Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Materiały marketingowe w sklepie, które zachwycają klientów detalicznych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Materiały marketingowe w sklepie, które zachwycają klientów detalicznych

Zwiększenie sprzedaży w sklepie polega na zachwyceniu konsumentów. Kiedy ludzie robią zakupy, zwykle wracają do produktów, które już wypróbowali i są im dobrze znane. Jeśli chcesz, aby klienci detaliczni sięgali po Twój produkt częściej niż zwykle lub robili wszystko, co w ich mocy, aby spróbować czegoś nowego, musisz przyciągnąć ich uwagę. Wykorzystanie materiałów marketingowych w sklepie może to umożliwić. Oto niektóre z zalecanych przez nas opcji, które naprawdę przyciągną klientów.

Wyświetlacze interaktywne

Ludzie uwielbiają wchodzić w interakcję z produktem przed dokonaniem zakupu. Poniżej podzieliliśmy kilka przykładów według branży, aby Twoja marka mogła czerpać inspirację.

Marki kosmetyczne:

Lush świetnie radzi sobie z konfiguracją interaktywnych wyświetlaczy o niskim poziomie zaawansowania technologicznego. Wchodząc do sklepu można zobaczyć, powąchać i dotknąć wszystkich ich produktów. Zawsze mają wyświetlacz z rozpuszczającą się kolorową kulą do kąpieli, tworząc wrażenie czegoś magicznego. A ich personel jest przeszkolony, aby umożliwić ci spróbowanie prawie wszystkiego, co sklep ma do zaoferowania. Linia naturalnych maseczek do twarzy i makijażu Lush ma pełną demonstrację, jeśli zapytasz któregokolwiek z pracowników sklepu.

Marki technologiczne:

Jeśli Twój produkt jest zaawansowany technologicznie, stworzenie chwili, w której użytkownicy mogą wchodzić w interakcje i wiedzieć, czego mogą się po nim spodziewać, jest cenną zaletą. Pomyśl o jakimkolwiek Apple sklep, do którego kiedykolwiek wszedłeś — klient detaliczny może zobaczyć, dotknąć i użyć urządzenia przed dokonaniem zakupu. Tworzy to niezapomniane i uczciwe zakupy, które sprawiają, że konsumenci czują się bardziej komfortowo, płacąc za drogie produkty.

Marki artykułów gospodarstwa domowego:

Jeśli w Twoim produkcie mniej chodzi o technologię, a bardziej o styl, spróbuj użyć interaktywnych luster i ekranów. Wielu sprzedawców internetowych wykorzystuje rzeczywistość rozszerzoną do promowania sprzedaży swoich produktów. Możesz pomyśleć, że nie jest to potrzebne, gdy osobiście oglądasz produkty, takie jak meble, ale możliwość zobaczenia przedmiotu we własnej przestrzeni, zanim przyniesiesz go do domu, może z łatwością zadecydować o decyzji. Na przykład IKEA wdrożyła technologię projektowania VR, aby podkreślić swoje możliwości przeprojektowania kuchni. Konfigurowanie kiosków, które umożliwiają łączenie zdjęć lub podawanie wymiarów Twojej przestrzeni, aby zobaczyć, jak te elementy pasują, może zmienić doświadczenie i sprawić, że niezdecydowany kupujący pociągnie za spust.

Rekommenderad:  HSD Versions Cleaner: Aplikacja Wersje plików dla macOS teraz w wersji 2.0 w sklepie -

Pomoce w dopasowywaniu kolorów

Dopasowane kolorystycznie materiały świetnie sprawdzają się w przestrzeni mody i urody. Jeśli Twój klient detaliczny szuka idealnego podkładu, możesz go uspokoić, dostarczając próbki, testery i interaktywne pomoce. Jeśli nie masz pod ręką konsultanta kosmetycznego do pomocy, tworzenie materiałów, które pomogą klientom detalicznym wybrać idealny odcień, pomoże uniknąć złych recenzji z powodu niewłaściwego dopasowania.

W przypadku produktów do pielęgnacji skóry udostępnienie wskazówek dotyczących dopasowywania chłodnych, neutralnych i ciepłych odcieni skóry to świetny sposób na uproszczenie procesu nakładania podkładu. Stworzenie ekspozycji, która wyjaśnia, jak określić odcień skóry, to świetne wykorzystanie czasu i pieniędzy — i pokazuje, że znasz zmagania swoich kupujących. Możesz nawet pójść dalej i stworzyć testery innych swoich produktów w opakowaniach, takich jak pomadka lub cień do powiek, które dobrze współgrałyby z odcieniem skóry konsumentów.

W sklepie Sephora używa ich IQ kolorów Pantone aby pomóc klientom określić ich idealne dopasowanie. Wdrożenie wersji tego systemu o niskim poziomie zaawansowania technologicznego jest całkowicie możliwe, aby stworzyć pozytywne wrażenia dla klientów detalicznych.

Korzystanie z treści generowanych przez użytkowników w wyświetlaczach

Gdy elementy Twojego produktu lub wyświetlacza są generowane przez użytkowników, dodaje to dodatkową warstwę do doświadczenia konsumenta. Prawdziwa interakcja między klientami a fanami sprawia, że ​​czują się częścią Twojej społeczności, a nie numerem na arkuszu sprzedaży. Stworzenie tego poczucia wspólnoty i tożsamości marki obejmującej tę społeczność może pomóc przyciągnąć nowych klientów i sprawić, że powracający klienci będą wracać.

W 2016 r. Starbucks wymyśliła świetną kampanię, aby zaangażować swoich klientów i wspólnie stworzyć produkt. W odpowiedzi na negatywną reakcję na ich zielone świąteczne kubki, wypuścili na rynek swój wyzwanie projektowe czerwonego kubka. Marka wypuściła zwykły czerwony kubek i zachęciła swoich zapalonych konsumentów kawy do zaprojektowania tegorocznego świątecznego kubka. Doprowadziło to do ponad 1200 zgłoszeń i mnóstwo szumu, którego kulminacją było zaprezentowanie 13 projektów z całego świata.

Rekommenderad:  Najlepsze newslettery marketingowe w 2023 roku

Prowadzenie kampanii tworzonych przez użytkowników może być bardzo pracochłonne (zwłaszcza jeśli próbujesz wykorzystać je do przyciągnięcia klientów detalicznych). Od tworzenia celów kampanii, rozpowszechniania informacji, analizowania zgłoszeń i wdrażania wyników, jest wiele rzeczy, które mogą przejść przez szczeliny. Jeśli potrzebujesz pomocy we wdrażaniu zabójczej kampanii generowanej przez użytkowników w celu wsparcia materiałów marketingowych w sklepie, skontaktuj się z nami tutaj. Nasz zespół guru branży w Statusphere jest tutaj, aby Ci pomóc!