Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Mega świąteczne prezenty TechPP: Freedur – Proxy/VPN

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Mega świąteczne prezenty TechPP: Freedur – Proxy/VPN

Używając całkowicie Bezpłatny VPN to najlepszy pomysł, jeśli Twoja odpowiedź na którekolwiek z poniższych pytań brzmi „Tak”.

  • Czy masz problemy z otwieraniem niektórych stron internetowych, takich jak Gmail i YouTube w pracy?
  • Czy Twoja szkoła zablokowała portale społecznościowe takie jak Facebook I Twitter?
  • Czy potrzebujesz anonimowej pracy online?

W ciągu ostatniej dekady wykorzystanie VPN stale wzrosło, ale po 2020 r. nastąpi jeszcze większe przyspieszenie, gdy więcej osób będzie pracować w domu i jednocześnie szukać rozrywki. Jeśli potrzebujesz całkowicie bezpłatnego dostawcy VPN, aby zapewnić jedynie nieco większe bezpieczeństwo w publicznej sieci Wi-Fi, może to wystarczyć.

Co to jest VPN?

W pewnym momencie wielu z Was mogło słyszeć o VPN, a w niektórych przypadkach mogło nawet zostać zasugerowanych skorzystanie z niego. Ale czym właściwie jest VPN, jak działa i co można z nią zrobić? Aby uzyskać odpowiedzi na wszystkie te pytania, przejdź do naszego szczegółowego przewodnika po VPN. W skrócie VPN lub wirtualna sieć prywatna to usługa, która umożliwia użytkownikom dostęp do informacji w Internecie, zachowując jednocześnie anonimowość i bezpieczeństwo. Możesz go użyć do odblokowania witryn z ograniczeniami geograficznymi lub usługodawcami internetowymi, takimi jak Netflix, Twitteritp., ukryj swoją aktywność przeglądania przed dostawcą usług internetowych, uzyskaj bezpieczny dostęp do sieci publicznych, jednocześnie chroniąc swoje dane osobowe, a nawet uzyskaj bezpieczny dostęp do sieci biurowej lub prywatnej domowej w Internecie. Dlatego korzystanie z VPN jest bezpiecznym rozwiązaniem zapewniającym bezpieczeństwo Twojej aktywności online.

Zdjęcie: Cisco

Najlepsze bezpłatne usługi VPN

Teraz, gdy masz już wystarczające pojęcie o tym, czego szukać w sieci VPN, oto nasza lista najlepszych usług VPN do wykorzystania w 2023 roku.

1. Windscribe

Windscribe musi być najlepszym darmowym oprogramowaniem VPN, jakie przetestowaliśmy. Oferując 10 GB danych miesięcznie z nieograniczoną liczbą połączeń i dostępem do ponad 10 krajów, Windscribe przewyższa inne usługi z tej listy. Aby założyć bezpłatne konto, nie musisz udostępniać danych swojej karty kredytowej. Wszystko czego potrzebujesz to potwierdzony adres e-mail. Serwery VPN Windscribe są dość szybkie, ale gdy serwery są obciążone, pierwsi zauważają to bezpłatni użytkownicy. Pamiętaj, że Windscribe nie ma programu partnerskiego, więc jest on tak bezstronny, jak to tylko możliwe.

Windscribe ma aplikacje na wszystkie główne platformy – od Windows na Maca na Linuksa, z iOS na Androida na BlackBerry, z Chrome na Firefox do Opery, z Amazon Fire TV do Nvidia Shield do Kodi, a nawet routerów poprzez DD-WRT i Tomato. Płatny plan VPN zaczyna się od $1 miesięcznie za lokalizację lub $9 miesięcznie dla wszystkich lokalizacji.

Kluczowe cechy:
Liczba serwerów – 110+
Kraje z serwerami – 60
Maksymalna liczba urządzeń – nieograniczona

Dostępność:
Komputer stacjonarny – Mac, Linux, Windows.
Urządzenia mobilne – Android, iOS i Blackberry.
Rozszerzenie przeglądarki – Chrome, Firefox i Opera.
Plan – bezpłatny (10 GB miesięcznie), płatny (zaczyna się od9 na miesiąc).

Pobierz Windscribe

2. TunelNiedźwiedź

TunnelBear został zaprojektowany z myślą o wymaganiach przeciętnego użytkownika Internetu. Ma przyjazny i łatwy w użyciu interfejs, dzięki czemu jest przyjazny dla nowych abonentów i doskonale radzi sobie z zapewnianiem podstawowych funkcji bezpłatnej usługi VPN bez komplikowania rzeczy. W porównaniu do innych usług, opiera się na oferowaniu usługi łatwej w użyciu, zapewniając jednocześnie swoim klientom anonimowość i bezpieczeństwo.

TunnelBear oferuje przyzwoitą ilość danych w ramach darmowego dostępu VPN, co jest wystarczające, aby obejść większość przypadkowych scenariuszy użycia. O ile oczywiście nie przesyłasz strumieniowo lub nie pobierasz treści z Internetu za pomocą tej usługi. W takim przypadku może być konieczne rozważenie przejścia na plan premium. Kilka usług przesyłania strumieniowego online, w tym Hulu, BBC iPlayer, YouTubei Netflix były dostępne po połączeniu z serwerem Tunnelbear.

Jedyną wadą korzystania z tej sieci VPN jest spowolnienie prędkości Internetu, gdy użytkownik łączy się z serwerem znajdującym się w dużej odległości. Zapewnia dostęp do witryn z ograniczeniami geograficznymi. Na razie zapewnia bezpłatną sieć VPN w USA i Wielkiej Brytanii, ale dla większości ludzi jest to więcej niż przydatne. Chociaż darmowa wersja ogranicza dane do 500 MB/miesiąc, możesz to zwiększyć 10,5 GB, jeśli raz zatweetujesz o firmie.

Kluczowe cechy:
Liczba serwerów – 1700
Kraje posiadające serwery – 20
Maksymalna liczba urządzeń – 5

Dostępność:
Komputer stacjonarny – Mac i Windows.
Mobilne – Android i iOS.
Rozszerzenie przeglądarki – Chrome, Firefox i Opera.
Plan – bezpłatny (500 MB miesięcznie), płatny (zaczyna się od90,99 miesięcznie).

Pobierz TunnelBear

3. Ekspresowy VPN

ExpressVPN, jeden ze starszych graczy w tej grze, to całkiem niezła opcja, która zapewnia przyzwoitą, dużą prędkość bez uszczerbku dla prywatności użytkownika. Z drugiej strony, w przeciwieństwie do kilku innych usług, które są przeznaczone zarówno dla nowego użytkownika, jak i zaawansowanego użytkownika, Express VPN obsługuje oba typy użytkowników, zapewniając prosty i łatwy w obsłudze interfejs dla początkujących oraz oferując możliwość wyboru spośród różnych opcji protokołów dla zaawansowanych użytkowników.

Aby zapewnić anonimowość i prywatność, Express VPN umożliwia abonentom płacenie za płatny plan za pomocą kryptowaluty. Usługa jest dostarczana z 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy. Klienci mogą więc wstępnie wypróbować usługę, a jeśli nie będą usatysfakcjonowani, mogą w ciągu 30 dni zrezygnować z usługi i otrzymać zwrot pieniędzy. Jest to także najlepsza dostępna opcja Netflix VPN.

Prywatność jest jedną z największych obaw firmy, co jest również najwyraźniej jednym z jej największych atutów. Wadą korzystania z ExpressVPN, jeśli szukasz bezpłatnej aplikacji VPN, jest to, że przed rozpoczęciem okresu próbnego musisz zarejestrować się przy użyciu karty kredytowej.

Kluczowe cechy:
Liczba serwerów – 2000
Kraje posiadające serwery – 94
Maksymalna liczba urządzeń – 3

Dostępność:
Komputer stacjonarny – Linux, Mac i Windows.
Mobilne – Android i iOS.
Rozszerzenie przeglądarki – Chrome, Firefox i Safari.
Plan – bezpłatny (30-dniowy okres próbny), płatny (zaczyna się od 12,95 USD miesięcznie).

Pobrałem ExpressVPN

4. IPVanish

IPVanish może nie jest najlepszą usługą VPN na rynku, ale nadal ledwo ją utrzymuje dzięki swojej niezawodności, która przyćmiewa kilka jej wad. W przeciwieństwie do większości innych usług, IPVanish jest wypełniony mnóstwem funkcji, opcji i ustawień, aby zapewnić użytkownikom absolutnie każdą możliwą funkcjonalność, jaką tylko przychodzą im do głowy. Jednak przy tak dużej złożoności i dostępnych funkcjach usługa często wymaga nauki, co w niektórych przypadkach staje się trudne dla osób dopiero rozpoczynających dalsze korzystanie z usługi VPN.

Szybkość połączenia zapewniana przez IPVanish jest średnia, ale połączenia są dość niezawodne, co sprawia, że ​​jest ono popularne wśród wielu osób w Internecie. Jak wspomniano powyżej, IPVanish jest pełen funkcji i dlatego udaje mu się utrzymać ten poziom, zapewniając swoim abonentom obsługę metody płatności w kryptowalutach w celu płacenia za plany subskrypcji.

Jeśli jednak nadal nie spodoba Ci się usługa VPN, IP Vanish oferuje gwarancję zwrotu pieniędzy, która pozwala Ci zrezygnować z usługi w ciągu 7 dni od daty płatności. Dla tych, którzy szukają darmowego połączenia VPN, oferuje to 3-dzień próbny.

Kluczowe cechy:
Liczba serwerów – 1000
Kraje z serwerami – 60
Maksymalna liczba urządzeń – 5

Dostępność:
Komputer stacjonarny – Mac i Windows.
Mobilne – Android i iOS.
Plan – bezpłatny (3-dniowy okres próbny), płatny (zaczyna się od 10 USD miesięcznie).

Pobierz IPVanish

5. ProtonVPN

Założona w CERN, uważanym za kolebkę Internetu, przez niektóre znane osobistości z branży, ProtonVPN wyrósł z popularnej usługi pocztowej Proton Mail. I podobnie jak dbałość o prywatność i bezpieczeństwo, o którą zadbała usługa Mail, VPN jest również całkiem bezpieczna. Choć plany są nieco droższe, jest to uzasadnione wykorzystaniem przez firmę słynnego protokołu OpenVPN.

ProtonVPN jest łatwy w konfiguracji i obsłudze, co czyni go przyjaznym dla wielu osób dopiero rozpoczynających przygodę z wirtualnymi sieciami prywatnymi. Ogólna wydajność jest przeciętna, a prędkość może czasami powodować problemy, ale w większości przypadków można z niej korzystać bez żadnych problemów i wykonywać większość aktywności online bez żadnych zauważalnych problemów. Przez pierwsze siedem dni automatycznie otrzymasz bezpłatną wersję próbną ProtonVPN Plus. W tym okresie będziesz mieć dostęp do wszystkich serwerów i funkcji ProtonVPN. Wersja próbna ProtonVPN jest aktywowana po pierwszym pomyślnie nawiązanym połączeniu. Jeśli więc utworzysz konto, ale zaczekasz kilka dni, zanim zaczniesz korzystać z ProtonVPN, nie stracisz żadnego z siedmiu dni próbnych.

Po wygaśnięciu okresu próbnego Twoje konto zostanie automatycznie przywrócone do planu bezpłatnego. Dzięki planowi ProtonVPN Free będziesz mieć dostęp do pięciu serwerów ProtonVPN w trzech krajach: Holandii, Japonii i USA. Ponadto nie będzie można podłączyć wielu urządzeń jednocześnie.

Kluczowe cechy:
Liczba serwerów – 395
Kraje z serwerami – 32
Maksymalna liczba urządzeń – 10

Dostępność:
Komputer stacjonarny – Linux, Mac i Windows.
Mobilne – Android i iOS.
Plan – bezpłatny (7-dniowy okres próbny + $0abonament / miesiąc), płatny (zaczyna się od4 na miesiąc).

Pobierz ProtonVPN

6. Hotspot Shield

Jeszcze kilka lat temu Hotspot Shield był świetnym dostawcą VPN. Jednak ostatnie wydarzenia, które miały miejsce w ciągu ostatnich kilku lat, z pewnością odbiły się na jego reputacji i rzeczywiście zmieniły perspektywę wielu użytkowników na ten temat. Doniesienia o tym, że firma szpieguje dane użytkowników ze względu na lukę w zabezpieczeniach swoich systemów, sprawiają, że firma ma trudności z powrotem na rynek. Jednak na obecnym etapie wygląda na to, że firma podjęła wszystkie niezbędne działania wymagane, aby zapewnić, że prywatność i bezpieczeństwo użytkownika nie zostaną naruszone oraz aby mógł on korzystać z usługi bez zastanowienia.

Co więcej, Hotspot Shield zapewnia najlepszą gwarancję zwrotu pieniędzy w porównaniu z niektórymi innymi usługami. Masz pełne 45 dni na podjęcie decyzji o dalszym korzystaniu z usług lub rezygnacji i uzyskaniu zwrotu płatności. W bezpłatnej wersji Hotspot Shield wybiera dla Ciebie jedną lokalizację w USA, a jeśli używasz jej na Androidzie, będziesz musiał znosić reklamy. Osoby korzystające z bezpłatnego planu mogą przesyłać tylko 500 MB danych dziennie, czyli około 15 GB miesięcznie. Choć może się to wydawać restrykcyjne, w rzeczywistości jest to jeden z bardziej hojnych limitów wśród konkurentów w porównaniu z jednym lub dwoma powyższymi.

Firma nie korzysta z większości powszechnie używanych protokołów i zamiast tego opiera się na jednym protokole z obsługą własnego ulepszenia protokołu transportowego, zwanego Hydra. Tak, istnieje 7-dniowy okres próbny, jeśli chcesz wypróbować go za darmo. Chociaż nie cieszy się dobrą opinią ze względu na niezawodne wspieranie aplikacji do przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix, można go używać ze względów ogólnych związanych z prywatnością. Istnieje jednak kilka obaw. Rejestrowanych jest kilka elementów, w tym wykorzystana przepustowość, system operacyjny, godzina połączenia i inne, i choć Hotspot zapewnia, że ​​żaden z tych elementów nie umożliwia osobistej identyfikacji użytkowników, to więcej, niż byśmy chcieli.

Kluczowe cechy:
Liczba serwerów – 2000
Kraje posiadające serwery – 24
Maksymalna liczba urządzeń – 5

Dostępność:
Komputer stacjonarny – Mac i Windows.
Mobilne – Android i iOS.
Rozszerzenie przeglądarki – Chrome i Firefox.
Plan – bezpłatny (7-dniowy okres próbny), płatny (zaczyna się od20,99 miesięcznie).

Pobierz Hotspot Shield

7. CyberGhost

CyberGhost to potężna, ale łatwa w obsłudze usługa VPN, która istnieje już od dłuższego czasu. Zapewnia uporządkowany i prosty interfejs użytkownika, który ułatwia użytkownikom łączenie się z serwerem bez komplikowania rzeczy. Z punktu widzenia bezpieczeństwa wykorzystuje jedne z najlepszych protokołów i zapewnia automatyczne przekierowanie HTTPS, co gwarantuje, że zawsze łączysz się przez bezpieczny kanał i masz bezpieczne połączenie internetowe.

Usługa świetnie sobie radzi z odblokowywaniem witryn z ograniczeniami geograficznymi, w przypadku których wystarczy, że użytkownik wybierze usługę, którą chce odblokować, a resztą zajmuje się sama aplikacja. Mając na uwadze kwestię prywatności, CyberGhost umożliwia swoim abonentom płacenie za swoje plany za pomocą kryptowaluty, aby zapewnić im pewnego rodzaju anonimowość i prywatność.

Klienci mogą zrezygnować z planu, jeśli nie czują się usatysfakcjonowani doświadczeniem, dzięki 45-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy oferowanej przez CyberGhost. Tam jest 1-dniowa bezpłatna wersja próbna VPN, jeśli jej szukasz. Note: CyberGhost zakończył swój poprzedni plan bezpłatnej sieci VPN w listopadzie 2018 r. i od tego czasu oferuje tylko 1-dniowy bezpłatny okres próbny.

Kluczowe cechy:
Liczba serwerów – 3000
Kraje z serwerami – 60
Maksymalna liczba urządzeń – 7

Dostępność:
Komputer stacjonarny – Linux, Mac i Windows.
Mobilne – Android i iOS.
Rozszerzenie przeglądarki – Chrome i Firefox.
Plan – bezpłatny (1-dniowy okres próbny), Płatny (12,99 USD miesięcznie), Umowa ($20,75 miesięcznie).

Pobierz CyberGhost VPN

8. NordVPN

NordVPN jest niewątpliwie jedną z najlepszych obecnie dostępnych usług VPN. Posiada przejrzysty i przyjazny dla użytkownika interfejs, który ułatwia każdemu korzystanie z niego i maksymalne wykorzystanie jego możliwości. Mówiąc o bezpieczeństwie, istnieje wiele środków bezpieczeństwa, które NordVPN podejmuje na poziomie serwera, aby zapewnić większe bezpieczeństwo swoim użytkownikom. Dzięki narzędziom zabezpieczającym, takim jak bezpieczny czat i rozszerzenia proxy na serwerze, zamiary firmy dotyczące usługi o wysokim poziomie bezpieczeństwa wyróżniają się na tle wielu innych dużych dostawców usług VPN.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje dane nie trafią w niepowołane ręce i nie zostaną wykorzystane w niewłaściwy sposób, nie musisz szukać dalej i zdecydować się na usługę NordVPN. To, co sprawia, że ​​ich stanowisko w sprawie prywatności i bezpieczeństwa jest solidne, to metoda płatności używana do zakupu planów. W przeciwieństwie do większości innych usług, NordVPN oferuje klientom obsługę płatności w kryptowalutach w celu dokonywania płatności za swoje plany, co w pewnym sensie chroni ich tożsamość i prywatność, nie ujawniając danych osobowych.

Dzięki szybkiemu internetowi, niezależnie od serwera, z którym jesteś połączony, NordVPN to świetny wybór i oferuje niezrównaną obsługę. Z 7-dniowa wersja próbna, to jedna z najlepszych, jakie mamy na liście dla tych, którzy chcą uzyskać dostęp do usług takich jak Netflix, Hulu, Disney+ i innych, bez martwienia się o blokowanie geograficzne.

Kluczowe cechy:
Liczba serwerów – 5200
Kraje posiadające serwery – 62
Maksymalna liczba urządzeń – 6

Dostępność:
Komputer stacjonarny – Linux, Mac i Windows.
Urządzenia mobilne – Android i iOS.
Rozszerzenie przeglądarki – Chrome i Firefox.
Plan – bezpłatny (7-dniowy okres próbny), płatny (zaczyna się od 11,95 USD miesięcznie).

Pobierz NordVPN

Inne godne uwagi wzmianki o bezpłatnych usługach VPN

9. Prywatny tunel przez OpenVPN

10. VPNKsiążka

11. VPNBrama – przy wsparciu Uniwersytetu Tsukuba w Japonii

12. BezpieczeństwoPocałunek – ograniczone do 300 MB/dzień w bezpłatnej mobilnej sieci VPN.

13. Ukryj mnie – Brak logów, 2 GB danych, nie wymaga CC.

14. Przyspiesz VPN – 5 GB/miesiąc w pierwszym miesiącu, później spada do 1 GB/miesiąc.

15. Avira Phantom VPN za darmo – 1 GB/miesiąc danych

Jak wybrać najlepszy darmowy VPN?

W ciągu ostatnich kilku lat ogromnie wzrosła potrzeba i znaczenie prywatności i anonimowości. Chociaż większość ludzi ceni prywatność, wiele naszych prywatnych informacji jest łatwo dostępnych w Internecie, od zdjęć w mediach społecznościowych po nazwiska i adresy. Szczegóły naszego życia zawsze trafiają do opinii publicznej. Jeden z ankiety wykazało, że wiele osób w Stanach Zjednoczonych niepokoi się o prywatność w Internecie. Chociaż sieci VPN nie są idealne, są jednym z łatwiejszych sposobów zachowania prywatności i poszukiwania wolności. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją trzy typy VPN, spośród których możesz wybierać:

  • Darmowe VPN
  • Freemium VPN
  • Premium VPN

Musisz zrozumieć, że nie wszystkie sieci VPN są sobie równe. Zanim skorzystasz z bezpłatnej sieci VPN, oto kilka podstawowych pytań, które powinieneś zadać:

1. Jaki jest Twój model biznesowy? Nieważne, czy jest to VPN, poczta e-mail czy jakakolwiek usługa, pierwszą rzeczą, o którą musisz zapytać, jest: „Jak zarabiasz pieniądze?”. Na tym świecie nie ma nic, co nazywa się darmowym lunchem, a zwłaszcza w przypadku bezpłatnych sieci VPN. Są tacy, którzy kuszą klientów bezpłatną wersją lub bezpłatnym okresem próbnym, a następnie proszą ich o zapłatę za lepszy plan, i to jest w porządku. Większość jednak sprzeda dane użytkownika lub przekaże coś stronie trzeciej, co ponownie naruszy Twoją prywatność.

2. Jaka jest Twoja polityka prywatności? Jednym z podstawowych i głównych celów VPN jest zapewnienie prywatności w Internecie. Jeśli usługa, z której korzystasz, będzie przechowywać Twoją aktywność w Internecie, nie jesteś ani prywatny, ani bezpieczny. Zwróć więc uwagę na ich politykę prywatności i sprawdź, czy przechowują Twoje dane o użytkowaniu. Nawet gdyby został do tego zmuszony na mocy orzeczenia sądu, dostawca VPN stosujący politykę zakazu rejestrowania danych nie mógłby przekazać Twoich danych, ponieważ ich nie prowadził. Note że przepisy dotyczące gromadzenia i przechowywania danych mogą wymagać rejestrowania danych przez kraj, w którym znajduje się VPN, dlatego ważne jest, aby znać kraj jurysdykcji.

3. Czy mogę zarejestrować się anonimowo? Istnieje kilku bezpłatnych dostawców VPN, którzy umożliwiają subskrypcję bez adresu e-mail. A jeśli zdecydujesz się przejść na plan płatny, pozwolą ci płacić za pomocą bitcoinów. Jak to jest z prywatnością i anonimowością?

Wybierając odpowiednią bezpłatną usługę VPN, zastanów się, jakiego rodzaju działania online wykonujesz najczęściej. Czy przesyłasz strumieniowo filmy? Dostęp do witryn zawierających poufne informacje? Wysyłać lub pobierać duże pliki? Działania te wymagają VPN i szybszej sieci. Sieć VPN będzie również musiała odpowiadać Twoim potrzebom biznesowym i/lub osobistym pod względem limitu danych i ograniczeń geograficznych.

Zanim przejdziemy do listy najlepszych bezpłatnych dostawców VPN, oto kilka ważnych rzeczy, które warto wiedzieć.

Czy darmowe VPN są bezpieczne?

Cóż, długa odpowiedź jest krótka, większość bezpłatnych dostawców usług VPN nie jest bezpieczna w użyciu. W rzeczywistości wiele płatnych usług VPN nie jest doskonałych (ani tak bezpiecznych i bezpiecznych), jak twierdzą. W szczególności mówiąc o dostawcach bezpłatnych VPN, większość usług angażuje się w tę lub inną nieuczciwą działalność, aby zaoferować Ci swoje usługi za darmo — ponieważ wszystko ma swoją cenę — a nie płacąc z góry opłaty, poświęcasz to samo na swoją prywatność. Do kilku wad bezpłatnej sieci VPN należą między innymi kompromisy w zakresie prywatności i bezpieczeństwa, śledzenie online, rejestrowanie i sprzedaż danych osobowych użytkowników oraz wstrzykiwanie złośliwego oprogramowania.

Premium VPN oferują dodatkowe zabezpieczenia i funkcje, w tym nieograniczoną ilość danych, nieograniczone prędkości, odpowiednią obsługę klienta i dostęp do usług przesyłania strumieniowego z całego świata.

Kiedy warto skorzystać z bezpłatnej usługi VPN?

Chociaż większość bezpłatnych usług VPN nie jest godna zaufania i wydaje się podejrzana, istnieje kilku dostawców usług, którzy oferują usługi MNIEJ zagrożone [.] Jest bowiem bardzo mało prawdopodobne, aby dostawca zaoferował Ci swoje usługi za darmo, ponieważ obsługa milionów abonentów na taką skalę wymaga dużych zasobów finansowych. Oferując usługę VPN za darmo i nie otrzymując zapłaty bezpośrednio od użytkownika, muszą uciekać się do innych sposobów generowania przychodów, aby przetrwać – choć nie jest to tak wątpliwe, jak niektóre mniej godne zaufania usługi. Dobrą praktyką jest zapoznanie się z polityką prywatności usług VPN – w szczególności tych bezpłatnych – przed rejestracją. Co więcej, aby być bezpieczniejszym, zawsze powinieneś preferować bezpłatną sieć VPN spośród usług, które mają również płatną subskrypcję.

To wszystko w przypadku tej listy najlepszych bezpłatnych usług VPN.

Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej, z jakich usług korzystasz regularnie i które z naszej listy uważasz za najbardziej przydatne. Czy znasz jakąś inną bezpłatną usługę VPN? Udostępnij to, komentując poniżej. Jeśli zauważysz, że którakolwiek z powyższych usług jest niedostępna lub zamknięta, daj nam znać.

Table of Contents