Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

MarvelNetflix pokazuje, recenzuje i ocenia na Disney+

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: MarvelNetflix pokazuje, recenzuje i ocenia na Disney+

Niesamowity. Fantastyczny. Niesamowity. Marvelpopularność wzrosła wykładniczo w ciągu ostatnich dwóch dekad, z Marvel Cinematic Universe (MCU) udowadnia, że ​​jest kinowym gigantem. Ten sukces rozszerzył się na ich seriale Netflix – Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist, The Defenders i The Punisher – które są teraz dostępne do transmisji na Disney+.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Ale który program jest najlepszy? Jeśli żonglujesz czasem między innymi Marvel seriale takie jak Hawkeye, She-Hulk i Secret Invasion, który z tzw. „Defender Saga” warto obejrzeć? W prawdzie Marvel stylu, postawmy tych bohaterów przeciwko sobie i zobaczmy, kto zwycięży.

6. Żelazna Pięść

Nie ma złego Marvel pokaz z Netflixa. Po prostu niektórzy są silniejsi od innych. Niemniej jednak najgorszą rzeczą w Iron Fist jest krytyczne okaleczenie, z twierdzeniami, że serial jest zły, oparty wyłącznie na nieporozumieniach dotyczących „wybielania”. Daniel Rand (Finn Jones) jest outsiderem w mistycznym mieście K’un-Lun, ale udaje mu się to przezwyciężyć. I można argumentować, że bardziej rasistowskie jest sugerowanie, że tylko ludzie z Azji mogą uczyć się sztuk walki.

Weź Iron Fist na podstawie własnych zalet, a tych jest naprawdę wiele.

Historia jest intrygująca, eksplorując część Marvel Universe jest kilka innych kinowych części, co zapewnia ujmujący i przyjemny bieg. Istnieje połączenie duchowości i industrialu, gdy Danny zostaje powitany z powrotem w Rand Enterprises (nie z otwartymi ramionami) po długiej nieobecności po śmierci rodziców.

Narracja Iron Fista zmienia się znacznie w ciągu dwóch sezonów, zmieniając także estetykę, aby zapewnić widzom wiele interesujących efektów wizualnych. W ciągu 23 odcinków polubisz w szczególności Joy i Warda Meachuma (odpowiednio Jessicę Stroup i Toma Pelphreya), a w sezonie 2poznaj Tyfus Mary, zwykle złoczyńcę Daredevil, granego przez hipnotyzującą Alice Eve.

Ale wyróżniającą się gwiazdą jest Jessica Henwick jako Colleen Wing, która jest niezwykle sympatyczna, zdolna i znakomita w sekwencjach akcji.

5. Łukasza Cage’a

Luke Cage ma niezaprzeczalny styl i jest prawdopodobnie najbardziej charakterystycznym z programów Netflix. Jest to szczególnie powszechne w przypadku pierwszych dwóch odcinków, na czele z Paulem McGuiganem Sherlocka. Chociaż jego wysiłki Luke’a Cage’a nie są tak pokręcone, jak jego praca nad przebojowym programem BBC, jego talent jest ewidentny, zwłaszcza w drugim odcinku Code of the Streets.

Mike Colter doskonale oddaje tę postać, ciepło i serce przebijają się przez jego potężną powierzchowność. Pora roku 1 antagoniści, Cottonmouth (Mahershala Ali) i Diamondback (Erik LaRay Harvey), okazują się szczególnie złowróżbni, a mimo to są w jakiś sposób czarujący — o ile ich nie skrzywdzisz.

Rekommenderad:  Czy mają taki sam zasięg?

Z pewnością ma sporo momentów, które sprawią, że szczęka Ci opadnie.

Niestety, pierwszy odcinek zbyt wolno przeciąga i wprowadza swoje wątki. W rzeczywistości w Moment of Truth Luke pokazuje swoje moce tylko raz. Na szczęście tempo nabiera tempa i sezon 2 osiąga nowe wyżyny, szczególnie w zaciekłej rywalizacji między Bushmasterem (Mustafa Shakir) a Mariah Stokes-Dillard (Alfre Woodard).

Niezłe wrażenie robią też dwie dodatkowe postacie: ukochany Harlem Luke’a Cage’a; oraz fuzja hip hopu i jazzu autorstwa kompozytorów Adriana Younge’a i Ali Shaheeda Muhammada.

4. Punisher

Frank Castle zadebiutował w serwisie Netflix w sezonie 2 Daredevil, a występ Jona Bernthala zaowocował tym dwusezonowym serialem, zasadniczo spin-offem, który koncentruje się na toczącej się wojnie Punishera z przestępczością. Jest to życie, do którego początkowo niechętnie wraca, ale jego potrzeba sprawiedliwości i zemsty wkrótce bierze górę nad nim.

Ze swoim karabinem wycelowanym w cały świat przestępczy, strażnik karze tych, którzy na to zasługują. Chyba że nie cofnie się przed niczym.

Nie widzi nic złego w torturach. W końcu przestępcy na to zasługują. Twierdzi, że to jedyna różnica między nim a bohaterami takimi jak Avengers: Frank zrobi to, co trzeba.

Powód misji Castle’a został ustalony w Daredevil, ale Season 1 The Punisher jest zasadniczo nadal historią pochodzenia, a żal Franka jest siłą napędową całej narracji. Ma wolniejszy, bardziej kontemplacyjny początek, którego wielu się spodziewało, ale dobrze sprawdza się w budowaniu solidnej pracy nad charakterem i zwiększaniu napięcia.

Sceny walki są krwawe i genialne Marvel nie stroni od brutalności działań i emocji Franka. Jego historia z Billym Russo jest szczególnie interesująca w całym sezonie 1a makabryczny złoczyńca przyjmuje swój pseudonim z komiksu, Jigsaw, w finale sezonu,

Niezwykle główny czarny charakter w sezonie 2 jest oryginalną postacią, nie wzorowaną na nikim z komiksów. Niemniej jednak John Pilgrim najwyraźniej został poinformowany przez budzącego grozę zabójcę, mennonitę.

3. Obrońcy

Obserwowanie interakcji bohaterów jest zawsze świetną zabawą. W rzeczywistości jest to jedna z rzeczy, które szybko się ustawiają Marvel Komiksy oprócz swoich konkurentów, stawiając dwa z ich największych nazwisk, Namor i oryginalnego androida Human Torch, przeciwko sobie w Marvel tajemnicze komiksy #8 (1940).

Widzieliśmy już, jak niektóre postacie spotykają się i krzyżują w innych serialach, z Claire Temple (Rosario Dawson) działającą jako filar; robi to samo w The Defenders, więc ich spotkania wydają się organiczne i wkrótce powstają niespokojne sojusze.

Rekommenderad:  Jak określić, która platforma streamingowa jest warta twoich pieniędzy

Fabuła z udziałem Ręki i Elektry (Élodie Yung) jest kontynuowana w Daredevil i Iron Fist.

Nie jest ważne, że widziałeś je jako pierwszy, ale z pewnością zyskasz więcej emocjonalnego związku i zrozumienia, jeśli przynajmniej obejrzysz sezony Daredevil 1 I 2 uprzednio. (Co więcej, The Defenders pięknie prowadzi do sezonu 3z luźną, ale przyjemną adaptacją wysublimowanej komiksowej fabuły Born Again.)

Mając zaledwie osiem odcinków (co czyni go świetnym serialem do oglądania), narracja jest ściślejsza, bardziej zbliżona do napiętej opowieści o drugim Marvel programy na Disney+, takie jak WandaVision, The Falcon and the Winter Soldier oraz Moon Knight.

Prawdziwą radość sprawia obserwowanie interakcji głównych bohaterów i obsady drugoplanowej. Chociaż nie od razu się dogadują (gdzie jest w tym zabawa?), w czwartym odcinku, Royal Dragon, ich dynamika jest scementowana, a ścieżka biegnie płynniej – tuż przed ponownym rozszczepieniem między nimi.

2. Jessica Jones

Zbliżający się Marvel canon, Jessica Jones może nie od razu wyróżniać się w telewizyjnej adaptacji. Jednak Netflix udowodnił, że może oddać sprawiedliwość uznanemu serialowi komiksowemu, odzwierciedlając jego wspaniały ton noir.

Seria ma wielką zarozumiałość: Jessica Jones jest prywatnym detektywem o nadludzkiej sile. Jest niechętną superbohaterką.

Jessica grana przez Krystena Rittera jest zrzędliwa, sarkastyczna, czasami okropna, ale głęboko w niej zagnieżdżona jest troskliwa natura. To wychodzi na pierwszy plan w Season 2kiedy jest zmuszona do podjęcia trudnych decyzji dla najbliższych.

Gdy Luke Cage przedstawił Misty Knight (Simone Missick), Jessica Jones wita także inną bohaterkę komiksu: Trish Walker, znaną również jako Hellcat (Rachael Taylor), która bardziej skupia się na sezonie 2 I 3. Ich dynamika działa dobrze, ale punktem kulminacyjnym jest związek Jess z Kilgrave, granym przez Davida Tennanta z Doctor Who.

Siłą Kilgrave’a jest manipulacja. Robisz, co mówi — bez pytania. Znany w komiksach jako Purple Man, jego obsesja na punkcie Jessa jest zaskakująco przerażająca. To gra o władzę, fizyczną i psychiczną, pozwalająca serialowi zbadać nadużycia i zespół stresu pourazowego.

Istnieje kilka drobnych problemów, w tym wolniejsze tempo. Praca Jess nie jest odpowiednio zbadana, a potencjał Willa Simpsona (Wil Traval) nigdy nie jest w pełni wykorzystany. Niemniej jednak Jessica Jones jest warta twojego czasu ze względu na wrażliwe podejście do ciężkich tematów, jednego z najlepszych złoczyńców MU i Krysten Ritter: magnetyczny, złożony i dziwnie sympatyczny trop.

Rekommenderad:  Ten nowy patent pokazuje, jak Apple Można zbudować składany iPhone

1. Śmiałek

Jako pierwszy Marvel Oryginał Netflixa, w Daredevilu było dużo. Ciężar oczekiwań był przerażająco duży. Na szczęście Daredevil jest człowiekiem bez strachu.

Ratując nieznajomego przed nadjeżdżającym samochodem, Matt Murdock (Charlie Cox) został oślepiony materiałem radioaktywnym. Ale to wyostrzyło jego inne zmysły, dając mu dodatkową przewagę w postaci radarowej świadomości. Słyszy bicie serca. Czuje adrenalinę. Potrafi „widzieć” w całkowitej ciemności.

Oczywiście to nie wszystko, czym Matt jest: jest katolickim prawnikiem, który przebiera się za diabła! Musi powstrzymać zło, które rozdziera Hell’s Kitchen, jednocześnie zastanawiając się, jak daleko się posunie, zanim sam zmieni się w potwora.

Cox jest wyjątkowy jako Daredevil. To niezwykle przemyślane, wciągające i wielowarstwowe przedstawienie. Gdyby nie jego imponujące akrobacje, można by przysiąc, że naprawdę był ślepy. Podobnie Vincent D’Onofrio jest oszałamiającym Wilsonem Fiskiem (Kingpin), wnosząc do tej roli głębię i zaskakujący smutek. Trudno mu nie współczuć.

Oba były tak świetne, że zostały zintegrowane z MCU za pośrednictwem Spider-Man: No Way Home i Hawkeye (oba 2021).

Na szczególną uwagę zasługują jednorazowe sceny akcji Daredevila. Zobacz wysublimowaną walkę na korytarzu w Cut Man; odmiana klatki schodowej w New York’s Finest; oraz 11-minutowa bójka w więzieniu w Blindside.

Niesamowita sekwencja akcji nie jest jedyną rzeczą, która definiuje Daredevila. To także relacje Daredevila: z jego wrogami, w tym Bullseye (Wilson Bethel) w sezonie 3; z najlepszym przyjacielem Foggy Nelsonem (Elden Henson); oraz z jego ukochanymi, Karen Page (Deborah Ann Woll) i Elektrą.

Każdy odcinek Daredevila umacnia ten program jako jeden z największych programów telewizyjnych współczesnych czasów.

Disney+: Streaming Home of Marvel

Wszystkie te seriale zostały teraz anulowane w serwisie Netflix, ale to nie koniec dla tych bohaterów i złoczyńców. Są teraz z powrotem o godz Marvel sam, więc otworzył się nowy multiwers możliwości. Poza tym jest o wiele więcej do obejrzenia, w tym What If?, Agents of SHIELD i Runaways!

A jeśli wypiłeś wszystkie Marvel serialu na Disney+, dlaczego nie poznać ich przygód z komiksów, aby uzyskać więcej akcji, tajemnic i przygód?