Media mówiły, dlaczego iPhone 12s nie wyszedł i nie będzie iPhone’a 13s

Media mówiły, dlaczego iPhone 12s nie wyszedł i nie będzie iPhone'a 13s 1

Na kilka miesięcy przed premierą iPhone’a 13 zakładano, że nowe smartfony będą nazywać się iPhone 12s. Zwolennicy tej wersji powiedzieli, że liczba 13 jest uważana za pechową, więc smartfon z takim numerem raczej nie pojawi się w Stanach Zjednoczonych. Jednak na prezentacji okazało się, że tak nie jest, a teraz przyczyna stała się znana.

Według doniesień chińskich mediów Apple całkowicie zrezygnowano z używania litery S w nazwach smartfonów. Tak więc przyszła wersja na pewno będzie nazywać się iPhone 14, a nie iPhone 13s.

Jak zawsze, wszystko kręci się wokół marketingu. Użycie litery S nie sprzyja sprzedaży nowych smartfonów, ponieważ użytkownicy uważają, że nie różni się on zbytnio od poprzedniego modelu. Jak na ironię, iPhone 13 po prostu nie jest przesadnie lepszy od iPhone’a 12.

Po raz pierwszy Apple użył litery S w nazwie iPhone’a 3GS w 2009 roku. A najnowszym był iPhone XS, który został wydany w 2018 roku. Swoją drogą to samo można powiedzieć o mini. Chociaż konsole Pro / Pro Max i potencjalnie Max są dość używane dla siebie.

Modele z ekranami oczekiwane w ofercie iPhone’a 14 6,1 cale (iPhone 14 i iPhone 14 Pro) i 6,7 cali (iPhone 14 Max i iPhone 14 Pro Max). Jednocześnie ekrany bez „grzywek” przypisuje się tylko „projektorom”.