Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Marketing wirusowy: 5 Pomysły na filmy, które możesz wykorzystać w handlu elektronicznym

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Marketing wirusowy: 5 Pomysły na filmy, które możesz wykorzystać w handlu elektronicznym

Zapytaj potęgę parodii lat 80. Weird Al Yankovic o siłę marketingu wirusowego. Weird Al powraca z nowym albumem, a aby wypuścić nowy album, stworzył wirusową kampanię marketingową, w której występuje 8 wideo w 8 dni. Słowo Zbrodnie, parodia Blurred Lines Robina Thicke’a, otrzymało ponad 1000 głosów 9 milionów wyświetleń na You Tube w ciągu około jednego tygodnia. Nowy album Weird Al ma potencjalnie zadebiutować w The Number 1 miejsce na liście Billboard’s 200 Chart w środę, 23 lipca. Być może zastanawiasz się, co to ma wspólnego z handlem elektronicznym? Dowiadywać się.

Powszechnie wiadomo, że filmy robią ogromne wrażenie na scenie eCommerce. Jeśli jeszcze nie wszedłeś na pokład, możesz zostać w tyle.

Każdy właściciel sklepu internetowego marzy o stworzeniu lub opublikowaniu filmu, który stanie się wirusowy. Oznacza to, że jest udostępniany, rozprzestrzeniając się lotem błyskawicy. I oczywiście w trakcie tego procesu Twoja marka również zyska cudowną ekspozycję.

Jeśli jesteś nowicjuszem w branży, prawdopodobnie węszysz w poszukiwaniu świetnych pomysłów na filmy, które możesz wykorzystać, aby zaznaczyć swoją obecność w kręgu e-commerce. Cóż, masz szczęście! Poniżej są 5 wspaniałe pomysły, które możesz wypróbować, aby mieć pewność, że Twoje filmy będą rozpowszechniane za pośrednictwem poczty e-mail i mediów społecznościowych.

Filmy z reality show

Co takiego jest w reality show, że łatwo przykuwa uwagę widzów? Cóż, zdecydowanie jest wiele intryg, które w naturalny sposób przyciągają ludzi do chęci poznania tajemnic. Właśnie dlatego filmy z ukrytą kamerą są takim hitem!

Załóżmy, że prowadzisz sklep z odświeżaczami oddechu. Być może możesz poprosić przystojnego faceta, aby udawał wybitnego dyrektora, a następnie flirtować z dziewczynami na plaży lub spotkać się z innymi kierownikami w celu potencjalnego partnerstwa biznesowego. Ale haczyk polega na tym, że będziesz musiał zmusić jego oddech, żeby naprawdę brzydko pachniał. Oczywiście nie wolno zapomnieć o ukrytej kamerze, która rejestruje wyraz twarzy osoby, z którą rozmawia, oraz to, co ta osoba mówi lub robi po wyjściu.

Rekommenderad:  Czym jest technika sprzedaży? (I 8 Przykłady technologii sprzedaży, których możesz teraz użyć)

Masz pomysł? Jest przezabawny i prawdziwy iz pewnością sprawi, że ludzie będą chcieli dzielić się nim z innymi.

Chwytliwe teledyski

Ile razy widziałeś rozpowszechniane chwytliwe teledyski i jingle? Czasami można natknąć się na taneczne szaleństwo, od którego ktoś zaczął YouTube. Od czasu do czasu widzisz, jak jeden z twoich znajomych publikuje oryginalny program MTV Facebook.

Cóż, te po prostu podkreślają niesamowite rzeczy, które może zrobić muzyka. Dlatego musisz to wykorzystać na swoją korzyść. Możesz wymyślić własną wersję popularnej piosenki lub stworzyć oryginalną piosenkę. Możesz także użyć słynnej piosenki i po prostu wymyślić zabawne lub inspirujące klipy wideo i obrazy. Istnieje mnóstwo pomysłów, którymi możesz się bawić. Bądź kreatywny już dziś!

Wirusowe przeróbki wideo

Dlaczego nie po prostu iść dzisiaj na barana na wirusowych filmach? Wymyśl swój własny remake. Czasami nie ma nawet znaczenia, czy treść lub przekaz łączy się z Twoją marką. Wystarczy dodać link lub nazwę firmy na końcu filmu.

Ale oczywiście pomogłoby, gdybyś mógł dostosować wirusowe wideo, aby pasowało do Twojej marki i było w jakiś sposób związane z Twoją niszą. W ten sposób nadal możesz kierować go do docelowych klientów.

Na przykład, co jeśli promujesz program odchudzania i znajdziesz popularny film, który pokazuje małe dzieci tańczące szybkie boogie jak profesjonaliści? W takim przypadku możesz umieścić na końcu zniewalającą wiadomość lub pytanie, takie jak „Czy możesz tak tańczyć przy wadze 250 funtów? Schudnij w 7 dni i ruszaj się i graj!” Inną opcją jest jazda na tym filmie, prowadząc prawdziwy taniec ze zwykłymi uczestnikami z nadwagą, którzy zostaną poproszeni o skopiowanie dokładnie tego samego tańca.

Ponownie musisz użyć wyobraźni.

Parodie popkultury

Prawdopodobnie zetknąłeś się tu i ówdzie z parodią Harry’ego Pottera, gdy był u szczytu popularności. Prawdopodobnie słyszałeś lub widziałeś kilka imitacji lub podróbek znanych scen filmowych, reklam telewizyjnych, MTV i programów telewizyjnych.

Rekommenderad:  7 Najlepsze atrakcje w Dauphin Manitoba w 2023 roku

Popkultura może się szybko zmieniać, więc musisz być na bieżąco. Wykorzystaj okazję, aby stworzyć parodię czegoś, co jest dziś popularne i kontrowersyjne. To niezawodny sposób, aby zostać zauważonym.

Filmy z gwiazdami

Nie ma nic lepszego niż celebryta, niezależnie od tego, czy ma dobrą, czy złą reputację, aby film przyciągnął uwagę. W taki czy inny sposób umieszczenie kogoś sławnego w swoim filmie z pewnością zrobi furorę. Możesz mieć fajnego celebrytę, który pasuje do Twojej marki, aby promować Twoje produkty. Możesz też po prostu edytować swój film, aby zawierał nagrania wywiadów z celebrytami, a nawet rzeczywiste klipy z filmów i programów telewizyjnych.

Marketing wirusowy pozwoli Ci o wiele kroków wyprzedzić konkurencję w e-commerce. Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego sukcesu są filmy, które sprawiają, że ludzie chcą natychmiast kliknąć „udostępnij”.