Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Microsoft hakkında ilginç gerçekler

Microsoft’un yükselişi, insan toplumunun teknik vizyonunu destekledi. Bilgisayar teknolojisi ve yazılımı üretiminde büyük bir sıçrama yapılmasınayardımcı olur. Oluşturulduğu 1974 yılından 2021 yılına kadar 30 kattan fazla büyüdü.

bu dünyada yaptığı devrim niteliğindeki değişiklikler onu dünyanın en büyük yazılım şirketi haline getirdi. Microsoft’un bu büyük başarısının arkasında önemli bir neden var. Bir kullanıcının ihtiyaçlarını anlıyor ve daha fazlasını sunuyorlar.

Inhaltsverzeichnis

Microsoftu

Microsoft hakkında ilginç gerçekler

Aşağıda, Microsoft hakkında ilginç gerçekleri inceleyeceğiz.

 • Logo özelleştirme
 • Ilk akıllı saat
 • Micro-Soft’tan Microsoft’a
 • YouTube’u wszystkie teklifi
 • 1997’de Apple’ı kurtardı
 • Patent Birçoka
 • Kiedyś donanım
 • Bill Gates 31 lat
 • Windows’un ilk sürümü
 • Microsoft – satin alan şirketler
 • Microsoft – Logo zelleştirmesi

Bill Gates z 1975 roku i Paul Allen na wzór logo firmy Microsoft. Ancak şirket bu logoya sadık kalmadı.

Bundan sonra Microsoft logosunu dört kez daha değiştirdi. 1980, 1982, 1987 i 2012’de

Microsoft – ilk akıllı saat

Microsoft, varlığı boyunca jej zaman zamanın ötesinde olduğunu kanıtlamıştır. Bu şirket, 10 yıl sonra piyasaya sürülmesi gereken ürünleri piyasaya sürdü.

Bu, ilk akıllı saatle ilgili. Microsoft ilk akıllı saatini piyasaya sürdü. O zamanlar çok popüler olmasa da şirket daha fütüristik bir şey yapmayı başardı.

Microsoft – Micro-Soft’tan Microsoft’a

Microsoft’un şirket unvanı başlangıçta Tirelendi. Temel amaç, mikroişlemciler için yazılım oluşturmaktır. bu da Micro-Soft olarak yaratılmasına yol açar. Bu, kurucu ortak Bill Gates i kurucu ortak Paul Allen tarafından toplu olarak kararlaştırılan bir şey.

Microsoft – podobny do YouTube’u, który znajduje się na wszystkich stronach

Dünyanın en büyük ikinci arama motoru olan YouTube, na przykład Microsoft’a sunuldu. Başlangıçta, Microsoft’a teklif edildiğinde değeri 500 milionów dolarów. Ancak daha sonra GoogleYouTube’a sahip olmak için miktarın iki katını ödedi.

Microsoft 1997 w kurtce Apple

Amerikan çokuluslu şirketi Apple bir zamanlar iflasın eşiğindeydi. Miłość Steve’a Jobsa. Daha az stratejik adımlar, şirketlerinin büyük kayıplara uğramasına neden olur.

Microsoft kurucusu Bill Gates, który może uzyskać 150 milionów dolarów za yaptı, ale może wykonać tekrar rayına oturtmak żółć daha iyi.

Microsoft – OK, powiedzmy patent

Dünyanın en büyük yazılım şirketi, çok sayıda patenti için etkileyici raporlara sahiptir. Bu şirketin 59.000 Amerikan ve uluslararası patenti var. Ve binlerce patent hala beklemede. Ayrıca jej yıl binlerce patent başvurusunda bulunuyorlar.

Microsoft – podobny do mnie

Bugün Microsoft, en kaliteli donanımıyla tanınmaktadır. Ancak Microsoft’un ortaya çıkardığı ilk donanım hakkında bir fikriniz var mı?

Bir Fareydi. Kişisel bilgisayarlarda kullanılan basit bir. Bu bir prototip olmasına ve o zamanlar daha az kullanılmasına rağmen. Daha sonra mevcudiyeti nedeniyle kullanımı çok önemli hale geldi.

Microsoft – Bill Gates 31 dni

Bill Gates na 19 Yaşında kurdu. Bunu takiben 1987’de 31 yaşındayken dünyanın en genç milyarderi oldu. Bill Gates’in 12 yıllık özveri ve çabaları Microsoft’u büyük bir zirveye taşıdı. ve Bill’i bu unvanla ünlü yaptı.

Microsoft – Windows’un podobny do tego

Birçok şey için bilinmesine rağmen. Microsoft podziękował za korzystanie z systemu Windows.

Peki Windows’un ilk sürümü ne zaman çıktı? Windows’un podobny do sürümü Kasım 1985’te Windows 1.0 altında piyasaya sürüldü. Bu 16 bitlik bir sistemdi.

Microsoft – satin alan şirketler

Microsoft’un kendisi büyük bir şirkettir. Bunun dışında 225’den fazla önemli şirketi de bünyesine katmıştır. Şirketin Amerika Birleşik Devletleri merkezli 100’den fazla şirketi var. 2014 yılında şirket, en büyük yatırım şirketlerinden biri olan Nokia’yı yaklaşık 8 milar dolar değerinde satın aldı.

Pobierz zerowe motywy WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobieranie premium motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=pobierz oprogramowanie micromaxPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmodarmowy płatny kurs Udemy do pobrania