Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Microsoft Edge otrzymuje lepsze narzędzie do wyszukiwania stron internetowych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Microsoft Edge otrzymuje lepsze narzędzie do wyszukiwania stron internetowych

Naciśnięcie klawiszy CTRL + F w celu znalezienia czegoś na stronie internetowej to szybki i łatwy sposób na przejście do wybranego miejsca. Jednak czasami narzędzie wyszukiwania przeglądarki nie do końca to wycina. Microsoft zamierza to zmienić za pomocą nowego narzędzia wyszukiwania dla Edge, które ułatwi znajdowanie.

Jak zauważył Neowin, Microsoft dodał zupełnie nowe narzędzie wyszukiwania do oddziału Edge Canary. To nowe narzędzie dodaje teraz cztery szybkie przełączniki do paska wyszukiwania po naciśnięciu CTRL + F na stronie internetowej.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Jeśli chcesz wyszukać coś na stronie internetowej, ale chcesz, aby w wyszukiwaniu była rozróżniana wielkość liter, opcja „dopasuj wielkość liter” może to zrobić. A jeśli szukasz słowa, które pojawia się również w innych słowach, możesz włączyć opcję „dopasuj całe słowo”, aby uzyskać tylko oczekiwane wyniki.

Przełącznik „Uwzględnij powiązane dopasowania” pozwoli Edge wyświetlać wyniki, które według niego są powiązane z tym, czego szukasz. A „dopasuj znaki diakrytyczne” uwzględnia wszelkie akcenty w literach użytych w wyszukiwaniu.

W tej chwili to narzędzie wyszukiwania jest dostępne tylko w gałęzi Edge Canary. Oznacza to, że nie znajdziesz go, jeśli uruchomiłeś wersję Edge dostarczoną z twoim Windows komputer. Możesz jednak użyć kanału Microsoft Edge Insider, aby zasubskrybować wersję Canary, której Microsoft używa do testowania funkcji w przeglądarce.

Czy Microsoft próbuje usunąć potrzebę rozszerzeń?

Na początku może się to wydawać niewielką zmianą, ale pokazuje, że Microsoft może pracować nad „wypiekiem” funkcji, dla których ludzie często zwracają się do rozszerzeń. Dzięki temu Edge stałby się wygodną alternatywą dla konkurencyjnych przeglądarek.

Na przykład najczęściej używana przeglądarka na rynku, Chrome, domyślnie nie ma zaawansowanych opcji wyszukiwania stron internetowych. Jeśli chcesz przeprowadzić, powiedzmy, wyszukiwanie z uwzględnieniem wielkości liter, potrzebujesz rozszerzenia, które zrobi to za Ciebie.

Rekommenderad:  W ten sposób nowa przeglądarka Edge będzie dostępna na komputerach Windows 10

Dodając te pożądane funkcje do samej przeglądarki, Microsoft prawdopodobnie próbuje uczynić Edge kompletnym pakietem od razu po wyjęciu z pudełka, bez potrzeby stosowania rozszerzeń. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą instalować rozszerzeń, ponieważ nie wiedzą jak, nie chcą lub nie mogą, ponieważ korzystają z publicznego komputera.

W związku z tym istnieje prawdopodobieństwo, że Microsoft doda więcej tych bardzo pożądanych funkcji jakości życia do Edge. A jeśli firma odniesie sukces, może odnieść sukces w powstrzymywaniu ludzi od pobierania konkurencyjnych przeglądarek i trzymania się czego Windows daje je domyślnie.

Koniec poszukiwań lepszego narzędzia do wyszukiwania na stronach internetowych

Gdy to nowe narzędzie wyszukiwania pojawi się w głównej gałęzi Microsoft Edge, z pewnością znacznie ułatwi znajdowanie rzeczy na stronie internetowej. A jeśli Microsoft ma szczęście, może jeszcze dać użytkownikom kolejny powód do pozostania przy swojej przeglądarce zamiast pójścia do konkurencji.