Mi 9T: problemy z baterią po aktualizacji do Androida 10?

Mi 9T to jeden ze smartfonów Xiaomi, który otrzymał aktualizację do Androida 10 z interfejsem graficznym MIUI 11. Po początkowym entuzjazmie niektórzy użytkownicy zaczęli narzekać Reddit za nieprawidłowe zużycie baterii po zainstalowaniu najnowszej wersji systemu zielonego robota. Jeden użytkownik w szczególności zgłasza, że ​​- zgodnie ze statystykami – głównym powodem, który spowodowałby znaczne ograniczenie autonomii, byłby system operacyjny.

„System Android zużywa ponad 30% baterii po aktualizacji Androida 10 na Mi 9T”Dodaje innego użytkownika. Dlatego wielu mówi o skróceniu żywotności baterii, co – na przykład – zmieniłoby się z 9-10 godzin dziennie na 6-7 godzin, wynik, który nadal pozostaje doskonały. Na forum nie brakowało porad, jak poprawić sytuację i upewnić się, że bateria może zagwarantować takie same wyniki, jak przed aktualizacją.

Mi 9T: problemy z baterią po aktualizacji do Androida 10? 1Mi 9T: problemy z baterią po aktualizacji do Androida 10? 2Mi 9T: problemy z baterią po aktualizacji do Androida 10? 3

Są tacy, którzy zalecają wyczyszczenie pamięci podręcznej, wyłączenie automatycznego uruchamiania aplikacji lub po prostu ponowne uruchomienie smartfona. Inni zamiast tego twierdzą, że mają rozwiązane przez ponowne zainstalowanie aktualizacji lub przywrócenie terminala do ustawień fabrycznych. Oczywiście te rozwiązania nie działają dla wszystkich.

W tej chwili nie ma komentarzy od Xiaomi. Nie jest wykluczone, że chińska firma może rozwiązać problem – który wydaje się być wspólny dla wielu użytkowników – dzięki przyszłej aktualizacji oprogramowania.

Zaktualizuj 29.01.2020 o 18:08

Xiaomi interweniowało w tej sprawie, określając, kim jest firma w pracy, aby zrozumieć przyczyny redukcji baterii w Mi 9T spowodowane przez wersję MIUI 11.0.4.0. Zgodnie z oczekiwaniami sytuacja zostanie rozwiązana poprzez aktualizację oprogramowania. Oto oficjalne oświadczenie:

“Jeżeli chodzi o zmniejszenie autonomii dbateria ella di Mi 9T, chcielibyśmy to podkreślić MIUI 11.0.4.0 jest wciąż w fazie testowania i dlatego nie jest dostępny dla wszystkich użytkowników. Xiaomi jest w pracy dla zrozumieć jego przyczyny i rozwiązać problem z następna aktualizacja OTA ”.