlatego to oprogramowanie jest wybierane bardziej niż inne.

Mocne i słabe strony MariaDB

Mocne i słabe strony MariaDB

Po uzyskaniu informacji o zrozumieniu i funkcjach MariaDB. Poniżej wyjaśnimy, co zawiera mocne i słabe strony MariaDB. Informacje te są ważne, ponieważ mogą później zorientować się, czy nadal chcesz korzystać z tego oprogramowania, czy nie.

1. Zalety MariaDB

Pierwszą zaletą jest to, że ta aplikacja znajduje się w kategorii aplikacji przenośnych. Dlaczego Ponieważ można go zainstalować i uruchomić na wszystkich istniejących systemach operacyjnych. Dla tych z was, którzy używają systemów operacyjnych takich jak Linux, Windows, Mac OS X, FreeBSD itp. Nie muszą się martwić, czy aplikacja będzie odpowiednia do zainstalowania w systemie operacyjnym.

Drugą zaletą jest to, że MariaDB jest aplikacją przyrodniczą otwarte źródło. Jesteśmy pewni, że rozumiesz już znaczenie tego terminu. Zasadniczo możesz korzystać z MariaDB za darmo, w tym korzystając ze wszystkich dostępnych funkcji. Należy jednak pamiętać, że nie wolno kopiować ani sprzedawać tej aplikacji w celach komercyjnych.

Jak wyjaśniliśmy, z MariaDB może korzystać wielu użytkowników lub użytkowników jednocześnie. Gdy jest używana razem, ta aplikacja nie frustruje cię, ponieważ jest powolna. Zamiast tego wiadomo, że to oprogramowanie jest stabilne i zapewni wygodne korzystanie z niego.

  Szybka aplikacja bazy danych

Kolejna siła MariaDB jest związana z tuning wydajności. Ta aplikacja jest w stanie działać dość szybko, gdy chcesz obsłużyć proste zapytanie. Oznacza to, że dane będą przetwarzać więcej kodu SQL raz.

  Ma wiele możliwości wyboru danych

MariaDB to także aplikacja, która zapewniła wiele możliwości wyboru danych, które mogą zapewnić wiele alternatyw dla użytkowników. Niektóre dostępne opcje danych obejmują zmiennoprzecinkowa, podwójna, podpisana lub niepodpisana liczba całkowita, data, tekst, znak, znacznik czasu, i tak dalej.

Wiemy, że bezpieczeństwo jest najważniejszą częścią braną pod uwagę, gdy chcemy korzystać z aplikacji. MariaDB jest wyposażona w kilka zapora ogniowa na przykład poziom maski podsieci, uprawnienia dostępu, nazwy hostów i różne inne szczegółowe uprawnienia, które wszystkie muszą przejść, aby wejść do systemu.

  Może być stosowany na dużą skalę

Zaletą MariaDB w porównaniu do innych programów jest to, że z tej aplikacji można korzystać na dużą skalę. Dlatego MariaDB jest bardziej odpowiedni dla organizacji lub firm, które mają dużą bazę danych.

  Wyposażony w 20 języków

Wyposażony w 20 języków MariaDB jest w stanie wykrywać komunikaty o błędach odbierane przez klientów. Ta aplikacja natychmiast wykryje błędy, nawet jeśli faktycznie uważasz, że komunikat o błędzie nie jest zbyt duży.

2. Brak MariaDB

Czego więc brakuje w MariaDB? Sprawdź odpowiedzi poniżej, które udostępnimy specjalnie dla Ciebie.

  MariaDB to aplikacja zalecana do użytku tylko przez duże firmy. Dlatego w przypadku małych firm zaleca się użycie innej aplikacji. Mówi się, że MariaDB ma ograniczenia w przechowywaniu danych, gdy przechowywane dane są już na progu lub nawet przekraczają pojemność, którą może pomieścić serwer. Okazuje się, że indonezyjski nie jest uwzględniony w jednym z 20 języków, które będą używane do wyszukiwania komunikatów o błędach.

Być może istnieją jeszcze inne niedociągnięcia. Może więc możesz zapytać bezpośrednio osoby, które lepiej rozumieją bazy danych i osoby, które używają MariaDB od dłuższego czasu.