Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Melissa Bradley z Ureeka: Afroamerykanki zakładają firmy 6 Razy więcej niż biali mężczyźni

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Melissa Bradley z Ureeka: Afroamerykanki zakładają firmy 6 Razy więcej niż biali mężczyźni

Ze względu na trwający wpływ pandemii COVID-19, a także protesty, które pierwotnie wybuchły w odpowiedzi na zabójstwo George’a Floyda uchwycone na wideo, korporacje zobowiązały się przekazać setki milionów dolarów na cele związane ze sprawiedliwością społeczną, a także na pomóc borykającym się małym firmom.

Firmy takie jak Google, Facebook i Salesforce przeznaczyły dotacje i fundusze na zwiększenie możliwości przedsiębiorczości dla ludzi, którzy tradycyjnie byli odcięci od miliardów dolarów reprezentowanych przez czołowe firmy venture capital – przedsiębiorców kobiet, osób czarnoskórych i latynosów.

I ta firma Facebook i Salesforce zdecydowały się ułatwić swoje programy grantowe dla MŚP Urekastartup założony przez Melissę Bradley, Davida Jakubowskiego i Roba Gatto, który zapewnia mentoring i wskazówki za pośrednictwem swojej platformy, aby pomóc członkom społeczności przedsiębiorców uzyskać odpowiedzi na najbardziej palące pytania.

Wywiad z Melissą Bradley z Ureeka

ostatnio miałem Rozmowa na żywo na LinkedInie ze współzałożycielką Ureeka, Melissą Bradley, aby dowiedzieć się więcej o misji Ureeka, polegającej na pomaganiu niedostatecznie reprezentowanym przedsiębiorcom w osiągnięciu sukcesu, oraz o jej własnych niedawnych doświadczeniach w zbieraniu dolarów80,6 mln w pieniądzach VC. Poniżej znajduje się zredagowany zapis fragmentu naszej rozmowy. Kliknij osadzony odtwarzacz SoundCloud, aby usłyszeć całą rozmowę.

Trendy w małych firmach: opowiedz nam o swoim osobistym pochodzeniu.

Melissę Bradley: Jestem więc seryjnym przedsiębiorcą i inwestorem. Spędziłem większą część mojego życia, próbując założyć biznes i prowadzić biznes, który mam, pracując dla kogoś innego. Jestem więc typowym przedsiębiorcą. I w czasie, w którym prawdopodobnie stworzyłem około czterech lub pięciu biznesów, zawsze natrafiałem na dwa duże problemy. Jednym z nich jest znalezienie ludzi, którzy naprawdę wierzą w to, co robię i są gotowi mnie wspierać. I możemy porozmawiać o tym, co to wsparcie oznacza. A po drugie, znalezienie inwestorów. Po części wynika to oczywiście z tego, że jestem kobietą. Wiemy, że statystyki nie sprzyjają inwestowaniu kobiet. A potem niektórzy powiedzieliby, że mam podwójne brzemię, mówię, że mam podwójną szansę, że jestem również kobietą kolorową. I jestem też gejem, co czasem jest przezroczyste, a nie przezroczyste. Mam więc kilka rzeczy, które nie stawiają mnie w typowej kategorii białych, męskich, hetero rozpoczynających biznes.

I tak przez lata odkryłem, że ludziom było naprawdę ciężko, gdy jeden, chciał mnie nawet wysłuchać i zrozumieć mój pomysł, ale dwóch, a co prawdopodobnie ważniejsze, wierzyło we mnie i mój pomysł od wielu moich biznesów skupili się szczególnie na osobach kolorowych, co jest ironiczne, prawda? Ponieważ demograficznie wkrótce będziemy większością. W wielu stanach stanowimy większość populacji. Jesteśmy wyraźnie prekursorami, jeśli chodzi o kulturę. Wyraźnie rządzimy niektórymi branżami. Tak jak właśnie rozmawialiśmy o sporcie, modzie i mediach, a teraz zaczynamy naprawdę pojawiać się w finansach i FinTech. Ale nie wyglądają jak ja.

I tak borykam się z dostępem do ludzi, którzy są chętni do pomocy w zakresie dobrych rad. Mam problem z dostępem do ludzi, którzy chcą we mnie zainwestować. Nie szukam ulotek. Walczyłem też o to, by ludzie w niektórych przypadkach w ogóle chcieli robić ze mną interesy. Jako moja pierwsza firma, ludzie mówili, że gdybym wiedział, że byłeś osobą kolorową, nie jestem pewien, czy podpisałbym kontrakt z twoją firmą, co jest po prostu absolutnie absurdalne.

Trendy w małych firmach: Opowiedz nam o firmie Ureeka.

Melissę Bradley: Ureeka to platforma zaprojektowana w celu demokratyzacji dostępu, krótkiego i prostego. Cała nasza misja polega na demokratyzacji dostępu i zmniejszaniu tarć, szczególnie w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw. Ale uznając, że następną falą przedsiębiorców są rzeczywiście kobiety i osoby kolorowe. Koncentrujemy się na dotarciu do nich i upewnieniu się, że mogą rozwijać biznes, który chcą rozwijać. A odbywa się to przede wszystkim poprzez wsparcie coachingowe, poprzez dostęp do treści, tego zakulisowego gadania, które dzieje się w tych firmach. A potem także dostęp do kapitału.

Small Business Trends: Mówisz o intencji Ureeki, by wykorzystać „najszybciej rozwijającą się, największą i najciekawszą okazję rynkową – która nie ma rodowodu Harvardu i MIT, ale niedostatecznie reprezentowanych przedsiębiorców”. Dlaczego jest to obszar zainteresowań Ureeki?

Melissę Bradley: Myślę, że jest dwóch głównych kierowców. Więc po pierwsze, jestem głównym finansistą, prawda? Więc idę tam, gdzie mówią liczby. Myślę, że to ważne, ponieważ Afroamerykanki zakładają firmy sześć razy częściej niż biali mężczyźni. Jest to więc naturalna ewolucja z 40% spadkiem liczby białych mężczyzn rozpoczynających działalność gospodarczą i gwałtownym wzrostem liczby czarnych kobiet oprócz kobiet w ogóle. Myślę, że to po prostu mówi, że właśnie tam powinniśmy spędzać czas, prawda? Kiedy inwestorzy pytają: „Kto jest twoim rynkiem?” Chcemy wybrać szybko rozwijający się rynek. Nie, nie nauka o rakietach.

Drugą rzeczą, którą chciałbym powiedzieć, jest to, że wiemy również, że ten rynek jest zwykle obciążony i osiodłany, ale robią świetne rzeczy, prawda? Mam na myśli, że afroamerykańscy właściciele firm i latynoscy właściciele firm są w rzeczywistości największymi pracodawcami w tym kraju. To po prostu przemawia za faktem, że idź tam, gdzie są liczby, zarówno pod względem zatrudnienia, start-upów i możliwości rozwoju, ale także tam, gdzie jest potrzeba rynku. I są pewne badania, które przeprowadziłem prawie dwa lata temu, które wykazały, że czarny przedsiębiorca potrzebuje ćwierć miliona dolarów więcej, aby założyć dokładnie ten sam biznes, co jego biali rówieśnicy.

Rekommenderad:  Przegląd certyfikatu Google Advanced Data Analytics Professional

Jest więc wyraźnie szansa rynkowa i luka. I nie wiem jak ty. Nie znam historii RAMS, ale stawiam na słabszych, prawda? Jeśli nikt nie dał mi pieniędzy i nikt nie zwraca na mnie uwagi, ale zabijam, jeśli chodzi o tworzenie miejsc pracy, to idę z nimi. I tak naprawdę to są kierowcy i cała przesłanka, dlaczego ważne jest, abyś ścigał niedostatecznie reprezentowanych założycieli. Jest w tym również pewien niuans, ponieważ wiem, że w tym świecie zaawansowanych technologii istnieje również tendencja do skupiania się na firmach wspieranych przez VC, które zazwyczaj są firmami technologicznymi. A te są świetne. Kochamy ich. Jesteśmy firmą technologiczną, ale powinniśmy również wiedzieć, że istnieje cała masa firm, które nie są firmami technologicznymi, które dobrze sobie radzą i zarabiają miliony. A tylko 10% czarnych przedsiębiorców prowadzi nawet firmy technologiczne.

Teraz chcemy to zmienić. Chcemy, aby więcej ludzi czuło się z tym dobrze, ale dostajesz 90% osób, które nie prowadzą firm technologicznych, które prowadzą firmy detaliczne, które prowadzą firmy spożywcze, które prowadzą firmy hotelarskie. A świat w zasadzie mówi: „Nie dbamy o ciebie, ponieważ nie jesteś gotowy na VC”. Więc po prostu naprawdę poszliśmy tam, gdzie widzieliśmy, że istnieje ogromna szansa i ogromna potrzeba oraz społeczności, o których wiemy, że nikt inny nie zwracał na to uwagi. I tak w niektórych przypadkach podążamy za liczbami. W innych przypadkach wykorzystujemy to, co nazywamy przewagą pierwszego ruchu, ponieważ wszyscy inni ignorują tych ludzi.

Trendy w małych firmach: dlaczego nadal tak jest? Dlaczego rynek jest nadal rynkiem? Dlaczego VC nadal całkowicie ignorują tę okazję?

Melissę Bradley: Więc myślę, że jest kilka powodów. Myślę, że jednym z nich jest to, że rynek to rynek, prawda? To znaczy, myślę, że ludzie muszą zrozumieć czynniki kierujące byciem osobą zajmującą się finansami. Więc nie chcę po prostu wyrzucić uprzedzeń i rasizmu, ponieważ to jest jego część. Ale rzeczywistość jest taka, że ​​inwestycje opierają się na precedensach z przeszłości. I tak niestety podtrzymujemy tę historyczną niedoinwestowanie, ponieważ nikt jeszcze nie widział zwycięzcy. I wszyscy czekamy na zwycięzcę. Zapominamy jednak, że nie możesz zdobyć zwycięzcy, jeśli nie wyjdziesz poza schemat. Myślę więc, że jednym z nich jest to, że rynki w naturalny sposób napędzają powtarzalne, skalowalne zachowania, które można by argumentować, że nie są zepsute. To znaczy, rynki wydają się działać, nie dla wszystkich, ale działają. Tak naprawdę nie ma zachęty do przerwania tej trajektorii.

Drugą rzeczą, którą słyszę iz którą walczę, ale w niektórych przypadkach może to być prawda, jest to, że nie wiem, gdzie oni są. I tak tak. Nie każdy przedsiębiorca spędza czas w MIT czy Stanford. Jestem w DC. Na Uniwersytecie Harvarda siedzi mnóstwo przedsiębiorców. W HBCU jest mnóstwo przedsiębiorców, ale nikt ich tam nie szuka. I myślę, że część tego jest taka, że ​​oni nie wiedzą. I bądźmy szczerzy, jest to dodatkowy koszt, emocjonalny i finansowy. I musimy zrozumieć, że na dobre i na złe marże, które są dozwolone na wszelkiego rodzaju innowacje w finansach, są ograniczone. I tak ludzie mają tendencję do względnej awersji do ryzyka.

A potem ostatnią rzeczą, którą chciałbym powiedzieć, jest to, że nie sądzę, żeby media… Jestem bardzo wdzięczny, że tu jestem, widziałem twoją pracę i naprawdę cię doceniam. I wszyscy ludzie, o których mówisz, zaczęli robić te panele. Myślę, że ludzie nawet nie wiedzą, że istniejemy. Myślę, że jest kilka anomalii, prawda? To sprawia, że ​​historie sukcesu, w których kiedyś, spotykam się ze sobą. Kiedyś mieliśmy heban. Mieliśmy czarną przedsiębiorczość. I dostajesz ten. Tak długo, jak możesz znaleźć jednego na miesiąc, jesteś dobry.

Ale wszystkie media społecznościowe, które się dzieją, myślę, że sukcesy, które odnieśliśmy, giną w hałasie. Dlatego ludzie walczą, by powiedzieć: „Jest jeden, jest jeden, jest jeden”. I pozwól mi być jasnym. Rozpoznawanie wzorców jest do bani, ale jest to przynajmniej sposób na stworzenie proxy, aby ludzie mogli powiedzieć: „Mogę przynajmniej pomyśleć o czym”. I myślę, że musimy zrobić coś, w czym ludzie będą mogli przynajmniej o tym pomyśleć, ponieważ kiedy już do tego dojdzie, piękno tej społeczności przedsiębiorców, a zwłaszcza przedsiębiorców kolorowych, polega na tym, że wszyscy się znają. Jest to wysoce wspierający ekosystem.

Więc jeśli znajdziesz takiego i zadzwonisz do niego lub napiszesz SMS-a, dadzą ci co najmniej 10 do 20 innych, którzy radzą sobie równie dobrze, jeśli nie lepiej niż oni. Myślę więc, że to tylko kilka powodów, dla których stwierdzamy, że ludzie tak naprawdę nie skupiają się na tej rozmowie.

Rekommenderad:  Kluczowe KPI w Content Marketingu

Trendy w małych firmach: Ostatnio zebraliście całkiem pokaźną sumę pieniędzy z wielu różnych firm typu venture.

Melissę Bradley: Zrobiliśmy.

Trendy w małych firmach: opowiedz nam trochę o tym.

Melissę Bradley: Tak. Tak więc, pochodząc ze wschodniego wybrzeża i nie patrząc na mnie jak moi współzałożyciele, przedsięwzięcie typu venture nie jest zazwyczaj moją pierwszą ścieżką myślenia wokół zbierania pieniędzy. Ale kiedy zdaliśmy sobie sprawę, po około sześciu miesiącach próbowania i dzielenia rzeczy na kawałki, zdaliśmy sobie sprawę, że to naprawdę może być firma technologiczna. I wydawało się to po prostu naturalną okazją, by powiedzieć: „Chodźmy zebrać trochę kapitału wysokiego ryzyka”. I odbyliśmy rozmowy typu: czy myślisz, że ludzie dadzą nam, naszej trójce pieniądze? Myślisz, że ludzie zainwestują w pomysł, w którym faktycznie próbujemy rozmawiać z ludźmi takimi jak ja?

I muszę powiedzieć, że jak już wszystkim mówiłem, byłem mile zaskoczony. Byłem już w Dolinie Krzemowej. Pracowałem tam wcześniej. Znałem wiele z tych firm. I powiedziałbym, że otwartość, myślę, że po części dlatego, że znali Dave’a, naszego współzałożyciela z obu wcześniejszych inwestycji, ale także w bardzo koleżeński sposób, że była otwartość, by przynajmniej wysłuchać. Nikt nas nie zamknął i nie powiedział: „To najgłupsza rzecz, jaką kiedykolwiek słyszałem”. A największym pytaniem wszystkich było, jak zamierzasz sprawić, by te firmy ci zaufały?

A my powiedzieliśmy: „Wciąż nad tym pracujemy. Nie bierzemy tego za pewnik. Wciąż nad tym pracujemy”. Ale było jasne, że każdy, kto przyszedł, widział lukę na rynku małych firm, prawda? Wszystko jest tak rozdrobnione, tak nadmiarowe, że widzieli realną szansę na agregację, a nie konsolidację. A ponieważ od samego początku mieliśmy strategię partnerską, widzieli, że nie próbujemy być Pac-Manem i pożerać ekosystemu. Naprawdę staramy się wzmocnić i wzmocnić ekosystem.

Dzięki temu otrzymaliśmy świetną odpowiedź. Mamy kilku ludzi, którzy powiedzieli: „Pozwól mi poczekać i zobaczyć”. I oczywiście teraz są jak: „Szkoda, że ​​nie czekałem”. Ale byliśmy podekscytowani, że udało nam się zebrać $8.6 milionów od ludzi na Środkowym Zachodzie i na wybrzeżu, którzy, co najważniejsze, byli gotowi wspierać to, co nazywamy następną falą przedsiębiorców. Mieli wiele pytań, ale wierzyli w nas, co było ważne, a to wszyscy po równo. Wierzyli w nasze skupienie, ponieważ byliśmy bardzo klarowni. To biznes, który będzie otwarty dla wszystkich, ale skupimy się na kolorowych kobietach-przedsiębiorcach. I nikt się z tego nie wycofał. W rzeczywistości wielu powiedziało: „Mam nadzieję, że ci się uda, ponieważ widzieliśmy już wiele iteracji przed tobą. I tak się nie stało”. Mamy więc wielkie szczęście, że mamy za sobą niesamowitych inwestorów.

Trendy w małych firmach: Porozmawiaj trochę o programach grantowych, ale myślę też, że ludzie próbują dowiedzieć się, dlaczego Facebook czy Salesforce, po co im ktoś taki jak Ureeka, o którym tak naprawdę nigdy nie słyszeliśmy?

Melissę Bradley: Zapytaliśmy o to samo. Dlaczego potrzebujemy Facebook, Salesforce itp.? Właściwie odwracamy sytuację, ponieważ pieniądze to tuzin, prawda? Mam na myśli, myślę, że po George’u Floydzie, wszyscy… Pieniądze płyną jak deszcz windows. A przecież chcieliśmy być uważni, prawda? Że gdybyśmy mieli zawrzeć te partnerstwa, miały miejsce trzy rzeczy. Taki, który był zgodny z prawem, prawda? Że pomaganie kolorowym przedsiębiorcom wymagało prawdziwej uczciwości i powagi, a nie tylko szybkiego komunikatu medialnego, aby wydostać się z publicznej walki. Po drugie, nie zamierzali po prostu dawać pieniędzy. I wiem, że to brzmi szalenie, ponieważ wszyscy mówią: „Czego potrzebuję? Pieniądze, pieniądze, pieniądze, pieniądze”. Ale przedsiębiorcom mówię to samo, co swoim dzieciom. „Po co ci pieniądze?”

Pieniądze są środkiem do celu. I powiem wam, że przez lata wykonywania tej pracy, zanim zostałem Ureeką, zorganizowaliśmy konkurs rzutów. I mieliśmy młodą damę, która wygrała 25 000 $. I była w siódmym niebie. Trzy miesiące później skontaktowaliśmy się z nią i powiedziałem: „Hej, czy chcesz przyjść na ten program, który prowadzimy, ponieważ wygląda na to, że możesz potrzebować pomocy”. Powiedziała: „Dziewczyno, lecę następnym samolotem, ponieważ nie zrealizowałam jeszcze czeku. Bo nie wiem co zrobić z pieniędzmi. Ponieważ moje potrzeby znacznie przekraczają wielkość czeku. Więc po prostu siedzę i patrzę na to.” A potem, więc to było ważne, że nie zamierzaliśmy tylko dawać pieniędzy.

A po trzecie, chcieliśmy ponownie upewnić się, że jesteśmy w stanie kontynuować związek, prawda? Bo znowu wypisanie czeku to dopiero początek, a nie koniec. Więc kiedy zdaliśmy sobie sprawę, że wszyscy nasi partnerzy chcieli to zrobić, byliśmy w stanie współpracować ze wszystkimi tymi firmami, o których wspomniałeś po przeprowadzeniu przez nas due diligence, a oni zrobili swoje i nie tylko zainwestowali kapitał, ale na pewno mieli dostęp do bezpłatnego coachingu. Upewnij się, że mają dostęp do bezpłatnych treści, a następnie oczywiście pomóż im rozwiązać niektóre problemy.

Rekommenderad:  Zdobądź to Wi-Fi przyjazne dla Alexy 6 router za jedyne 90 USD i więcej dzisiejszych najlepszych ofert technicznych

Niektóre z największych problemów, jakie widzieliśmy w tym wszystkim, to przestawienie się firm offline na online. I nie wiem jak wy, ale ja ledwo sobie radzę Twitter I Instagram. I często potrzebuję pomocy moich dzieci. Prawdopodobnie jesteś dużo lepszy ode mnie. I tak odkrywamy, że istnieje poziom wiedzy specjalistycznej, za który ludzie byli gotowi zapłacić komuś, aby to zrobił. I tracę rozum, gdy przedsiębiorcy zbyt wiele zlecają na zewnątrz, ponieważ wtedy ich celem jest twoja własność intelektualna. Mogliśmy więc powiedzieć: „Masz grant, ale masz też trochę coachingu. Otrzymałeś też pomoc jeden na jednego.

Mamy więc firmy takie jak Keeping You Sweet, prawda? To sprawia, że ​​myślę, że to jedne z najlepszych bezglutenowych słodkich ziemniaków, naturalnych serników, jakie kiedykolwiek widziałeś, alternatywy dla cukru, które są obecnie sprzedawane na rynku pełnoziarnistym. Miałem wymianę kolana. Jest taka firma prowadzona przez czarną lekarkę, Kirsten Shepard Ahmed, która ma ten żel, który moim zdaniem jest magiczny, ale nazywa się Pain Stopper. I pomogliśmy jej przekroczyć 100 000 $ miesięcznie, będąc w stanie naprawdę pomóc w coachingu i pomocy konsultingowej. Widzieliśmy ludzi Facebook obserwujących rośnie o 500%, ponieważ byli częścią programu coachingowego w firmie o nazwie Harvest 9 z numerem dziewięć. Dostali coaching, a potem chcieli więcej. Mieli 100% wzrost na Instagram.

Pieniądze są więc środkiem do celu. Myślę więc, że byliśmy w stanie przedstawić tę wartość firmom, a następnie powiedzieć przedsiębiorcom, że dostali coś więcej niż tylko pieniądze. To naprawdę zwiększyło nasze zaufanie, ale także zwiększyło naszą wartość dla przedsiębiorców, ponieważ powiedzmy sobie jasno, ludzie wystawiają czeki na lewo i prawo. Ale jeśli nie wiem, gdzie je wydać, nie wiem, kogo zatrudnić. Nie rozumiem, jak działają algorytmy w IG lub Shopify, co z tego? A kiedy wspomniałem wam wcześniej, okazuje się, że czarny przedsiębiorca kosztuje ćwierć miliona dolarów więcej, aby rozpocząć ten sam biznes. Około 30% z tego pochodzi od profesjonalnych usługodawców, którym nie leży na sercu nasz najlepszy interes. Tak więc naprawdę rozwiązaliśmy nieustanną potrzebę w czasach kryzysu, aby pomóc tym przedsiębiorcom przetrwać.

Trendy w małych firmach: Ciągle mówisz o deszczu pieniędzy. Wyglądam teraz przez okno i nie widzę deszczu pieniędzy… Jest wielu ludzi, którzy mówią: „Nie wiem, skąd wziąć pieniądze”. Czy chcesz przez to powiedzieć, że pieniądze stają się coraz bardziej dostępne z powodu tego, co się ostatnio stało z niektórymi niepokojami społecznymi?

Melissę Bradley: Powiedziałbym, że dostępnych jest coraz więcej pieniędzy. Myślę, że pytanie jest nadal aktualne, pada deszcz. To, czy uda nam się sięgnąć przez balkon i zdobyć go, zanim nas minie, to inna historia. Ale na pewno. Za kulisami jest Dokument Google, prawda? Niestety, omijanie wszystkich zobowiązań, które wszyscy podjęli od śmierci George’a Floyda. Daję nam czas do Bożego Narodzenia, a poczucie winy i troska ludzi może minąć lub nie, ale jest wielu ludzi, którzy przyspieszyli, myślę, że niektórzy z ogromną powagą. I myślę, że można mówić o własnym interesie, ponieważ to są małe firmy, więc dlaczego nie inwestować w swoich klientów? A potem myślę, że są inni, którzy ośmielamy się powiedzieć, programy próżności i to zależy od nich, prawda?

Ale chcę powtórzyć, że istnieje możliwość, że większość dużych firm inwestuje obecnie w jakiś program i zasięg. Wielu z pierwszych czterech biegaczy było pieniędzmi. Niektórzy z nich mówią teraz: „Jak wykorzystuję mój zespół i personel. Siedzę na bogactwie ekspertyz. Jak oddać?” Mamy wiele firm, w tym Salesforce, które dały nam pracowników na trenerów. To znaczy, wyobraź sobie jak duh, ale jakie to było niesamowite, prawda? Aby mieć ludzi w środku, powiedz nam, jak sprawić, by te rzeczy działały dla Ciebie.

Więc tak, myślę, że jest wiele programów. Teraz, pozwól mi być jasnym. Pada deszcz, ale jest jeszcze haczyk. Wciąż są zastrzeżenia. Są jeszcze warunki wstępne. Ale powiedziałbym, że nastąpił ogromny wzrost liczby osób i instytucji, zarówno filantropijnych, jak i nie, które naprawdę próbują pomyśleć o tym, jak zdobyć więcej pieniędzy w rękach czarnych i brązowych przedsiębiorców. Widzieliśmy, jak robi to PayPal. Widzieliśmy, jak robi to Netflix. Nawet firmy takie jak Netflix, o których nigdy wcześniej byś nie pomyślał. Myślę, że ludzie łapią A, jesteśmy opłacalnym rynkiem. Mamy ponad miliard dolarów siły nabywczej. Ale znowu B. zaczynają naprawdę przyglądać się danym i mówić, gdzie znajdują się jedne z najszybciej rozwijających się małych firm. Jak mogę się upewnić, że nawiążę z nimi ten związek.

SPRAWDŹ WIĘCEJ:

  • Seria wywiadów jeden na jednego z Brentem Learym