Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Marketing treści a budowanie linków: co je wyróżnia?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Marketing treści a budowanie linków: co je wyróżnia?

Marketing treści a budowanie linków: w dzisiejszym świecie te dwie formy promocji treści mogą pomóc lub zniszczyć Twoją witrynę. Ale są też ze sobą sprzeczne, ponieważ ludzie z obu obozów polecają jednego drugiego z różnych powodów.

We współczesnym marketingu najbardziej dominującymi formami promocji są linkbuilding i content marketing.

Prawda jest taka, że ​​użycie jednego lub drugiego może pomóc, ale tylko z jednej perspektywy. Jeśli jednak połączysz te dwa elementy, może to być świetna wiadomość dla Twoich rankingów i ruchu.

Tworzenie linków jako forma promocji rozpoczęło się już w początkach tworzenia stron internetowych. Niegdyś wykorzystywana do promocji stron internetowych zarówno dużych, jak i małych, obecnie stanowi jedną z podstawowych metod dotarcia do obecnych i potencjalnych klientów.

Marketing treści jest dość nowy w porównaniu do budowania linków; ma jednak również silne korzenie oparte na wysokiej jakości treściach, które można udostępniać użytkownikom mediów społecznościowych. Pomoże to przyciągnąć odwiedzających do Twojej witryny, co z kolei może ostatecznie przyciągnąć linki doskonałej jakości.

Główna różnica między budowaniem linków a marketingiem treści polega na tym, na czym skupiają się one: budowanie linków koncentruje się przede wszystkim na innych witrynach, podczas gdy marketing treści koncentruje się głównie na własnej witrynie internetowej lub artykule.

Obydwa wykorzystują różne podejścia, ale ostatecznie mają ten sam cel, czyli przyciągnięcie odwiedzających do Twojej witryny.

Tworzenie linków można przeprowadzić przy bardzo niewielkich inwestycjach z Twojej strony, w przeciwieństwie do marketingu treści, który wymaga dużej ilości pracy, aby tworzyć wysokiej jakości treści w regularnych odstępach czasu.

Techniki budowania linków obejmują docieranie do innych witryn internetowych w celu nakłonienia ich do ponownego przesłania linku do Ciebie, tworzenie łapanek ekspertów i tak dalej.

Za każdym razem, gdy uzyskasz link do swojej witryny, będzie to miało niewielki wpływ na dobrą pozycję w wynikach wyszukiwania Google, jednak z biegiem czasu liczba ta powoli rośnie, aż w końcu zobaczysz znacznie wyższe rankingi dla słów kluczowych powiązanych z zawartość Twojej witryny.

Natomiast content marketing koncentruje się przede wszystkim na tym, aby na własnej stronie internetowej webmastera znajdowały się wysokiej jakości artykuły skupiające się na konkretnych tematach, które będą przydatne dla czytelników. Strategia marketingu treści wymaga dużo czasu poświęconego na badania i inne wysiłki, aby mieć pewność, że dostarczasz im istotne informacje wysokiej jakości.

Na przykład, jeśli piszesz artykuł na temat konserwacji i naprawy samochodów, ważne jest, abyś miał wiarygodne źródła kopii zapasowych swoich informacji, aby ktoś, kto będzie szukał w Google hasła „konserwacja lub naprawa samochodu”, miał większe szanse na zajęcie pozycji w rankingu. Osiągnięcie wyższych rankingów pomoże Ci również ocenić, gdzie możesz ulepszyć zarówno marketing treści, jak i budowanie linków, aby uzyskać jeszcze lepsze rankingi.

W procesie tym występuje efekt kuli śnieżnej, który pomoże Ci osiągnąć ten cel na dużą skalę.

Marketing treści może mieć niższy koszt w porównaniu do budowania linków

Bardziej efektywne techniki budowania linków wymagają dużej ilości czasu i zasobów, co może być bardzo kosztowne. Inaczej jest w przypadku content marketingu, w którym wystarczy połączenie z Internetem, komputer i oprogramowanie.

Koszt budowania linków może się różnić w zależności od zastosowanych technik. Jedną z technik, która okazała się skuteczna w pozyskiwaniu linków do Twojej witryny, jest replikowanie linków zwrotnych konkurencji.

Kiedy przeprowadzasz badania konkurencji, zazwyczaj patrzysz na profil linków konkurencji. Dokładna analiza ich linków zwrotnych może dać ci doskonały wgląd w to, w jaki sposób osiągają swoje obecne pozycje w rankingu, co z kolei umożliwia ich replikację.

Bardziej doświadczeni specjaliści SEO będą od razu wiedzieć, co się dzieje, co pozwoli im zaoszczędzić czas na opracowywaniu strategii do wykonania. Natomiast osobom z mniejszym doświadczeniem analiza zajmie trochę czasu. Tak czy inaczej, jeśli dopiero zaczynasz, powielenie strategii konkurencji to dobry sposób na rozpoczęcie własnej kampanii budowania linków.

Wartość Twojego content marketingu można dokładniej zmierzyć niż budowanie linków

Chociaż możesz zmierzyć skuteczność swoich wysiłków w budowaniu linków, bardzo trudno jest określić, kiedy i jak często odwiedzający będzie klikał Twoje linki i inne formy promocji. Nierzadko zdarza się, że ktoś chce skorzystać z usług lub produktów witryny internetowej po kliknięciu reklamy dostarczanej przez tę witrynę, ale nie zawsze tak jest. Klikając, zazwyczaj już podjęli decyzję o zapoznaniu się z ofertą firmy.

Z kolei koszty content marketingu można dokładniej zmierzyć, ponieważ możesz śledzić, ilu użytkowników obejrzało Twoje treści, skąd pochodzą i jakie słowa kluczowe doprowadziły ich do Twojego artykułu. Wszystko to może pomóc Ci lepiej zrozumieć, jakie tematy i słowa są wykorzystywane przez wyszukiwarki, aby uzyskać wysoką pozycję w określonych wynikach.

Umożliwi to tworzenie przyszłych artykułów na te tematy, ponieważ większość ludzi codziennie wyszukuje informacje w Internecie, mając na uwadze te tematy. Upewnij się, że pracujesz nad tworzeniem wartości poprzez swoje treści, abyś mógł to zrobić.

Marketing treści może być bardziej skalowalny

Tworzenie linków to bardzo czasochłonny proces, który może skutkować bardzo powolnym postępem w rankingu w wynikach wyszukiwania Google. Ponieważ zazwyczaj wymaga to wyjścia i znalezienia nowych witryn internetowych, w których można umieścić linki zwrotne do Twojej witryny, sprawia to, że proces jest tym trudniejszy, ponieważ szybkie rezultaty zobaczysz tylko wtedy, gdy inne witryny będą chciały ponownie zamieścić linki bez pytania.

W marketingu treści nie występuje ten problem, ponieważ gdy Twój pierwszy artykuł lub wpis na blogu odniesie sukces, możesz ponownie wykorzystać tę treść w wielu różnych formatach, takich jak infografiki, filmy, podcasty, obrazy lub pokazy slajdów, które można następnie wykorzystać na wielu różnych platformach .

To sprawia, że ​​marketing treści jest znacznie łatwiejszy, ponieważ możesz stworzyć 10-15 różnych typów treści o znaczącej wartości tylko z jednego wpisu na blogu.

Marketing treści może mieć wyższe rankingi ze względu na linki, które niosą ze sobą większy autorytet

Kolejną zaletą tworzenia różnych formatów dla marketingu treści jest to, że możesz mieć wiele linków prowadzących do Twojej witryny. Na przykład, jeśli opublikujesz film w serwisie YouTube z linkiem w obszarze opisu tego filmu wideo, prowadzącym do Twojej witryny, zapewni to dodatkową przewagę, gdy będziesz starał się uzyskać dobrą pozycję w wynikach wyszukiwania Google.

To jest ponieważ YouTube teraz także odsyła do Twojej witryny, co czyni ją jeszcze bardziej wartościową. Możesz zrobić to samo, publikując różne obrazy w serwisach społecznościowych, takich jak Pinterest gdzie ludzie będą mogli kliknąć te obrazy, a zostaną one przekierowane z powrotem do Twojej strony lub wpisu na blogu.

Budowanie linków wymaga więcej pracy ze strony marketerów treści

Może się wydawać, że wiele technik budowania linków wymaga niewielkiej lub żadnej pracy z Twojej strony, ale nie zawsze jest to prawdą. Po pierwsze, musisz znaleźć strony internetowe, które są zainteresowane linkami zwrotnymi do Twojej witryny i zapytać, czy zechcą to zrobić bez pytania. Dużo trudniej jest uzyskać odpowiedź na przesłane e-maile, niż napisać treść, która będzie wartościowa dla czytelników. Większość ludzi po prostu zignoruje Twoje e-maile informacyjne jako spam.

Wracając do naszego procesu: gdy masz już listę witryn, które mogą lub chcą udostępnić Ci taki link, musisz skontaktować się z nimi wszystkimi, co może zająć trochę czasu, zanim zacznie to obowiązywać. Często zdarza się, że osoby prowadzące tego typu strony internetowe – takie, w których prosisz o dodatkowy link zwrotny – spamują własne linki do wielu z tych witryn w czasie, gdy robienie tego nic nie znaczy, ponieważ robią to wszyscy inni marketerzy online to samo. W tym miejscu przydatne mogą okazać się badania konkurencji — możesz rozróżnić te procesy i dowiedzieć się, dokąd chcesz zmierzać i jak wyjątkowy chcesz stworzyć własny proces budowania linków.

Marketing treści nie wymaga tak dużego wysiłku z Twojej strony, ponieważ nie zawsze szukasz stron internetowych lub platform, na których można udostępniać Twoje treści. Zamiast tego sam tworzysz treść, a następnie naciskasz przycisk „Opublikuj”, aby umieścić ją w swojej własnej witrynie. Następnie masz możliwość udostępniania tych treści na wielu różnych platformach mediów społecznościowych, gdzie inni mają możliwość znalezienia cennych informacji. Będzie to służyć jako dodatkowy link zwrotny do Twojej witryny, gdy zdecydują się ją udostępnić. Wraz ze wzrostem Twojego content marketingu rośnie także ruch, linki zwrotne oraz ewentualne udostępnienia i wzmianki w mediach społecznościowych.

Ogólnie rzecz biorąc, marketing treści jest mniej podatny na skutki aktualizacji algorytmu

Ponieważ tak naprawdę nie pozyskujesz linków za pomocą marketingu treści jako takiego i bardziej koncentrujesz się na własnej witrynie, jest mniejsze prawdopodobieństwo, że zostaniesz trafiony aktualizacją algorytmu. Dzieje się tak oczywiście pod warunkiem, że nie grasz w systemie, kupując, sprzedając lub handlując linkami.

Nawet jeśli ostatecznie zrobisz coś takiego, trudno będzie dać się złapać, ponieważ zazwyczaj nie wychodzisz i nie szukasz konkretnego linku. Zamiast tego samodzielnie korzystasz z innych środków, takich jak udostępnianie informacji w mediach społecznościowych, co utrudnia Google skorzystanie z nich.

Marketing treści pomaga ugruntować swoją pozycję autorytetu

Marketing treści ma jedną zaletę: może pomóc Ci zyskać pozycję autorytetu w swojej branży. Im więcej publikujesz, udostępniasz i wnosisz wkład, tym bardziej popularne stanowisko zajmiesz. Oznacza to, że wiele osób, które szukają kogoś, kto będzie w stanie odpowiedzieć na ich specyficzne pytania, teraz wie, gdzie mogą się zwrócić.

Oznacza to również, że inni właściciele witryn w Twojej branży zwrócą uwagę na to, co robisz, co następnie skieruje ich do poszukiwania większej ilości informacji o Tobie, aby mogli zacząć dodawać te cenne linki zwrotne poprzez udostępnianie w mediach społecznościowych i budowanie linków techniki.

Kiedy skoncentrujesz się na kompleksowej strategii content marketingu, łatwiej będzie Ci pozyskać linki zwrotne. Ci, którzy mogli zauważyć to, co robisz, będą bardziej skłonni do udostępniania lub linkowania Twoich treści, co oznacza, że ​​Google ma powód, aby umieścić je wyżej w rankingu.

Jest to jedna z najbardziej idealnych metod budowania linków, ponieważ fizycznie nie budujesz żadnego linku. Zarabiasz linki, co z kolei oznacza, że ​​będziesz dalej zdobywać linki lepszej jakości w ramach efektu kuli śnieżnej, o którym mówiliśmy wcześniej.

Marketing treści wymaga większej proaktywności

Marketing treści nie jest tak skomplikowany jak budowanie linków, ale wymaga większej proaktywności podczas publikowania materiałów. Nie można po prostu opublikować raz i oczekiwać, że inni to znajdą – muszą wiedzieć, gdzie mogą to znaleźć, aby móc skorzystać z tych cennych informacji.

Z drugiej strony budowanie linków oznacza, że ​​wystarczy zidentyfikować osoby w Twojej niszy, które mogą chcieć tego, co sprzedajesz (linki zwrotne poprzez dobrze umieszczony tekst zakotwiczenia), a następnie zwrócić się do nich z ofertą, która jest warta ich czasu. Jest to mniej zależne od czasu, co oznacza, że ​​nie musisz być aż tak proaktywny.

Content marketing może pomóc w budowaniu linków zwrotnych, które wyglądają bardziej naturalnie

Tworzenie linków to świetny sposób na przyciągnięcie ludzi do Twojej witryny, a także dobrze sprawdza się w poprawianiu rankingów SEO, ale może być ryzykowny, jeśli nie zrobisz tego we właściwy sposób. Jeśli płacisz za linki zwrotne za pośrednictwem PBN, kupujesz linki lub korzystasz ze spamu 2.0 witryn, wówczas wszystkie te czynniki będą miały wpływ na to, czy Google zdecyduje się umieścić Twoją witrynę na wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Z drugiej strony, dzięki content marketingowi masz większą szansę na nawiązanie dobrych kontaktów, ponieważ jest to bardziej naturalne i organiczne niż pozyskiwanie wielu linków zwrotnych z wielu źródeł.

Nie chodzi o to, z jakiego rodzaju linkowania korzystasz, ale jakość tych linków jest naprawdę istotna. Marketing treści nie jest tak ryzykowny jak budowanie linków, ponieważ zbudowanie Twojej obecności w Internecie i przyciągnięcie ludzi do Twojej witryny wymaga trochę pracy. Natomiast PBN – jeśli go nie ukryjesz i nie zakryjesz prawidłowo śladów – może z większym prawdopodobieństwem obrócić się przeciwko Tobie ze względu na aktualizacje algorytmów Google.

Marketing treści i budowanie linków mogą działać ręka w rękę

Marketing treści to nie to samo, co budowanie linków, ale ma pewne zalety w porównaniu z tradycyjną metodą pozyskiwania linków zwrotnych. Upewnij się tylko, że nie łamiesz żadnych zasad, wdrażając którykolwiek z nich do swojego biznesplanu online lub, jeszcze lepiej, oba razem.

Mogą dobrze działać w połączeniu ze sobą, aby pomóc Ci osiągnąć swoje cele, w przeciwieństwie do tradycyjnego budowania linków, które bardziej przypomina ulicę jednokierunkową, gdzie nigdy nie wiesz, czy te linki będą działać długo, czy zostaną usunięte w dowolnym momencie przez webmasterem lub po prostu zniknąć z powierzchni ziemi z powodu aktualizacji algorytmu.

W przeciwieństwie do tego, dzięki marketingowi treści masz szansę naprawdę wykazać się wiedzą w swojej dziedzinie i pokazać ludziom, że faktycznie jesteś autorytetem w swojej niszy. Pomoże Ci to uzyskać wysoką widoczność i większą rozpoznawalność marki, a także wiele innych głównych korzyści.