Matrox wprowadza karty graficzne z serii D z procesorem graficznym NVIDIA …

Matrox Graphics jest obecnie jednym z najstarszych producentów kart graficznych. Zaczął tworzyć karty graficzne w 1978 roku, kilka lat przed ATI i 15 lat przed NVIDIA. Podczas gdy wewnętrzne wysiłki firmy w zakresie opracowywania układów GPU zaczęły słabnąć na początku tego stulecia, firma nadal była wyspecjalizowanym producentem kart, wykorzystując innych dostawców układów GPU do tworzenia rozwiązań wielomonitorowych do specjalnych celów. Od 2014 roku firma wykorzystuje procesory graficzne AMD do swoich płyt głównych, a na początku tego miesiąca firma podpisała podobną umowę z NVIDIA. W tym tygodniu Matrox wprowadza na rynek pierwszą kartę graficzną opartą na technologii NVIDIA.

Seria kart graficznych Matrox D z wieloma kartami graficznymi NVIDIA Quadro z serii Matrox D, specjalnie wykonanych i posiadających pamięć GDDR5 4 GB i cztery DisplayPort 1.4 (D1480) lub cztery wyjścia HDMI 2.0 (D1450). D1450 obsługuje cztery monitory o maksymalnej rozdzielczości do 4096 × 2160 @ 60 Hz, a adapter D1480 obsługuje cztery monitory o rozdzielczości do 5120 × 3200 @ 60 Hz. Ta karta zużywa 47 W i wykorzystuje tylko energię dostarczaną przez gniazdo PCIe x16.

Do zastosowań w ścianach wideo stosowanych w przemyśle lotniczym, wojskowym, profesjonalnym / A / V, digital signage, bezpieczeństwie i przemyśle, cztery płyty serii Matrox D można połączyć w jedną sistema za pomocą kabla Framelock między ramą i deską, obsługując do 16 wyświetlaczy za pomocą komputera. Co więcej, karty można dodawać jeszcze bardziej dzięki kontrolerowi Matrox QuadHead2Go do wyświetlania do 64 wyświetlaczy Full-HD z komputera. Możliwe jest także sparowanie kart z serii D z rejestratorami Matrox Mura IPX i kartami do kodowania / dekodowania IP w aplikacjach wymagających tej możliwości.

Matrox wprowadza karty graficzne serii D z procesorami graficznymi NVIDIA Quadro 1

Matrox nie ujawnia, który GPU jest używany do kart graficznych serii D, ale twierdzi, że czterordzeniowy procesor graficzny Quadro NVIDIA obsługuje DirectX 12, OpenCL 1.2 i OpenGL 4.5, co wskazuje na jedną z nowszych architektur NVIDIA (np. Pascal, Turing).

Karty graficzne Matrox D1450 i D1480 będą dostępne w drugim kwartale. Dokładna cena nie jest znana, ale oczekuje się, że Matrox będzie pobierał wyższe stawki za swoje produkty specjalne.

Powiązana lektura:

Źródło: Matrox Graphics, Matrox Graphics