Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

MediaTek współpracuje z większą liczbą odlewni, aby pozostać liderem

Segment procesorów do urządzeń mobilnych jest jednym z nielicznych, w których wiodąca marka prawie nigdy nie jest wymieniana: MediaTek. Wiemy, że jego popularność nie jest najlepsza (a wystarczy przeczytać komentarze tutaj na Pplware, gdy pojawi się artykuł o tej tajwańskiej firmie), ale wydaje się, że stopniowo intencją jest odwrócenie tego trendu.

W tym sensie iw czasie, gdy niedobór chipów jest nadal dość wysoki, MediaTek nawiązuje partnerstwa z innymi odlewniami, aby utrzymać swoją pozycję lidera w tym sektorze.

MediaTek współpracuje z odlewniami, aby nadal przewodzić

Z pewnością wielu czytelników spojrzy na ten artykuł i zlekceważy to, że to MediaTek. Ale prawda jest taka, że ​​wiatry wydają się sprzyjać tajwańskiemu producentowi z siedzibą w Hsinchu. A najnowsze wieści o firmie są bardzo pozytywne.

Zgodnie z ujawnionymi niedawno informacjami, marka oficjalnie ogłosiła, że ​​jest gotowa do uruchomienia pierwszego SoC dla smartphones świata powstałego w procesie produkcji 4 nm. A tym chipem powinien być Dimensity 2000, który według ostatnich testów zdołał zdobyć ponad milion punktów na platformie AnTuTu. Krótko mówiąc, będzie to najpotężniejszy procesor, jaki wkrótce można znaleźć w smartfonie z Androidem.

Ale oczywiście nie da się zrobić omletów bez jajek i dlatego producentowi zależy na tym, aby nie zabrakło komponentów, zwłaszcza przy tych ambitnych projektach.

Aby pozostać liderem w tym segmencie chipów, to już wiadomo że Rick Tsai, dyrektor generalny MediaTek, zawarł już ważne umowy i partnerstwa, aby uzyskać niezbędne wsparcie, aby utrzymać zdolność produkcyjną przez kolejny rok lub dwa. Partnerstwa zostały nawiązane z odlewniami pure-play (firmami, które koncentrują się tylko na jednym produkcie lub działalności) i w związku z tym MediaTek nie będzie już polegać wyłącznie na TSMC. Na razie nazwiska tych partnerów nie są znane, ale są tacy, którzy wskazują na Intela.

To nowa strategia tajwańskiego producenta, aby zdobyć pozycję lidera, a mianowicie na rynku procesorów 5G dla smartphones. Najnowsze dane Statista wskazują, że MediaTek ma 37% tego rynku, podczas gdy Qualcomm ma 31%, Apple 16% i 8% należy do Samsunga.

Table of Contents