Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

MediaTek Dimensity 9000 przewyższa Snapdragona 8 Gen1 i Exynos 2200 na Geekbench

Jako technologia w smartphones ewoluuje, marki i modele najpotężniejszych komponentów i zdolnych do przekształcenia telefonów w autentyczne maszyny wydajności stają się coraz bardziej widoczne.

Jeśli chodzi o SoC, obecnie najlepsze modele dla Androida to Dimensity 9000 firmy MediaTek, Snapdragon 8 Gen1 firmy Qualcomm i najnowszy Exynos 2200 firmy Samsung. Ale zgodnie z nowymi danymi ujawnionymi przez Geekbench, wydaje się, że mobilny procesor MediaTek pozostaje liderem i udaje mu się przewyższyć dwóch rywali.

Dimensity 900 przewyższa Snapdragona 8 Gen1 i Exynos 2200

Zgodnie ze szczegółami opublikowanymi w nowych testach porównawczych Geekbench 5, SoC MediaTek Dimensity 9000 wyraźnie wygrywa i przewyższa rywali Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 i Samsung Exynos 2200. Ten test miał na celu zmierzenie wydajności procesora w porównaniu z bezpośrednią konkurencją i w tym przypadku przeanalizowaliśmy wyniki głównych chipów dla sistema Android.

Tę informację ujawnił znany przeciek Lodowy Wszechświat, źródło uważane za wiarygodne w tym sektorze. Według udostępnionych danych, procesor Dimensity 9000 przewyższa resztę wydajnością jednordzeniową, osiągając 1278 punktów. Już w tym momencie Snapdragon 8 Gen1 ma niższy wynik 1231 punktów, a Exynos 2200 zdobył 1109 punktów.

Jeśli chodzi o wydajność wielordzeniową, wysokiej klasy procesor MediaTek przewodzi Androidowi SoC z 4410 punktami, podczas gdy układ Qualcomma zdobył 3752 punkty, a układ Samsunga 3534 punkty.

Warto również zauważyć, że jeśli nie ograniczamy się do sistema Android, żaden z tych trzech zaawansowanych procesorów nie jest w stanie pokonać chipa A15 z Apple. Benchmark pokazuje, że procesor Apple zdołał uzyskać 1750 punktów w przypadku pojedynczego rdzenia i 4885 punktów w przypadku wielordzeniowości.

Ale jednym z aspektów, których testy nie pokazują, jest zużycie energii, a nawet temperatura, jaką osiągają te SoC, ponieważ jednym z zarzutów użytkowników jest to, że chipy MediaTek stają się zbyt gorące.


Table of Contents