Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Marketing cyfrowy w firmie vs. Marketing cyfrowy z agencją: jakie są różnice?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Marketing cyfrowy w firmie vs. Marketing cyfrowy z agencją: jakie są różnice?

Zrobienie tego samemu może być trudniejsze niż myślisz

Gospodarka kwitnie dzisiaj, więc ludzie zatrudniają. Jeśli chodzi o strategię marketingu cyfrowego i realizację marketingu cyfrowego, może się wydawać oczywiste, że zatrudnienie jest najlepszą opcją. Otrzymujesz pełną kontrolę, stałe koszty i ludzi, którzy znają Twoją firmę na wylot.

Jednak rzeczywistość posiadania własnych zasobów w porównaniu z korzystaniem z agencji zewnętrznej jest zupełnie inna. To dla nas wielki sukces, gdy klienci mówią: „Przygotowałeś nas na sukces, widzimy świetne wyniki, a teraz zamierzamy podjąć program we własnym zakresie”.

W rzeczywistości wiele naszych zobowiązań zaczyna się od tego jako celu dla naszych klientów, a dla firm jest to wielki cel aspiracyjny. Ale radzimy również naszym klientom, aby z otwartymi oczami przyjrzeli się temu przejściu i rzeczywistemu codziennemu zarządzaniu programem generowania przychodów cyfrowych na pełną skalę. To, co robimy, nie jest łatwe do zrobienia w domu.

Oto niektóre z błędnych przekonań, które stanowią największe wyzwanie, a także różnice między skorzystaniem z pomocy agencji a próbą wykonania tej pracy z wewnętrznym zespołem.

In-House pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze

To nie pozwoli ci zaoszczędzić pieniędzy. Może się tak wydawać na papierze, ale kiedy spojrzysz na wszystkie koszty związane z programem, prawie nigdy nie oszczędzasz pieniędzy. Po pierwsze, do obsługi programu potrzebna jest osoba na poziomie dyrektora lub wiceprezesa. Jeśli mają jakieś odpowiednie doświadczenie, mówisz o 70 000 do 90 000 $ rocznie. Dodaj 20% na świadczenia i podatki, a otrzymasz około 100 000 USD rocznie.

Następnie będziesz potrzebować zewnętrznych zasobów lub dodatkowych zasobów wewnętrznych do projektowania i prawdopodobnie interaktywnego rozwoju. Zakłada się, że twój nowy dyrektor poradzi sobie z całym pisaniem, które zwykle wiąże się z zaangażowaniem, które przynosi rezultaty. Najprawdopodobniej będziesz potrzebować dodatkowych zasobów do pisania. Nawet jeśli jesteś niezależnym strzelcem lub korzystasz z zewnętrznych konsultantów do całej tej pracy, możesz z łatwością patrzeć na 30 000 do 50 000 USD rocznie.

Teraz dolicz wszelkie wydatki edukacyjne lub pomocnicze, takie jak wysłanie nowego dyrektora na INBOUND lub jedną lub dwie inne konferencje. Co z możliwościami edukacyjnymi online lub członkostwem w organizacjach, które pomagają im być lepszymi sprzedawcami? Prawdopodobnie patrzysz na to od 10 000 do 20 000 USD rocznie za wszystko, w tym podróże i jedzenie. Możesz też potrzebować subskrypcji innych technologii, więc zaplanuj budżet $5od 0,000 do 10,000 USD na oprogramowanie pomocnicze, które pomoże zapewnić ogromny wzrost przychodów.

Do czasu, gdy skończysz, jesteś w okolicach 180 000 do 200 000 USD rocznie, podczas gdy wynajęcie agencji będzie kosztować od 120 000 do 150 000 USD rocznie łącznie. Pamiętaj też, że agencje nigdy się nie poddają i zmuszają cię do rozpoczęcia wszystkiego od nowa w ciągu dwóch tygodni.

Wewnętrzny zespół lepiej pozna Twoją firmę

Ma to sens na powierzchni. Ktoś, kto pracuje dla Ciebie w pełnym wymiarze godzin, będzie miał lepsze i bardziej dogłębne zrozumienie Twojej firmy, Twojej branży i Twoich klientów. Ale czy to prawda? Jeśli zatrudnisz kogoś na stanowisko dyrektora lub wiceprezesa ds. marketingu, może on mieć bogate doświadczenie w branży, a nawet pracować dla konkurencji. Ale czy przyniosą innowacyjne i przełomowe pomysły, jak przyciągnąć uwagę potencjalnego klienta, czy też przyniosą pomysły, które zostały już wdrożone?

Rekommenderad:  Badanie Mozilli: YouTube-Zalecenia nie są skuteczne -

Jeśli zatrudniasz kogoś spoza swojej branży, potrzebuje on czasu na poznanie Twojej firmy i branży. Ile czasu zajmie im nabranie tempa? Ile rzeczywistych doświadczeń w innych firmach wnieśliby do Twojej firmy? Trzy lub cztery? Może pięć, sześć? Im więcej doświadczeń, tym droższe będzie ich zatrudnienie.

Nawet najbardziej doświadczona osoba nigdy nie będzie miała tylu różnorodnych i istotnych doświadczeń, co zespół Twojej agencji. Solidny zespół agencji powinien mieć co najmniej 10 do 20 odpowiednich doświadczeń, a starszy członek zespołu agencji może mieć ponad 50 odpowiednich doświadczeń firmowych, z których może korzystać podczas pracy z Tobą.

Najlepsze agencje mają metodologię wdrażania dla swoich klientów, aby pomóc członkom zespołu zanurzyć się w Twojej firmie i przyspieszyć ich pracę w ciągu dni zamiast miesięcy. W niektórych przypadkach agencje mogą skłonić swoje zespoły do ​​zrozumienia najbardziej unikalnych niuansów Twojej firmy szybciej i wydajniej niż nawet Ty.

Ale najważniejszym aspektem tego rozważania jest to, że większość agencji jest w stanie zobaczyć, co działa dla innych klientów i wykorzystać to dla Twojej firmy. To, co przynosi znaczące wyniki ich klientom produkcyjnym, prawie zawsze można wykorzystać w Twojej firmie zajmującej się oprogramowaniem. Im bardziej zróżnicowana baza klientów, tym lepsze pomysły. Im głębsza lista klientów, tym lepszy zespół.

Dzisiejsze generowanie przychodów polega prawie wyłącznie na doświadczeniach, które Twój zespół (wewnętrzny lub agencja) jest w stanie wykorzystać, aby uzyskać dla Ciebie wyniki. Żaden zespół wewnętrzny nie będzie miał tak wielu odpowiednich doświadczeń, jak zespół agencji.

Jedna lub dwie osoby wewnętrzne będą w stanie zrobić wszystko, co robi agencja

Jeśli nie masz doświadczenia w agencji, trudno będzie dokładnie wiedzieć, co robią wszyscy członkowie zespołu agencji, kiedy z nimi pracujesz.

Ale kiedy spojrzysz za aksamitną linę na to, co zapewnia agencja — zarządzanie projektami, kierownictwo strategiczne, analityka, planowanie, przesyłanie wiadomości, pisanie tekstów, projektowanie, interaktywność, zapewnianie jakości, edycja i wsparcie technologiczne — szybko zobaczysz, że to znacznie więcej niż jedna lub nawet dwie osoby mogą powielić.

Kierowałem wewnętrznymi zespołami przed moim życiem w Square 2 Marketingu, wiem, jak wygląda wewnętrzny zespół, gdy próbujesz przeprowadzić w pełni skoordynowany proces pozyskiwania leadów. Miałem kogoś, kto obsługiwał stronę internetową, kogoś do wydarzeń, kogoś do poczty elektronicznej, kogoś do naszej bazy danych i list, zewnętrzną agencję do wyszukiwania, zewnętrzną agencję do PR i wewnętrzny dział artystyczny do projektowania. Ten zespół prowadził marketing dla firmy programistycznej o wartości 20 milionów dolarów, która agresywnie inwestowała w marketing i sprzedaż. Mówimy o budżecie przekraczającym 500 000 dolarów rocznie.

Dobrze ukierunkowana agencja mogłaby wykonać prawie wszystkie te same prace za dwie trzecie tych kosztów. Dlaczego nie miałem zewnętrznej agencji? Uczciwe pytanie. Po pierwsze, było to prawie 20 lat temu, a marketing był znacznie prostszy. Po drugie, odziedziczyłem zespół, który wykonał dobrą robotę z bardzo złożonym zestawem wymagań marketingowych i sprzedażowych. Jeśli zauważyłeś, korzystałem z zewnętrznej agencji do wyszukiwania, PR i produkcji wydarzeń (co roku robiliśmy mnóstwo dużych wydarzeń), więc nasz hybrydowy model działał dobrze. Ale gdybym dzisiaj zaczynał od zera, zdecydowanie skorzystałbym z agencji zamiast zatrudniać i wspierać tych wszystkich ludzi.

Rekommenderad:  Dlaczego Google Glass zawiodło? | Największe lekcje marketingu, jakie można wyciągnąć z awarii Google Glass

Zespoły wewnętrzne szybciej reagują i realizują zadania

Na papierze brzmi to rozsądnie. Ponownie, jeśli to twoi ludzie, będą bardzo responsywni i skupieni na tym, czego potrzebujesz, zamiast próbować wspierać pięć lub sześć firm takich jak twoja, prawda? Ale co z wakacjami, urlopem lub sytuacjami, w których potrzebujesz natychmiastowej pomocy, ale nie możesz skontaktować się ze swoją jedyną osobą?

Agencja nigdy nie bierze urlopu, nigdy nie bierze wolnego i nigdy nie jest niedostępna. To dlatego, że nie pracujesz z jedną osobą, ale raczej z zespołem ludzi, którzy znają Ciebie i Twoje wymagania. Jeśli Twój strateg jest niedostępny, Twój konsultant jest dostępny. Jeśli Twój konsultant nie jest dostępny, Twój strateg jest gotowy do udzielenia odpowiedzi.

Zawsze możesz się z kimś skontaktować 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Jeśli czas reakcji jest ważny, przedyskutuj go z wyprzedzeniem i uwzględnij w umowie o gwarantowanym poziomie usług (SLA). Jeśli chcesz 24-godzinny dostęp do zespołu, możemy to wesprzeć. Jeśli chcesz uzyskać dostęp po godzinach do swojego zespołu scenarzystów, projektantów lub strategii, wystarczy poprosić. Prawdopodobnie będzie Cię to kosztować więcej pieniędzy, ale każda dobra agencja powinna być w stanie stworzyć zaangażowanie, które sprosta wszelkim wyzwaniom związanym z reagowaniem.

Ponieważ wewnętrzny zespół pracuje tylko dla nas, uzyskamy lepsze wyniki

To chyba największe ze wszystkich nieporozumień. Wyniki mają niewiele wspólnego z koncentracją lub liczbą klientów obsługiwanych przez osobę zajmującą się marketingiem. Wyniki mają wszystko wspólnego z doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami wymaganymi do prowadzenia działań marketingowych wymaganych przez potencjalnych nabywców w 2018 roku.

Jeśli twój najemnik nie ma pojęcia o pielęgnowaniu leadów, marketingu opartym na kontach ani o tym, jak znaleźć strony internetowe w dzisiejszym środowisku Google zorientowanym na urządzenia mobilne i treści, nie obchodzi mnie, ile czasu skupią się tylko na Twojej firmie — Twoich wynikach będą rozczarowujące.

To, co daje wyniki, to zrozumienie, jak zrównoważyć złożoność wokół samej liczby taktyk, które muszą być stosowane w jednym czasie, raportowania i analiz, które muszą dostarczać wyników dla wszystkich tych taktyk, oraz spostrzeżeń uzyskanych z analiz, które bezpośrednie dostosowania i optymalizacja w przyszłości.

Jedynym sposobem, aby stać się w tym dobrym, jest robienie tego setki razy, a nie raz czy dwa. Mamy konsultantów i strategów, którzy pracowali z ponad 100 klientami w ciągu ostatnich ośmiu do dziesięciu lat i mają doświadczenie, którego po prostu nie można zatrudnić. Naprawdę potrzebujesz 10 000 godzin praktycznego doświadczenia w planowaniu, budowaniu i optymalizowaniu dzisiejszych programów marketingowych, aby mieć pewność, że zobaczysz wyniki.

To jest prawie niemożliwe do wynajęcia. Jeśli nigdy nie dokonałeś przejścia, nigdy nie zatrudniłeś wewnętrznego zespołu ani nie zrealizowałeś złożonego cyfrowego programu generowania przychodów, to brakuje Ci niektórych doświadczeń, które pomogłyby Ci w ocenie przeprowadzki.

Rekommenderad:  Lista marek zatwierdzonych przez popularnego piosenkarza Atifa Aslama

Większość ludzi uważa, że ​​to, co brzmi intuicyjnie i prosto, w rzeczywistości jest sprzeczne z intuicją. W większości przypadków dyrektorzy generalni wracają do nas po tym, jak próbowali to zrobić wewnętrznie i proszą nas o ponowne zaangażowanie i cofnięcie całości lub przynajmniej części pracy. Nie jest to dla nas zaskakujące i staramy się odpowiednio kierować naszymi klientami, ale czasami osobiste doświadczenie związane z próbą zrobienia wszystkiego, co jest dziś wymagane do generowania przychodów, musi być fizycznie doświadczone, aby docenić, co się z tym wiąże. Zasadniczo musisz tego spróbować, aby przekonać się, jak trudne jest wykonanie.

Upewnij się, że współpracujesz z agencją digital, która jest uznawana przez zewnętrzną organizację za topową Firma zajmująca się marketingiem cyfrowym. DesignRush jest jednym z tych katalogów, które zapewniają zewnętrzną weryfikację dla agencji, kliknij tutaj, aby zobaczyć ich stronę.

Jesteśmy uznawani za topowych Firma zajmująca się marketingiem cyfrowym on DesignRush” i hiperłącze do: https://www.designrush.com/agency/digital-marketing

To nie znaczy, że nikt nie może robić tego, co my. Mówię tylko, że dopóki tego nie zrobisz, tak naprawdę nie będziesz wiedział dokładnie, jakie prace związane z planowaniem, budową i optymalizacją należy wykonać. Nie będziesz wiedział, jak ściśle musisz współpracować z zespołem sprzedaży, aby zapewnić swoim potencjalnym klientom niesamowite wrażenia. Nie będziesz dokładnie wiedział, jakie pulpity nawigacyjne i jaką technologię należy wdrożyć, aby zautomatyzować i śledzić te kluczowe wskaźniki wydajności, więc masz wgląd wymagany do uzyskania rekordowych wyników w zakresie przychodów.

Dzisiejsza podróż kupującego wymaga wyjątkowego zestawu umiejętności, doświadczeń, sprawdzonej metodologii oraz umiejętności zagłębiania się w dane i wyciągania spostrzeżeń, które napędzają działanie. Możesz spróbować zatrudnić do tego złożonego zestawu umiejętności lub możesz pracować z zespołem ludzi, którzy już wykonywali tego typu pracę, w kółko. Twój telefon, oczywiście.

Zacznij już dziś Porada — jeśli planujesz zatrudnienie i obsadzenie własnego wewnętrznego zespołu ds. marketingu, poświęć 10 minut na zapoznanie się z poniższą infografiką. Przynajmniej wtedy będziesz mieć pełny obraz ryzyka i korzyści związanych z opcją wewnętrzną. Jeśli nie jesteś pewien, porozmawiaj przynajmniej z kilkoma agencjami i zobacz, które z nich mają możliwości bezpośredniego ograniczenia ryzyka związanego z opcją in-house. Współpracowaliśmy nawet z klientami, aby pomóc im zatrudnić pracowników wewnętrznych, gdy program zostanie uruchomiony, w pełni zoptymalizowany i przyniesie wyniki. Takie partnerstwo tworzymy z naszymi klientami. Nie każda agencja świadczy tego typu usługi, ale naszym zdaniem to się sprawdza. Pomaganie klientowi w zatrudnieniu osobiście wybranej osoby do prowadzenia programu, który już przynosi wyniki, to świetna strategia przejściowa, która działa.

Kwadrat 2 Marketing – przychody są uzyskiwane dzięki doświadczeniu, metodologii i spostrzeżeniom!

Table of Contents