Masz problemy ze snem? Wina jest „trybem nocnym” smartphones

Często to słyszy się smartphones „Boli” oczy i mózg. Aby zapewnić bardziej komfortowe korzystanie ze sprzętu w nocy, systemy udostępniają teraz „tryb nocny”. Ten tryb zastępuje światło niebieskie bardziej żółtawym. Jednak według najnowszych badań „tryb nocny” może zmieniać schematy snu!

Czy używasz smartfona lub tabletu przed snem?

Masz problemy ze snem? To może być wina

W końcu niebieski kolor jest lepszy niż żółtawy smartphones?

Ekrany z smartphones Są zaprojektowane tak, aby można je było stosować w każdej sytuacji, nawet w bardzo jasnym świetle. Aby było to możliwe, emitowane jest jasne niebieskie światło, które jest odpowiedzialne za niektóre problemy, które mają wpływ na nasze ciało i mózg w szczególności.

Teoria jest taka, że ​​żółtawe światło nie tak bardzo pobudza mózg, ale taki wniosek może być błędny. Według badania „Szyszki wspierają wyrównanie do niespójnego świata poprzez tłumienie okołodobowych reakcji myszy na niebieskie kolory związane z Twiligh„, Żółty kolor może negatywnie wpływać na wzorce snu.

Badanie idzie dalej, a nawet stwierdza, że ​​żółty filtr może być bardziej szkodliwy niż niebieski.

Niebieski księżyc może być lepszy niż żółte światło

Badanie University of Manchester zostało opublikowane w czasopiśmie Aktualna biologia i miał jako myszy świnki morskie. Zwierzęta wystawiono na działanie różnych jasnych kolorów o podobnej intensywności. W przeciwieństwie do oczekiwań, wniosek jest taki, że żółtawy kolor może negatywnie wpływać na wzorce snu.

Do tej pory wybór żółtawego koloru wynikał z reakcji, że białko melanopsyny musi intensywnie świecić. Według informacji białko to ma wyższą odpowiedź okołodobową, gdy wykrywa światło o krótszej długości fali.

Naukowcy doszli do wniosku, że kolor światła nie jest tak ważny. W tym procesie należy pamiętać o natężeniu światła. W ciemniejszym otoczeniu światło niebieskie wydaje się mieć przewagę nad światłem żółtym.

Jeżeli badanie zostanie zatwierdzone, oznacza to, że żółtawy kolor może nie być już częścią „trybów nocnych”. To z pewnością doprowadzi do stworzenia nowych trybów, a także nowych interfejsów.

Przeczytaj także.