Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Marketing biznesowy Jak stworzyć ofertę dla windy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Marketing biznesowy Jak stworzyć ofertę dla windy

W dzisiejszym dynamicznym, nasyconym TikTokiem świecie musisz komunikować swoje pomysły, misję i propozycję wartości w zwięzły i przekonujący sposób. Wejdź na boisko z windą.

Niezależnie od tego, czy jesteś konsultantem, pośrednikiem w obrocie nieruchomościami, restauratorem, czy kimś zupełnie innym, dobrze przygotowana prezentacja windy może zadecydować o sukcesie Twojej firmy lub przerwać ją. Za pomocą naszego podręcznego arkusza ćwiczeń możesz przenieść swoją działkę windą od parteru do apartamentu na najwyższym piętrze.

Co to jest winda i kto powinien z niej korzystać?

Prezentacja windy to przekonujące przemówienie, które podsumowuje, kim jesteś, co robisz i co możesz zaoferować, a wszystko to w ciągu dwóch minut lub mniej.

Nazwa „boisko w windzie” wywodzi się z koncepcji dostarczania boiska podczas jazdy windą. Na przykład osoba poszukująca pracy może przekazać prezentację potencjalnemu pracodawcy, a przedsiębiorca potencjalnemu inwestorowi. Dlatego też prezentacja windy jest potężnym narzędziem, które pozwala przyciągnąć czyjąś uwagę, zrobić niezapomniane pierwsze wrażenie i wzbudzić zainteresowanie odbiorców.

Jednak pomimo swojej nazwy, prezentacja windy nie musi odbywać się w obrębie prawdziwej windy. Jeśli kiedykolwiek oglądałeś „Shark Tank”, byłeś świadkiem, jak przedsiębiorcy udostępniali „rekinom” (inwestorom) stanowiska windy, aby zaimponować i otrzymać fundusze. W zależności od okoliczności, Twoja parcela windowa może zostać dostarczona o godz

konferencje branżowe, spotkania inwestorskie, wydarzenia networkingowe i nie tylko.

Możesz nawet skorzystać z oferty windykacyjnej, ubiegając się o jeden z naszych dotacji dla przedsiębiorców dla nowych, rozwijających się firm.

Kto zatem powinien korzystać z parceli z windą? Każdy, kto chce zdobyć nowych klientów, zwrócić uwagę inwestorów lub zabezpieczyć kontakty biznesowe, powinien mieć w swoim arsenale solidny podnośnik.

Jak wpisać swoją ofertę dotyczącą windy 7 Kroki

Napisanie skutecznego scenariusza prezentacji windy wymaga dokładnego przemyślenia i planowania. Poniższe kluczowe kroki mogą pomóc w przeprowadzeniu Cię przez ten proces:

1. Wyjaśnij swój cel

Zanim zaczniesz pisać prezentację dotyczącą windy, jasno określ swój cel. Czy na przykład próbujesz zdobyć nowego klienta, zabezpieczyć finansowanie swojej firmy lub nawiązać kontakty w swojej branży?

Niezależnie od przypadku, określ swój cel, jakim jest stworzenie oferty dostosowanej do osiągnięcia idealnego rezultatu.

2. Poznaj swoją publiczność

Zrozum, komu będziesz dostarczać ofertę, i dokładnie rozważ jego potrzeby, zainteresowania i priorytety.

Na przykład oferta skierowana do potencjalnych klientów będących właścicielami domów powinna brzmieć zupełnie inaczej niż oferta przeznaczona dla inwestorów kapitału wysokiego ryzyka, którzy mogą zainwestować w Twoją firmę.

Dostosowanie tonu tak, aby rezonował z odbiorcami, może zwiększyć szanse na przyciągnięcie ich uwagi i wywołanie pozytywnej reakcji. Aby lepiej zrozumieć swoich odbiorców i zbudować silną markę, rozważ przestudiowanie danych klientów, utworzenie person nabywców i przeprowadzenie własnych badań rynku.

3. Stwórz fascynujący wstęp

Rozpocznij swój występ motywem, który przyciągnie uwagę i sprawi, że słuchacz będzie chciał usłyszeć więcej.

Może to być pytanie skłaniające do myślenia, zaskakujący fakt na Twój temat, zabawne stwierdzenie lub intrygująca statystyka. Celem jest wywarcie natychmiastowego wrażenia i wzbudzenie ciekawości, a nie proste podanie swojego imienia i nazwiska oraz zawodu, jakbyś wypełniał formularz.

Nawet jeśli Twoja oferta rozpoczyna się od wprowadzenia, postaraj się przedstawić je w kreatywny i oryginalny sposób.

4. Podkreśl swoją propozycję wartości

Upewnij się, że gdzieś w treści Twojej oferty reklamowej jasno i zwięźle zakomunikowałeś unikalną propozycję wartości (UVP), która definiuje, co Ty i Twoja firma wnosicie do stołu.

Skoncentruj się na korzyściach i wynikach, które możesz zapewnić, zamiast po prostu wymieniać swoje umiejętności i kwalifikacje. Wyjaśnij, jak możesz rozwiązać problem lub zaspokoić potrzeby odbiorców i wskaż, dlaczego jesteś najlepszą osobą do wykonania tego zadania.

5. Opowiedzieć historię

Ludzie są zaprogramowani, aby śledzić historie i zwracać na nie uwagę, dlatego włącz techniki opowiadania historii do swojej prezentacji, aby uczynić ją bardziej wciągającą i zapadającą w pamięć.

Aby to zrobić, spróbuj podzielić się krótką anegdotą lub użyć metafory, aby zilustrować swój punkt widzenia i stworzyć emocjonalną więź z odbiorcami.

Jeśli chcesz, aby Twoja prezentacja jeszcze bardziej przypominała historię, spróbuj napisać ją z myślą o początku, środku i końcu. Możesz być zaskoczony tym, jak przekonujące są wyniki.

6. Wspomnij o swoich osiągnięciach

Jeśli udało Ci się zdobyć jakieś osiągnięcia, nagrody lub historie sukcesu, które potwierdzają Twoją wiedzę i wiarygodność, wspomnij o co najmniej jednym z nich w swojej ofercie.

Przekonujące przykłady momentów, w których odniosłeś sukces, mogą sprawić, że Twoja prezentacja będzie bardziej przekonująca i wzbudzi zaufanie odbiorców.

7. Zakończ konkretnym wezwaniem do działania

Zakończ prezentację, jasno określając, co chcesz, aby Twoi odbiorcy zrobili dalej. Niezależnie od tego, czy chodzi o planowanie spotkania, wymianę informacji kontaktowych, czy też odkrywanie potencjalnej współpracy, zastosuj konkretne wezwanie do działania (CTA), które pomoże posunąć rozmowę do przodu.

Innymi słowy, powiedz:

  • “Mam nadzieję że niedługo z tobą porozmawiam.”
  • “Na razie.”
  • „Daj mi znać, jeśli jesteś zainteresowany”.

Zamiast tego powiedz coś w stylu:

  • „Oto mój numer. Umówmy się na rozmowę w tym tygodniu”.
  • „Odwiedź moją stronę internetową i użyj tego kodu, aby uzyskać zniżkę.”
  • „Wyślij mi e-mail i umówimy się na spotkanie”.

30-sekundowe przykłady nachylenia windy + bezpłatny szablon

Oto kilka przykładów dobrze przygotowanych skryptów prezentacji windy. Na początek możesz także pobrać nasz darmowy szablon oferty windy do pobrania.

Pytanie

„Chcesz szczegółowo wyregulować swój samochód, ale nie masz czasu na pozostawienie go w warsztacie na wiele godzin? A co by było, gdyby warsztat przyjechał do Ciebie? Sprawię, że Twój samochód będzie wyglądał jak nowy, a Ty nigdy nie będziesz nawet wyjść z domu. Zadzwoń do mnie w tym tygodniu, a umówimy się na spotkanie.

Dlaczego jest skuteczny: Zadajesz pytanie, z którym Twoi odbiorcy mogą się utożsamić, przedstawiasz problem, który prawdopodobnie mają, i wyjaśniasz, w jaki sposób możesz zapewnić rozwiązanie.

Statystyka

„Przeciętny sprzedawca spędza 30% swojego czasu na poszukiwaniu niewykwalifikowanych potencjalnych klientów. Dlatego stworzyłem Leadsy, narzędzie do zarządzania potencjalnymi klientami, które pomoże Ci marnować mniej czasu i zwiększać sprzedaż. Oferujemy siedmiodniowy bezpłatny okres próbny — wystarczy odwiedzić naszą stronę stronę internetową już dziś i odbierz swoją.”

Dlaczego jest skuteczny: Przekonujące statystyki przyciągają uwagę i wzbudzają zainteresowanie, a jednocześnie dodają wiarygodności rozwiązaniu oferowanemu przez Twoją firmę.

Podkreślone doświadczenie

„Posprzątałem domy kilkudziesięciu lokalnych rodzin i ponad trzy czwarte z nich zostało stałymi klientami. Chętnie pokażę Ci dlaczego, więc skorzystaj z tego kuponu, aby uzyskać 15% zniżki na pierwsze kompleksowe sprzątanie domu .”

Dlaczego jest skuteczny: Od samego początku możesz zdobyć doświadczenie i autorytet, co sprawi, że Twoi odbiorcy będą bardziej skłonni dać szansę Twojej firmie. Bonus: Dodaj zniżkę, aby przyciągnąć ich uwagę.

Czego nie robić na działce z windą

Chociaż wiedza o tym, co uwzględnić w ofercie windy, jest kluczowa, równie ważna jest świadomość typowych pułapek, których należy unikać. Oto kilka rzeczy, których nigdy nie powinieneś mówić podczas prezentacji oferty windy:

Nie bądź niejasny

Prezentacja windy powinna być zwięzła, ale nie powinna być pozbawiona treści. Unikaj używania ogólnych stwierdzeń, które mogą dotyczyć każdego. Zamiast tego skup się na konkretnych i wymiernych wynikach, które osiągnąłeś lub unikalnych aspektach swojej oferty.

W tym samym duchu nie pozwól, aby Twoje wezwanie do działania było bzdurne. Zamiast tego powiedz swoim odbiorcom, co powinni zrobić, aby cieszyć się korzyściami, jakie oferuje Twoja firma.

Nie nadużywaj żargonu

Choć zaprezentowanie swojej wiedzy specjalistycznej jest niezbędne, bombardowanie odbiorców żargonem branżowym może sprawić, że Twoja prezentacja będzie zniechęcająca, a nawet zniechęcająca.

Pamiętaj, aby używać jasnego, prostego języka, który każdy może zrozumieć, i skup się na wartości i wpływie swojej pracy, a nie na liczbie znanych Ci modnych słów.

Nie zaniedbuj adaptacji

Pamiętaj, że powinieneś dostosować swoją ofertę do konkretnych potrzeb i zainteresowań osoby lub grupy, do której się zwracasz.

Na przykład oferta skierowana do inwestorów może zawierać informacje o marżach zysku Twojej firmy. Właśnie tym byłby zainteresowany inwestor kapitału wysokiego ryzyka, ale jeśli powiesz to samo konsumentowi, który, jak masz nadzieję, kupi Twój produkt, prawdopodobnie będzie bardziej zdezorientowany niż zmuszony.

Dlatego pamiętaj, aby zaplanować, w jaki sposób dostosować prezentację windy do różnych odbiorców.

Nie zaniedbuj ćwiczeń

Praktyka czyni mistrza, więc nie zapomnij o wielokrotnym przećwiczeniu wysokości podnoszenia. Pomoże Ci to zidentyfikować obszary, które chcesz zmienić, ulepszyć części, które Ci się podobają, i sprawi, że Twoja dostawa będzie pewna i przekonująca.

Możesz ćwiczyć z przyjaciółmi, rodziną, zwierzętami, a nawet z własnym odbiciem — prawie każdy, kto będzie słuchał, będzie pomocną publicznością próbną.

Nie zwlekaj zbyt długo

Celem prezentacji windy jest dostarczenie zwięzłego i efektownego komunikatu. Unikaj gadania o swoich pomysłach biznesowych lub wtrącania się w temat codziennych obowiązków – może to osłabić główny przekaz.

Trzymaj się wyznaczonego limitu czasu, szanuj czas swoich odbiorców i pamiętaj, że Twoim celem jest wzbudzenie w nich zainteresowania dalszym zdobywaniem wiedzy.

Znajdź swój idealny ton

Następnym razem, gdy znajdziesz się w windzie, na wydarzeniu networkingowym lub w jakiejkolwiek innej sytuacji, w której masz krótki czas na wywarcie trwałego wrażenia, przygotuj się na dobrze przygotowaną prezentację windy. Może po prostu zabierze Cię na sam szczyt.

Pierwsze miejsce, w którym możesz wykorzystać swoją parcelę z windą? Ubieganie się o dotacje dla naszych przedsiębiorców. Mógłbyś dostać $2500 do wykorzystania w Twojej firmie.