Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

MEO oferuje najlepszą sieć komórkową w Portugalii

To prawda, że ​​w dzisiejszych czasach różnice między usługami operatorów nie są do końca znaczące. Jednak oceny są nadal dokonywane i zawsze istnieją operatorzy, którzy wyróżniają się pewnymi zmiennymi.

Według ostatnich badań, MEO oferuje najlepsze wrażenia z sieci komórkowej w Portugalii, a Vodafone największy zasięg.

Wydanie rocznego raportu na temat stanu mobilnego doświadczenia w Portugalii z 2021 r. pokazuje, że operator MEO oferuje swoim użytkownikom najwyższą doskonałą jakość spójności, a jego sieć odpowiada w 79,6% czasu na potrzeby klientów i statystycznie powiązany z Vodafone w celu uzyskania najlepszego wyniku w zakresie jakości wideo, nowego wskaźnika dodanego do tego raportu.

Vodafone ma obecnie największy zasięg w kraju, zarówno dla 4G/5G. Aby dojść do takich wniosków, Tutela (firma odpowiedzialna za badanie) oceniła ponad 248 000 testów szybkości i opóźnień, przeprowadzonych w smartphones użytkowników krajowych operatorów telefonii komórkowej we wspólnych obszarach zasięgu w okresie od kwietnia do września 2021 r.

MEO oferuje najlepszą sieć komórkową w Portugalii

Główne wnioski z raportu na temat MEO, Vodafone i NOS

MEO zapewnił najlepsze globalne doświadczenie mobilne

Użytkownicy sieci mobilnej cieszą się najlepszymi doświadczeniami w sieci MEO, z doskonałą jakością wydajności spójności we wspólnych obszarach zasięgu w 79,6% testów. Marka Altice ma drugi co do wielkości zasięg 4G/5G i pełny zasięg w Portugalii.

MEO i Vodafone połączone pod względem jakości wideo

MEO i Vodafone zajęli pierwsze miejsce w rankingu Video Experience z losowaniem statystycznym 30,93 pkt. NOS uzyskał wynik bardzo zbliżony do 390.

Vodafone oferuje większy zasięg

Vodafone ma największy zasięg w kraju, zarówno dla 4G/5G, jak i dla pełnego zasięgu. Operator uzyskał drugą najlepszą ocenę pod względem Doskonałej Stałej Jakości z 78,1%, tylko 1,5% za MEO. Vodafone osiągnął również najwyższą standardową jakość spójności z 91,3%.

NOS, silny konkurent we wszystkich wskaźnikach

Chociaż NOS zajął trzecie miejsce w każdym parametrze, operator jest silnym konkurentem. Tylko 3,9% oddzielił NOS od pierwszego miejsca MEO we wskaźniku Excellent Consistency Quality oraz 2,2% na standardową stałą jakość. Wyniki zasięgu operatora są również bardzo zbliżone, a tylko 55 punktów dzieli MEO od najwyższego wyniku całkowitego zasięgu w Portugalii.

Dostępny jest pełny raport. tutaj.

Table of Contents