Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Masowy marketing tekstowy 101: co musisz wiedzieć

Masowy marketing tekstowy 101: co musisz wiedzieć

Marketing za pomocą wiadomości tekstowych lub SMS-ów jest podstawą cyfrowych kampanii marketingowych i nie bez powodu. Wysłanie wiadomości tekstowej do pojedynczego klienta ma doskonałą szansę na uzyskanie odpowiedzi, poprawę zaangażowania klienta i nie tylko.

Ale nie musisz wysyłać wiadomości do jednej osoby na raz. Masowy marketing tekstowy może być właśnie tym, czego potrzebuje Twoja firma, aby dotrzeć do większej liczby osób i zwiększyć przychody. Przyjrzyjmy się szczegółowo masowemu marketingowi tekstowemu.

Wyjaśnienie masowego marketingu tekstowego

W skrócie, masowy marketing tekstowy oznacza wysłanie fali identycznych (lub prawie identycznych) wiadomości SMS do jednej grupy docelowej. Na przykład, zamiast wysyłać marketingową wiadomość SMS do potencjalnego potencjalnego klienta, wysyłasz tę samą wiadomość marketingową SMS do kilkuset osób w tym samym obszarze.

Masowy marketing tekstowy jest często lepszy niż inne formy reklamy cyfrowej, szczególnie jeśli chcesz szybko dotrzeć do szerokiego grona osób. Masowy marketing tekstowy realizowany jest poprzez dedykowane platformy i usługi marketingu SMS, takie jak TextSanity.

Masowy marketing tekstowy

W zależności od potrzeb Twojej kampanii marketingowej i rodzaju narzędzi marketingu SMS, z których korzystasz, za jednym naciśnięciem przycisku możesz masowo wysyłać SMS-y do setek, a nawet tysięcy osób.

Czy masowy marketing tekstowy jest skuteczny?

Często tak jest, ale zależy to od tego, jak zaprojektujesz kampanię marketingową i co zawiera przekaz.

Masowy marketing tekstowy ze swej natury nie jest tak spersonalizowany jak inne formy marketingu cyfrowego, takie jak ręcznie robiony e-mail wysyłany do jednego klienta zamiast do setek. To powiedziawszy, masowy marketing tekstowy jest w wielu przypadkach bardzo skuteczny, ponieważ prowadzi do wysokiego współczynnika otwarć Twoich wiadomości.

Ogólnie rzecz biorąc, ludzie już patrzą na swoje telefony, gdy otrzymują masową wiadomość marketingową SMS. Oznacza to, że jest bardziej prawdopodobne, że przynajmniej rzucą okiem na wiadomość lub, jeszcze lepiej, całkowicie ją otworzą i zobaczą, co ma do powiedzenia.

Dla porównania, ludzie są szkoleni, aby ignorować e-maile, jeśli uważają, że pochodzą od firmy lub mogą stanowić spam. Masowy marketing tekstowy jest lepsze niż marketing e-mailowy pod tym względem. Ponownie, masowy marketing tekstowy może być naprawdę skuteczny tylko wtedy, gdy odpowiednio zaprojektujesz swoje teksty i wyślesz je do właściwych osób.

Jak przeprowadzić masowy marketing tekstowy

Jeśli chcesz szybko opanować masowy marketing tekstowy, musisz pamiętać o kilku kluczowych wskazówkach. Alternatywnie możesz polegać na usłudze masowego marketingu tekstowego, takiej jak TextSanity, która zajmie się Twoją kampanią SMS-ową.

Personalizuj teksty

Po pierwsze, w każdej kampanii masowego marketingu tekstowego należy spersonalizować teksty. Chociaż wiadomości SMS nie można personalizować w takim samym stopniu, jak e-maile czy nawet niektóre reklamy, wiadomości tekstowe można personalizować za pomocą:

  • Imię i nazwisko odbiorcy, jeśli już posiadasz te informacje
  • Data ostatniego zakupu odbiorcy
  • Data wizyty – wiele małych praktyk lekarskich wykorzystuje masowy marketing tekstowy do informowania o wizytach, aby przypominać pacjentom o tych wizytach
  • I więcej

Te drobne akcenty nie tylko zwiększają prawdopodobieństwo otwarcia wiadomości SMS. Zmniejszają także bezosobowe poczucie, jakie odczuwają niektóre osoby po otwarciu wiadomości SMS, dzięki czemu marketing tekstowy jest bardziej skuteczny i prawdopodobnie doprowadzi do powstania więzi emocjonalnej.

Zaplanuj swoje teksty

Po drugie, możesz i powinieneś planować masowe SMS-y, przypomnienia o spotkaniach lub inne wiadomości SMS z dużym wyprzedzeniem. Jeśli zaplanujesz te wiadomości z wyprzedzeniem, możesz zdecydować:

  • Kiedy wysyłać wiadomości, aby uzyskać maksymalny efekt. Na przykład wysłanie wiadomości wieczorem, kiedy większość ludzi jest w domu i korzysta z telefonów, prawdopodobnie spowoduje wyższy współczynnik otwarć w porównaniu z wysłaniem wiadomości o 10 rano, kiedy większość osób jest w pracy
  • Czy przeprowadzić zautomatyzowaną kampanię masowego marketingu tekstowego
  • I więcej

Ponadto planowanie SMS-ów pozwala na ich automatyczne wysyłanie, bez konieczności fizycznego naciskania przycisku za każdym razem, gdy chcesz wysłać kolejną falę wiadomości SMS.

Synchronizuj wiadomości na wszystkich platformach

Na koniec pamiętaj o zsynchronizowaniu masowych SMS-ów na wielu platformach. Jest to szczególnie ważna wskazówka, jeśli masz dużą organizację. Możesz synchronizować swoje masowe SMS-y z aplikacjami internetowymi, takimi jak MailChimp, Constant Contact i innymi. W ten sposób możesz koordynować różne kanały marketingowe i kampanie, aby uzyskać maksymalny efekt.

Wyobraź sobie, że wysyłasz wiadomość SMS w tym samym czasie, gdy wysyłasz wiadomość e-mail do tej samej osoby. Są szanse, że zobaczą co najmniej jedną z tych dwóch wiadomości, co może potencjalnie skutkować zakupem, rejestracją lub innym optymalnym rezultatem.

Ogólnie, wiadomość grupowa marketing jest ważnym elementem każdej cyfrowej kampanii marketingowej i nie można go zignorować. Rozważ skorzystanie z usługi masowej marketingu tekstowego, takiej jak TextSanity, aby rozpocząć i wspierać kampanię marketingową SMS już dziś!