Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Marketing push a marketing pull: czym jest strategia promocji typu pull + jak stworzyć zwycięską strategię kuponową

Marketing push a marketing pull: czym jest strategia promocji typu pull + jak stworzyć zwycięską strategię kuponową

Jeśli prowadzisz działalność online, większość porad w Internecie zaleca przyjęcie strategii marketingu przyciągającego i nie bez powodu.

Większość taktyk marketingu cyfrowego obejmuje jakąś formę strategii marketingu przychodzącego. Jednak w tym konkurencyjnym krajobrazie e-commerce firmy odniosą większe korzyści z przyjęcia kombinacji strategii marketingowych.

W tym artykule odpowiemy na następujące pytania:

Marketing push — strategia marketingu wychodzącego

Marketing push to strategia marketingu wychodzącego przyjęta przez wczesnych marketerów. Termin „wypychanie” wywodzi się z pomysłu, zgodnie z którym marketerzy „wypychają” produkty do klientów.

Strategie push zazwyczaj obejmują tradycyjne metody reklamowe i taktyki sprzedażowe, takie jak:

  • Zimne dzwonienie
  • Sprzedaż bezpośrednia do dystrybutorów i sprzedawców detalicznych za pośrednictwem salonów i targów
  • Ustawianie wyświetlaczy punktów sprzedaży

Marketing push charakteryzuje się także wykorzystaniem rewolucyjnych kanałów reklamowych i środków masowego przekazu, takich jak telewizja, radio i reklama na billboardach.

Jeśli masz nową firmę i chcesz zwiększyć świadomość marki lub sprzedać produkt na rynku, zaleca się przyjęcie strategii marketingu push. Wadą jest to, że może to być kosztowne.

Marketing pull – strategia marketingu przychodzącego

Marketing typu pull przyciąga klientów do Twojej marki. Nazywa się to strategią marketingu przychodzącego, ponieważ jej celem jest „przyciągnięcie” klientów do Ciebie lub wejścia do Twojej ścieżki sprzedaży.

Ważne jest, aby dowiedzieć się, czym jest strategia promocji typu pull, ponieważ marketing typu pull jest szczególnie popularny i skuteczny w marketingu internetowym, gdzie treści są tworzone dla docelowej grupy odbiorców.

Ci potencjalni klienci przeprowadzają szybkie wyszukiwanie, gdy są zainteresowani lub potrzebują produktów i usług.

Ostatecznie to klient decyduje, które treści są dla niego odpowiednie i w wolnym czasie szuka produktu.

Nowoczesne metody marketingu pull wykorzystują różne kanały marketingowe, aby produkt lub usługa były widoczne dla potencjalnych klientów. Strategia marketingu przychodzącego to najlepsza metoda budowania lojalności wobec marki i zaangażowania klientów.

Oto kilka typowych przykładów marketingu przyciągającego:

  • Strony internetowe marek
  • Marketing cyfrowy
  • Optymalizacja wyszukiwarek (SEO)
  • Marketing treści
  • Marketing mediów społecznościowych

Marketing push i pull

Dwie najczęstsze strategie promocyjne stosowane przez firmy to marketing push i marketing pull. Każda firma potrzebuje połączenia obu strategii, w zależności od swoich celów.

Jeśli chcesz zwiększyć sprzedaż lub wyprzedać istniejące produkty, musisz dowiedzieć się, czym jest strategia promocji typu pull, a czym strategia push.

Zalecana jest strategia promocyjna push (znana również jako strategia marketingu wychodzącego). Jeśli chcesz zbudować długoterminową bazę klientów, kluczowa jest strategia promocji typu pull (lub strategia marketingu przychodzącego).

Wiedza, kiedy zastosować marketing push i pull

Powszechnie uważa się, że strategia marketingu wychodzącego i przychodzącego oznacza, że ​​marketing wychodzący jest przeznaczony dla dużych firm dysponujących budżetami na reklamy w środkach masowego przekazu. Z drugiej strony niektórzy uważają, że marketing przychodzący dotyczy tylko produktów niszowych.

Tak nie jest.

Taktyki marketingu push i pull nie ograniczają się wyłącznie do ich ogólnego zastosowania. Firmy potrzebują połączenia strategii marketingowych typu push i pull – stąd termin marketing wielokanałowy.

Na przykład początkująca firma e-commerce oferująca niszowy produkt powinna wiedzieć, czym jest strategia promocji przyciągającej, ponieważ może skorzystać z marketingu przyciągającego, docierając do klientów poszukujących konkretnego produktu.

Firma może następnie wykorzystać marketing push do podniesienia świadomości swojej marki.

O ile marketing pull polecany jest firmom, które chcą generować popyt na produkt, o tyle może być stosowany także przez popularne marki, których produkty są już poszukiwane.

Na przykład Apple stosuje obecnie strategię marketingu push, polegającą na „wypychaniu” lub udoskonalając inne linie produktów, takie jak Mac. Ale ma również wdrożoną strategię marketingu przyciągającego koncentrując się na brandingu.

Możesz także zastosować zasady marketingu pull do znanej strategii „push” i odwrotnie. Na przykład marketing w mediach społecznościowych to: technika marketingu przyciągającegoale w kontekście reklam społecznościowych można je również uznać za marketing push.

Innym przykładem taktyki marketingu push, którą można zastosować przy użyciu zasad marketingu pull, jest marketing kuponowy.

Wykorzystanie marketingu pull w strategii marketingu push: marketing kuponowy

Kiedy dowiesz się, czym jest strategia promocji typu pull, rozważ marketing kuponowy.

Marketing kuponowy to jedna z najstarszych technik stosowanych przez firmy w celu przyciągnięcia klientów. Oferując okazje, firmy wzbudzają zainteresowanie klientów zakupem.

Marketing kuponowy był stosowany w tradycyjnych formatach, ale teraz można go również stosować w sklepach e-commerce, prowadząc kampanię online.

Korzyści z marketingu kuponowego

  • Można dostosować do celów: Wyślij klientowi kupon w zamian za podjęcie działań, takich jak pozostawienie recenzji produktu.
  • Zbuduj listę potencjalnych klientów: Poproś swoich klientów o zapisanie się na listę mailingową w zamian za rabat i wykorzystanie danych do przyszłych kampanii.
  • Pozbądź się wolno rotujących przedmiotów: Zaoferuj wystarczająco dużą zniżkę, aby wyjść na zero na przedmiotach, które się nie sprzedają.
  • Zachęć klientów, aby wydawali więcej: Zwiększ średnią wartość zamówień, oferując próg wydatków. Używaj kuszących stwierdzeń, takich jak: „Jeszcze 15 USD od 15% zniżki!”
  • Zmierz efektywność kanału: Możesz oferować różne kody rabatowe na kanał i zobaczyć, który z nich przyciąga najwięcej kupujących.

Kroki do skutecznej strategii marketingu kuponowego

  1. Wyznaczaj jasne cele: Dlaczego wdrażacie marketing kuponowy? Chcesz posegmentować swoją listę mailingową lub pozbyć się przechowywanych zapasów? Wyznacz jasne cele swojej strategii marketingowej.
  2. Zdecyduj, których kanałów chcesz używać: Kiedy już znasz swoje cele, zdecyduj, czy wdrożyć strategię marketingową typu push czy pull. Czy prowadzisz kampanię w mediach społecznościowych lub e-mailach, czy też zamierzasz dołączać tradycyjne kupony do każdego zamówienia, które osiągnie określoną kwotę?
  3. Skonfiguruj swoje kupony, aby odnieść sukces: Upewnij się, że kupony skutecznie informują o korzyściach, zachęcają klientów do podjęcia żądanych działań i, co najważniejsze, stworzyć poczucie pilności.
  4. Śledź skuteczność swoich kuponów: Wyciąganie wniosków z kampanii pomoże poprawić wyniki przyszłych promocji.

Końcowe przemyślenia: Marketing push vs. pull: czym jest strategia promocji typu pull + jak stworzyć zwycięską strategię kuponową

Wyróżnij swój sklep e-commerce spośród innych dzięki połączeniu strategii marketingowych push i pull. Zdecyduj, którą strategię przyjąć, biorąc pod uwagę cele swojej firmy.

Możesz zwiększyć sprzedaż i zmierzyć efektywność kanału, gdy dowiesz się, czym jest strategia promocji przyciągającej. Możesz także skorzystać ze strategii marketingu wychodzącego i przychodzącego do marketingu kuponowego.

Pozwól Bana Hosting zająć się hostingiem e-commerce za Ciebie. Nasz wysokowydajny hosting jest idealny dla każdej wielkości firmy. Sprawdź nasze plany hostingowe, aby zacząć już dziś.