Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Mediatek potwierdza, że ​​uruchomi pierwszy SoC of 4 nm do smartphones na świecie

Nikogo nie dziwi fakt, że MediaTek nie jest najpopularniejszą marką chipów na świecie. Wręcz przeciwnie, bo gdy z jakiegoś powodu jest to w wiadomościach lub gdy chodzi o wprowadzenie nowego produktu, reakcje konsumentów są w większości negatywne.

Ale być może tajwańska firma chce zmienić wiatry swojej (braku) popularności. W związku z tym ogłosił, że jest gotowy do uruchomienia pierwszego na świecie SoC dla smartphones wyprodukowane w litografii z 4 nm.

W odniesieniu do segmentu chipa dla smartphones, obecnie najpopularniejszą marką jest Qualcomm ze swoimi modelami Snapdragon. Jednak Samsung, Apple a Huawei ma również mocne aktywa w tym sektorze. Tajwański MediaTek, który również znajduje się na liście, jest jednym z najmniej popularnych. Jednak ostatnie dane pokazują, że 43% z smartphones na całym świecie używamy procesora tej marki.

Ale firma chce uderzyć w stół, aby zapewnić większe zaufanie i zainteresowanie konsumentów. I wygląda na to, że masz mocne karty na mistrzowski ruch.

MediaTek potwierdza pierwszy chip z 4 nm do smartphones

MediaTek ogłoszony w ten czwartek, 11 listopada, potwierdzenie, że jest gotowe do wprowadzenia pierwszego na świecie SoC do smartphones wyprodukowane w procesie produkcyjnym 4 nm. I to może być odpowiedź, której brakowało tajwańskiej firmie, by bardziej bezpośrednio konkurować z gigantami Qualcommem i Samsungiem.

W ten sposób MediaTek udostępnił film, w którym podaje wiadomości i ujawnia pewne szczegóły, choć bardzo niewiele. Zobacz wideo:

Na filmie marka rzuca wyzwanie użytkownikom, aby wyobrazili sobie, że mają w kieszeni więcej mocy. Ponadto MediaTek obiecuje prawie nieskończoną żywotność baterii i praktycznie żadnych przeszkód, które uniemożliwiają konsumentom robienie tego, co chcą ze swoim smartfonem. Wszystko to dzięki zaawansowanej technologii firmy 4 nm. MediaTek zdradza, że ​​chip będzie należeć do linii Dimensity i zapowiedź nastąpi wkrótce.

Teaser firmy potwierdza tym samym pogłoski, że MediaTek będzie pierwszą firmą, która posunie się naprzód z litografią 4 nm na kolejnych procesorach. I dzięki tej wiadomości tajwańska marka wyprzedza swoich największych rywali, zarówno w segmencie Androida, jak i Apple od którego są obecne żetony 5 nm.