Masz Androida? Uważaj na niebezpieczną awarię StrandHogg

Mobilne systemy operacyjne są prawdopodobnie najczęściej wykorzystywane w przypadku awarii. Najnowsza usterka została wprowadzona na Androida i dotyczy milionów urządzeń na całym świecie.

Nazywa się StrandHogg i jest usterką, która pozwala złośliwej aplikacji na podszywanie się pod legalną aplikację. Zobacz, jak to wszystko działa.

Masz Androida? Uważaj na niebezpieczną awarię StrandHogg

Badacze bezpieczeństwa Promon odkryli bardzo niebezpieczne urządzenie z Androidem, które nazwali StrandHogg. Według naukowców:

    Wszystkie urządzenia z Androidem są niebezpieczne (w tym Android 10) Zidentyfikowane 500 najpopularniejszych aplikacji narażonych na ryzyko 36 Luka w zabezpieczeniach związana z złośliwymi aplikacjami może zostać wykorzystana bez uprawnień administratora

Gdy haker może zaatakować urządzenie, może:

    Uzyskaj dostęp do mikrofonu Rób zdjęcia aparatem Czytaj i wysyłaj wiadomości Nagrywaj rozmowy telefoniczne Kradnij dane dostępowe Uzyskaj informacje GPS Dostęp do listy kontaktów Dostęp do dziennika

Jak można wykorzystać lukę w zabezpieczeniach StrandHogg

Użytkownik zaczyna od kliknięcia ikony legalnej aplikacji. Następnie fałszywe wyskakujące okienko z monitem o uprawnienia. Te uprawnienia dają teraz kontrolę nad sistema do hakera. Proces ten można zastosować w przypadku najróżniejszych rodzajów ataków.

Masz Androida? Uważaj na niebezpieczną awarię StrandHogg

Zobacz, jak wszystko działa na wideo

Jeśli jesteś użytkownikiem Androida, ponownie zachowaj ostrożność. Jeśli korzystasz z aplikacji, których nie ma w sklepie z aplikacjami Google, jesteś bardziej podatny na takie ataki. Zwróć szczególną uwagę na uprawnienia wymagane przez aplikacje, które masz na swoich urządzeniach.

W tej chwili nie ma informacji o żadnych poprawkach.